Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се неоценена
Здравейте и привет на всички четящи! Аз съм на 17г. Със доскорошния ми най-добър приятел се приключи приятелството.. Та така нека ви разясня.. Та.. много често се случваше да се караме и да се сдобряваме (от 5г. се знаем).. за него не беше чак толкова важно.. (Преди да продължа държа да отбележа, че чувства от никоя страна не е имало освен приятелски). И един ден незнайно как ми влезе в главата да питам който се сетя "Колко процента ми има доверие".. Него питах първа и отговора ме зашемети.. Каза 10%-15% при което нв знаех как да реагирам и просто оставих нещата така. Та стана ми доста неловко и тъпо, защото аз винаги съм го имала за близък приятел.. И сега постоянно ме търси и ме пита какво става, но вече ми е все тая и не му отговарям... Не знам какво да правя.. Чувствам се определено по лъчезарно, но ми е и гадно..
Моля кажете ми какво да правя и как да постъпя в главата ми има стотици въпроси и нито един отговор... :(
Благодаря за отделеното внимание :)

Коментари

1.   Захванала си се за някакъв малък, глупав отговор, който дори може би е бил на майтап илии ти си си втълпила, че сте много близки, защото ти държиш на него, а той на теб не. Има ги и моменти когато единия си въобразява, че са най-добри приятели. Не ви знам историята, но това е моето мнение

2.   Едно от основните правила в социалния живот е да нямаш доверие на НИКОГО БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ!
Така че в този случай той е почти прав като ти няма доверие но нормалния човек не би отговорил така.. поне от учтивост би излъгал явно има нещо.. питай го.. Това не е нормално в случая.. или е просто твърде искрен...

3.   Може да се е шегувал.

4.   С моя най-добър приятел се познаваме от 11 години. Сега сме на 14, запознахме са на 3. Той много лъже и аз не му имам голямо доверие, но пак сме си най-добри приятели. Отговори на приятеля си и не се обиждай за толкова дребни неща. Може да направиш така, че да получиш неговото доверие, само трябва да изчакаш подходящия момент. Но нямате никакъв шанс като двойка, само като компания.

5.   Скъпа авторке напълно те разбирам. Мислиш си, че той ти няма доверие. Истината е, че не трябва толкова да слушаш какво казват момчетата, а да наблюдаваш техните действия. Замисли се той може да ти е казал 10-15%, но ако в същото време ти споделя проблемите и тайните си какво значение има какво ти е казал. Ако ти усещаш обаче че наистина не ти се доверява тогава вече има проблем. Аз и моят най-добър приятел също доста често се караме и най-вече аз му се сърдя. Казвал ми е неща, които не съм очаквала да чуя от него и ми се е искало да прекратя отношенията ни. Но той не е спирал да ме търси, да иска да сме приятели. Затова аз съм му прощавала и не съжалявам, защото вероятно и аз съм го засягала понякога. Идеята ми е, че щом той иска да сте приятели и те търси това е най-важното. Може би дори не осъзнава с какво те обидил, защото на тези неща момчетата не обръщат внимание. Те гледат действията и ние трябва да гледаме техните. Те са много по-показателни от думите, защото когато си ядосан на някого или просто си изнервен или притеснен за нещо ставаш раздразнителен и го отнася този, които ти е напълно невинен, но ти е попаднал пред очите. Когато аз се скарам с моя приятел се сещам за всичко, което е направил за мен през годините, за общите ни спомени и се питам искам ли наистина повече да нямам нищо общо с този човек. Надявам се да съм ти помогнала. Успех!!!

6.   Доверието не се мери в проценти. Да не е ракия? Като питаш глупости така ще ти отговарят.

7.   Говори с него. Недей да оставяш така нещата нерешени и с куп въпроси.