Споделена история от Тинейджърски

Може ли някакво всичко това да спре?
Хей здравейте. Имам проблем, който само аз и мойте родители знаят. Имам проблем с храната от сигурно 3 години? ! Мда, май са толкова. Всичко почна в 8 клас, когато се вманиачих, че съм дебела. Оттам започнаха проблемите. Плачех непрестанно. Срамувах се и така нататък. Сигурно се сещате, доста момичета са минавали през това. Но после стана по-лошо. Началото на девети започна безумното тъпчене, то и преди го имаше ама не чак толкова много. 9 клас стана страшно. Излизах в една лоша компания и нищо не правих за училище. Нещо стана и аз взех, че започнах да уча и да се старая да не се тъпча, но пък оттам започнах почти всяка вечер да плача. За всичко. Не можех да запомням нещата. Просто беше ужасно. Дойде лятото след 9 и реших да прочета една наистина сериозна книга, а не няква от измишльотините, които преди четях (така де, последното време не съм чела хич, интересувах се от пълни простотии). Книга беше "Граф Монте Кристо". Сигурно ще има хора, който ще кажат че е страхотна книга... класика, но не знам дали това моето е нормално. Плачех, за това че не мога да запомням, ама наистина много плачех. Спомням си как съм изпадала, защото тогава дойдоха миговете в който си мислех, че няма да успея. Спомням си как излизах от вкъщи с майка ми и минаваме през един клошар и аз не знам, но стисках зъби да не се разплача, защото се страхувах, че с мен ще стане същото. В момента и така се чувствам. Сутрин се будя ужасно, защото сънувам някакви стари съученици от другото ми училище и това още повече ме съсипва. Отделно посягам към храната, независимо че почнах и на психолог да ходя. И още не по-страшно, предпочитам да седна да гледам момичетата-красавици в интаграм и животите и че и така нататък, вместо да седна с една книга или да гледам сериал.. Хора, ако може да ми дадете вашите съвети(без хейт, защото видях, че има толкова много теми в който хората споделят)ще ви бъда наистина благодарна. :)

Коментари

1.   В депресия си, психологът ще ти помогне.
Кaто си в диетa може би отнемaш вaжни зa оргaнизмa. ти. нещa, a после кaто се тъпчеш с хрaнa, чувствaш винa.
Зa товa си имa диетолози, първо прaвят изследвaния и после ти прaвят диетaтa тaкa, че дa си хaпвaш от всичко необходимо, aко трябвa витaмини, минерaли дa се регулирaт и т. н.
Супер е, че ходиш нa психолог, върви и нa диетолог дa ти нaпрaвят диетa и ще си ок.

2.   Нищо не разбрах. Ще станеш клошар защото не си запомнила какво става с графа?

3.   Абе като се замисля и аз не помня какво стана с него, а уж ми е любимата книга... Съкровището ли изрови, Фернанд ли зарови или се удави.