Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с училище и семейство
Здравейте! Имам проблеми в училище. Уча в добра гимназия (езикова), но съм адски зле с езиците, не се справям! Старая се, но нищо! Но има и друг проблем- майка ми очаква много от мен. Смята, че аз мога да се справям с всичко и не ми е трудно. Знае, че езиците не са ми сила, но нищо....
Започнах да изкарвам много лоши оценки и грешка или не ги скрих (3 оценки), но не мога повече, не издържам! Дайте ми някакъв съвет- като говоря с нея тя ми казва, че за нея не са толкова важно оценките, но като ги получа вика до небето и ми крещи адски много. Не мога да говоря с баща ми, просто защото са разведени и ако му кажа, ще го използва срещу майка ми...
Ще се радвам да ми помогнете!

Коментари

1.   Да не си влизал там. Това бих ти предложил. Или да си се родил в нормално семейство.

2.   Номер 1, много просташко изказване, детето иска съвет, ти го нападаш никой не може да си избере родителите и ти също не избрал своите! Към авторката миличка, по -добре кажи на баща си и мека той го използва срещу нея и ако е по -нормален се премести при него, ако е възможно или при някоя твоя баба. Вече си във възраст, в която сама можеш да решиш при кого от родителите ти искаш да живееш! Колкото да училището ти недей да го отписваш още. В днешно време езиците са много важни без език не можещ да си намериш добра работа! Ако ти е трудно оставай на консултации след училище учителите да ти разяснават, това, което не ти е ясно или пък може баща ти да те прати на курс.

3.   На първо място се успокой! Стресът вреди. Опитай се да поговориш с майка си. Обясни й. Ако толкова иска да учиш език, запиши се на уроци. Гледай сериали и филми със субтитри, на мен лично много ми помогнаха! Успех!

4.   От авторката- Много благодаря на номер 2 и номер 3. Говорих и с двамата и смятам, че нещата малко или много се промениха. Започнах курсове по английски и се надявам нещата полека да се нормализират. Изкарах още 3 оценки, които бяха далеч по-добри от 3-те, които скрих. Благодаря!
До номер 1- Много гадно изказване от твоя страна. *_*