Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е...
Здравейте! Имам доста приятели в училище, но напоследък искам да си разширя кръга. Желая да тренирам спорт, хем е полезно, хем ще обогати социалния ми живот. Но проблемът е, че въпреки, че хората се забавляват покрай мен и постоянно ми казват, че им е приятно в моята компания (не желая да се хваля), нямам възможността да създавам приятелства извън училище. Страхът ми е, че когато започна да тренирам спорт ще бъда на едно съвсем непознато място, няма да познавам никого. Мога да заговарям хората, но мисля, че от самата обстановка ще се притесня. Толкова искам да тренирам нещо, но мисълта, че всичко ще ми е непознато ме спира...
Как мога да се преборя с това?

Коментари

1.   Ами запиши се някъде с някой приятел, или поне някой от твоето даскало, който що годе познаваш.

3.   Просто бъди себе си и всичко ще е наред!

4.   Ами рискувай. Запиши се на спорт. Важното е там спорта и как се чувстваш ти, а не другите хора. Сигурна съм, че ще намериш приятели и там.

5.   И аз бях така! Но се престраших, и се записах в школа по модерен балет! Първите тренировки не познавах никой, и бях затворена, но в течение на времето успях, помагайки на другите, да ги впечатля, и си намерих приятели! Опитай и ти. Не губиш нищо! :)
Момиче, 13

6.   В грешна насока си насочила мисленето си. Та не е ли това най-хубавото нещо? Да отидеш на непознато място с непознати хора, в различна обстановка? Записвай се на спорт и хич не го мисли. Отиваш естествена и усмихната и ще видиш как всички ще те приемат много добре. Идеята ти със спорта е много хубава. Изобщо не се притеснявай. А и другото е, че такива ситуации са неизбежни. Така че колкото по-рано се научиш да се справяш с тях, толкова по-добре. Ще видиш, че не е трудно и съм убедена, че ще ти хареса. Успех! :)

8.   От авторката:
Благодаря ви много за добрите съвети и позитивните коментари!!! :)