Споделена история от Тинейджърски

Спорт за тийнейджъри
Здравейте! Обръщам се към вас с молбата да ме насочите към спорт който мога да започна сега. Аз съм на 15 и искам да започна да спортувам нещо, но не знам какво. Момиче съм и искам слаба и стройна фигура, за което се бях насочила към леката атлетика, но ме притеснява това, че може да съм вече малко големичка за начало в този спорт. Моля ви, кажете ми хубав спорт, който извайва фигурата и мога да започна сега. И по възможност ако има някой, който тренира на стадион Васил Левски ще съм много благодарна да сподели своето мнение! Благодаря!

Коментари

1.   Плуване, това е. Развива всички мускули и гори добри калории. В началото бъди с учител по плуване, като се научиш да плуваш добре си плуваш без него.

2.   Пробвай сумо.

3.   "Големичка" си за професионална кариера, но иначе няма проблем да започнеш в каквато и да е възраст.

4.   По-добре не дей да гледаш да отслабваш много, щото жена без гърди и дупе не е жена. Играй футбол, баскетбол или волейбол. И внимавай с мускулите, щото на такива жени им поникват малки пениси, е така съм виждал в нета. И не прекалявай, щото спорта в големи количества е вреден. Трябва ти да го обичаш истински. Успех.

6.   Плуването е най-добре! Нито ще те направи много слаба нито много мускулеста, ще бъдеш подвижна грациозна и издръжлива!

7.   Не знам какво толкова ми го хвалите това плуване. 7 години бях плувец и започнах още от първи клас. Правехме и суха тренировка и след това плувахме и мога да кажа, че въобще не ми развиваше мускулите и бях много прегърбен. Започнах фитнес преди 2 години и първата година имаше много минимален прогрес, но втората година започнах да се интересувам повече и си разбрах много от грешките. И за една година постигнах много добра фигура, придобих самочувствие и започнах да ходя изправен, а не прегърбен.

9.   Препоръчвам ти синхронно плуване. От малка тренирам плуване, но после ми стана скучно и реших да започна нещо ново. Синхронното плуване е като подобрена версия на плуването, но разбира се първо трябва да може да плуваш. Само да те предупредя, че тренировките са много усилени и се работи много за гъвкавост. Този спорт не е за всеки, но е много красив спорт и ти гарантира хубава фигура ако тренираш усилено.

11.   не се плаши от бойните спортове, не те правят груба! горещо ти препоръчвам бокс или кик бокс, храни се здравословно избягвай преработени храни и сладко, повечко салати и месо.

12.   За професионален спорт ти е твърде късно, там се почва на 5. Обаче ако искаш да спортуваш за удоволствие винаги можеш да запишеш нещо. Изборът е огромен, от водни спортове, до колективни такива, от ски до боулинг, всякакви видове гимнастики, фитнес, че дори и баналното тичане в парка.
Така, че просто избираш това, което ти е приятно. Аз поддържам фигурата с плуване и йога, ама ти ако искаш можеш да ходиш на нещо друго. Какъвто и спорт да избереш все е добре.

13.   За професионален спорт ти е твърде късно, там се почва на 5. Обаче ако искаш да спортуваш за удоволствие винаги можеш да запишеш нещо. Изборът е огромен, от водни спортове, до колективни такива, от ски до боулинг, всякакви видове гимнастики, фитнес, че дори и баналното тичане в парка.
Така, че просто избираш това, което ти е приятно. Аз поддържам фигурата с плуване и йога, ама ти ако искаш можеш да ходиш на нещо друго. Какъвто и спорт да избереш все е добре.

14.   До номер 13, има професионални спортисти, които са станали такива на 20 години, така че 15 години изобщо не е късно. Друг е въпроса, че авторката никъде не споменава амбиции да се занимава с нещо професионално, а по-скоро любителски. Иначе подкрепям идеята за плуване, защото то развива всички мускули. Плувците имат най-хубавите тела от всички спортисти - лично мнение.

15.   А мислила ли си за нещо от рода на танци, спортна/худ. гимнастика?

16.   Добър избор е волейбола.