Споделена история от Тинейджърски

Аз съм прекалено едра за възрастта си!
Здравейте, момиче съм, на 12 години, баща ми е 186см, а майка ми - 175. Аз съм висока 169 см. И тежа 67 кг. Не се чувствам комфортно в тялото си, дебела съм! Също съм и много висока, най - висока в класа. Има някакви кифли там от гимназията, едни приятели от класа казаха, че са ми викали мутант. Това наистина ме разстрои - ама наистина! Като падна - без рев, сълзи и сополи, просто ставам и продължавам. Те сигурно ако само се спънат и не паднат, ще се разреват и ще дойдат да се утешават. Кифленски им работи! Та, искам да ви кажа, че и от малка раста с невероятна скорост, вече съм по - висока от баба си. Като някой ни дойде на гости казва "Ама вие доста честичко я поливате, а?" Свикнала съм, не ми е обидно това. Но да ме нарекат мутант.... Ужасно е. Дори момчето, което харесвам - то е 155, а аз - 170! Та това е.... Искам да питам, нали попринцип през пубертета се ускорява растежа, при мен дали ще се намали или ще раста вече с минути?

Коментари

1.   Мила, не си висока - просто в момента се равиваш и затова организмът ти качва киограми. Спокойно и аз нз 12 бях най-високата - 170, но не бях толкова тежка. По-късно нещата ще се променят.

2.   Писах и на едно момченце, което имаше сходни притеснения. Изчислих му боди мас индекса - БМИ, ще го направя и за теб като разделя теглото ти на квадрата на височината - значи 67 кг. на квадрата на 1,68. Това прави един БМИ от 24. Формулата е за възрастни, но не смятам, че има голяма разлика. С едно БМИ от 24 ти имаш „нормално тегло„ - счита се теглото за нормално от 18,5 БМИ до 24,9 - както виждаш , ти си на границата. Все пак си в момента нормална, но не бива да напълняваш повече.
И моите родители са толкова високи, аз също съм жена и достигнах само до височината на майка ми - 175 см., сестра ми стана обаче 180 см, но е много стройна като манекен е.
Важното е не да си ниска, защото това не може да контролираш, а да не си дебела, което в момента не си, но може да станеш, ако наддадеш.
добрата новина е, че ти растеш - тялото ти има нужда сега от калориите, които си насъбрала и ако не наддаваш на колограми, ще си отслабнеш от само себе си!
Не бива да правиш диети в тази възраст, а и не ти тряб ва - откажи се от сладките неща, от тестеното,от фастфуда, пии много вода. Научи се винаги да имаш в себе си една бутилка от половин литар и като ти се дояде, първо пий - често тялото дава сигнал за глад, макар че му се пие. Ако нищо не правиш, само се откажеш от безразборно ядене на чипсове и шоколад, на 18 за бала ще си с перфектни форми - висока и слаба, мечта за всеки мъж, дори нисичките!!!
Хера

3.   Мило момиче,
все още ти предстои да преминеш през пубертета, където тялото ти ще претърпи много промени. Не виждам защо се притесняваш от това, че си висока. Ами я помисли най-известните модели и манекенки по света, най-желаните и красиви жени също са много високи. Не се обиждай от разните му там думи, с които те наричат, защото може да ти ги е казал някой, който също иска да е висок а пък не е. Да ти завиждат.
Ако искаш да не напълняваш запиши се на някакъв спор в училище. Нещо което ти харесва и ще ти е забавно. Това, че си висока би ти помогнало при баскетбол например. Карай колело. И най-важното е да се храниш редовно- по 3 пъти на ден.

4.   въобще нямай грижи -ще растеш до определено време,а сегашният ти ръст си е супер-направо манекенски.При такива родителе нали не смяташ ,че е редно да си 140см.Остави ги съучениците си,изобщо не им обръщай внимание-това са детски измишльотини-след време ще се смееш над тях.По-важното в момента ти е да си ученолюбива и да постигнеш мечтите си.
Усмихвай се по-често,а ако успееш и самата да се шегуваш с ръстта си,ще е най-добре.Важното е да се обичаш ти и да си достоен човек,а ръстта ти си е супер.

5.   Попринцип през пубертета се ускорява растежа, но е индивидуално за всеки. Със сигурност ще растеш още, все пак си на 12, но зависи от на кого гена си наследила повече- майка ти или баща ти. Не им се връзвай на тези кифли, ти самата се възмущаваш от тях, тогава защо приемаш на сериозно думите им ? А и е по- оферта да си висок във всеки случай ... А иначе нормално да е 1.55см. момчето , растежа им се ускорява с 2-3 години след момичетата.

6.   Абе всеки плюс си има минус. Да не мислиш, че на дребните им е лесно?

7.   И след някоя друга годинка ще видиш как ще въздишат по тебе момчетата. Аз примерно харесвам повече високи момичета от 1.70 на горе, защото и аз съм доста висок - 1.96.

Аз като мъж не харесвам кльощави жени, не харесвам и пълни, а средни дето се вика да има какво да пипнеш и да прилича на човек, а не кожа и кости или по-лошото чифт очи останалото гъз.

Апък и като си по-висок килограмите не ти личат толкова, ако сега навреме спреш вредната храна както ти казаха някой хора, всичко ще се нареди от самосебеси. Обаче ако не я спреш ще ти е доста по трудничко после, но нищо невъзможно няма (личен опит)

Успех ти желая, контрол, воля, желание и си ти! :)
Даже с още 5-6см ако пораснеш още по-добре :)
*Foxy

8.   Е, няма да станеш 2 и 20 - все ще се спреш някъде... През 2000-та година ходихме с жената на гости на едно японско семейство. Бабата, майката и дъщерята бяха като три кукли-матрьошки (бабата - към 1 и 30, майката - към 1 и 50 и дъщерята - към 1 и 70). Макар че беше доста неудобно, попитахме ги как си обясняват те това положение на нещата. Казаха ни, че до края на Втората световна (детството на бабата) Япония е била абсолютно затворена държава - без никакви чуждестранни влияния и там се е яла типичната японска (морска и оризова) храна. Съответно хората са били с доста дребни (според сегашните ни представи) размери. След това с навлизине за западния начин на хранене - свинското, телешкото, алууминиевите съдове и най-вече хормонално-третираните храни, японците все по-сигурно започнали се доближават до европейските и (да не чува Господ) - до американските телесни размери.

Та така - (генетична) мутация със сигурност не е, по-скоро "катализирано развитие" можем да го наречем. А "кифленският" характер няма нищо общо с размерите на тялото :)

Горе главата и хич да не ти пука - "дребен" човек и в едро тяло да го сложиш, пак си е кръгла нула (както и обратното, разбира се - стабилен човек и в миша дупка да го навреш - пак си е пич).
Ray

9.   Значи на теб ти е добре да знаеш! Аз сам момче на 13 години и сам висок 156 см .. което малко ме плаши! По добре да си висока отколкото ниска !

10.   Наистина, благодаря на всички за подкрепата... Радвам се, че има хора, които че дори и не ме познават, пак ме подкрепят.

11.   По пренцип момичетата се развиват по-бързо от момчетата и псхически и физически...така, че не се притеснявай!

12.   Това е защото си в пубертета е поне според мен е така а колкото до тези кифли които са те нарекли мутант не им обръщай внимание те едва ли са нещо по-добро от теб а имам "опит" с такива така да се каже подиравки но моя случай е с гърдите ми така че съм си извадила поука че колкото повече се дразниш те осхте повече ще продължават да те дразнят хайде успех от мен

13.   и аз съм като 12. - викаха ми мутант момчетата, защото бях най-високата в класа. Порастнаха ми и гърди в 5-ти клас, а другите момичета бяха кат дъски. Подиграваха ми се пак, ама хич не ми дремеше. На 16 по собствено желание си сложих и просто апаратче, даже с пластина за захапката и фъфлех. Пак ми се подиграваха.
Ама знаеш ли - бях отличничката на класа и никой нищо не можеше да ми каже. В пуберитета си отслабнах без диети, съученичките ми почнаха да ми завиждат за обиколката и да си слагат чорапи в сутиените.
Не пуших, те пушиха и ми се подиграваха.
Сега всяко едно от тези момчета би искало да бъде с мен, с прави зъби, висока и стройна, а не с една от нисичките ми и вече трътлести бивши съученички.
Така, че горе главата. Само напред. Послушай съветът ми за много пиене на минерална водица, движение и неядене на глупави храни и ще станеш номер едно след две-три години. прочети баснята за грозното патенце -ти си такова, но виж какво става накрая - грозното пате става красив лебед, така е и в живота
Х.

14.   Да ти имам проблема ... аз съм на 14 и съм 147 см.! Всички които знаят на колко съм ми се подиграват ! Дори сестра ми която е в 5клас е по-висока и си ме бие без проблем! Да си висок си има и добрите страни - можеш да натупаш всеки който искаш!

15.   Всеки е прекрасен, какъвто е, така го е създала природата!

16.   14, аз ако набия някой, баща ми ще ме подкрепи, защоот уж съм се защитила, а майка ми ще вдигне врява до небесата XD 15, благодаря ти за милия коментар /не че другите не са мили - напротив - благодаря на ВСИЧКИ ВИ! ! ! / Благодаря много и на Х., чудесен съвет, а за водата - аз пия ПОНЕ по 3 малки шишенца на ден. Аз също съм Утличничка :D Спокойно, зная, че се пише Отличничка :) В първи клас четях отлично, защото вкъщи си ме бяха научили :)) А пък то и аз съм още плоска като дъска! Нищо де, има още няколко години :)