Споделена история от Тинейджърски

Проблемът за всичко.Задължителна тема на 21в.
Здравейте читатели. Ще съм максимално кратък колкото мога.
Понеже съм на 17 години в 11 клас в живота искам да спомена първите ми 7 години бяха добри за мен самия живях на село- приятели, игри, децка градина всичко 6+. От там на татък семейството ми реши да се измести в голям град. Първата година в 1ви клас бях леко пълен и готин като Джеик от Двама мъже и половина, приятели нямъх само едно момиче двамата бяхме неразделни, може би се харесвахме, но бях малък и не и споделих чувства си.
Втори клас започна всички бяха в класната стая попитах класната ми къде е "тя" отговорът и беше преместили са се в друг град. Какво се случи ли? Мога да определя себе си като чувсвителна личност с една дума срина ми се света, нямах никой. Нямах желание да уча, нямах желание за нищо освен да ям. В къщи майка ме караше да уча не исках, а тя ме биеше нон-стоп. В училище след време цял клас ме наричаше дебел и точно тук идва темата каквото исках да споделя с всички вас ПАНИК АТАКА. Какво може да проверите в интернет.
И така 7-8 години в къщи бои а в училище паник атака от всеки+класната, тя никога не е правила забележка на осталите за дето ме хеитвът. Един ден братовчедка ми каза отслабни и им покажи, че си силен. Аз бях на дъното 100кила отвсякъде критикуван и аз самия без самочувствие бях като Реклама на ГМО продукт.
Вследствие нещата се оправяха лека полека с гладуване НЕ ГО ПРАВЕТЕ, правилния вариант е спорт+здравословно хранене. Случиха ми се след това и много други работи но не искам за сега да споделям ако има лубопитни нека да пишат за още. В момента съм ОК, но има нещо което тормози не само мен а може би целия народ и най вече тииновете.
На темата се връщам ПАНИК АТАКА това е главното тормозещо нещо в наши времена за всеки човек "според мен" от там тръгва СТРЕС, СТРАХ, НЕГАТИВНИ МИСЛИ, Най-вече когато те обидят, когато те атакуват АТАКА, Какво мислят хората за теб и много др. Един е по-чувствителен, друг не. Днес случайно по БНТ1 това беше тема ТВне гледам редовно, но беше включен телевизора и си казах това е, но аз не знаех преди това за това.
Следкато вече го знам и да бъда критикуван ще знам че е просто АТАКА, разбрах че не съм ЛУД и съм ОК... Стращно е на никой не го пожелавъм.
Въпросът е как се лекува при всеки различно влияние показа Ченето ми изтръпваше и не веднъж когато се наспивах на сутринта бях ОК всичко ОК. Напоследък много сънувам и не много хубави работи и това от там пак идва и абсолутно никога досега до този момент не се бях оплакал някъде Психиката ми е силна, но преживяванията са на макс.
Има и хубава гледна точна на 17 това е огромен опит та така, дайте да измислим как се лекува това. Да бях единствен цяло човечество е така и прибягва към алкохол, наркотици, цигари и тн. Надявам се да ви е допаднала статията! Поздрави и Лек ден.

Коментари

1.   Личи си ,че не си учил имаш ужасно много грешки !

2.   И какво си озаглавил темата си все едно проблемите ти са от световно значение? Никой не го интересува, че на някакъв си сополанко все не му върви! За капак на всичко не може и да пише! Вземи преговори българския матури те чакат догодина!

3.   Ти си малък и нищожен, pадвай се на живота, защото ще станеш голям и още по-нищожен. Паник атаки и стpесови ситуации ако имаш сега, гледам да не ги мислиш много, за напpед във вpемето ще имаш още много - семейство, pабота и пpочие. Не се изживявай много, много на психиатъП, пpосто не обpъщай внимание на тия неша.

4.   Вземи си кученце и ще видиш кaк бързо ще зaбрaвип зa пaник aтaките.
A покрaй рaзходките с него ще се зaпознaеш о с още нови приятели. Толковa позитивни нещa ще ти дaде, любов, игри, aбсолютно, безусловно приятелство ще имaш в негово лице.
И въобще нямa дa ти пукa дaже зa товa кой кaкво говорел. Те сa по- нещaстни, нaли зa товa имaт нуждa дa обиждaт и нaпaдaт и винaги по- слaби жертви си търсят, дa не сa способни дa им отговорят подобaвaщо, зaщото не могa дa се спрaвят с увaжaвaщи себе си хорa. Веднъж кaто си дaдеш сметкa колко сa те нещaстни те сaмите ще ти стaне дори жaл зa тях.
Но кученцето ще ти дaде много, нaистинa много. Трябвa обaче дa му отговориш коректно- с любов, отговорност и достaтъчно време зa него.

5.   Имаш и акъла на Джейк... който не е много. Честно, пишеш зле, но сигурно не това ти е проблема. Обикновено гледам да съм мила, но в случая не мисля, че имаш нужда от подкрепа. Преблема с децата на 21 век е, че имат прекалено много подкрепа и са свикнали все да бъдат offended! Съжелявам, но още Дарвин е твърдял, че само най-силните оценяват! Аз вярвам, че това е и правилния ред в природата. Не съм против различните, аз съм против хората които не могат да заемат мястото което искат. Ако, искаш нещо-бори се! Най-лесно е да си намираш извинения-дебел съм, луд съм, гей съм... не знам какъв съм и всички трябва да те разбираме! Не е така. Щом искаш нещо-бори се за него. Докажи, че си достоен! Щом не си доволен от живота си-промени го! Никой няма да ти даде даром -нищо!
Не се лекува твоето по никакъв начин! Помня, че веднъж и аз нещо се бях, , депресирала" и един приятел ми звънна да ме покани на заведение а аз му обясних, че не мога понеже съм в депресия. Тогава той каза нещо много мъдро, , Не си в депресия, а си мързел! "И беше прав... Така, че иди се разходи, иди на някакви курсове и си намери пряители-излезте и се напийте! Забърши някоя мадама... и ще бъдеш излекуван.

6.   Мхм, много родители подценяват емоциите и преживяванията на децата си. Смятат, че техните проблеми са по - важни.
А нашите чувства са маловажни.
Много хора си докарват тези паник атаки така, а други депресия.

7.   здравей
съжалявам за преживяното.
аз 6ъщо имам паник атаки - гърлото ми се свива не ям не рия дори трудно дишам.
това е от стрес...
лечението е да няма източник на стрес.
както каза някой хора сме по чувствителни и ни пука... на други им е вке тая и им е по леко.
незнам какво да ти кажа.
дано нямаш многж пробреми в живота занапред и не ти се налага да преживяваш тежки неща..

8.   Съжалявам, че се е наложило да имаш кофти детство, то това в България май вече е по-скоро нормата отколкото изключението. Ако в другите страни хората си решават проблемите, то ние знаем на 100% как да си ги прехвърляме един на друг. Под ние не включвам себе си, но това е друга тема :)
Аз съм по-голям от тебе и никога не съм бил пълен, но за сметка на това знам какво е да те атакуват за забавление. Някак си съм го преглътнал с готините, само едно не можах да преглътна. Къде бяха възрастните, когато ми се случваше всичко това? Толкова сладки ли бяха нападателите ми, че мизериите им минаваха за "калпазания" а не за престъпление(което често беше по-точната дефиниця). Защо не се наложи сила, която да спре нападките и мизериите спрямо мене? Защо просто възрастните се подхилкваха, докато аз бях в ебахти ада, е това бих ги попитал след живота си тия хора, да видя какво ще ми обяснят.
Иначе живота е гаден, но наистина много лайнари ни го правят дори в пъти по гаден и трябва да ги елиминираме, а не да се асоциираме с тях.
Отностно паник атаките, на мен ми ги отключва кофеина. Не пий някакво време кафета и енергийни напитки и виж дали се чувстваш по-добре, сладкото също в големи дози превъзбужда много!
Успех, брато! :)