Споделена история от Тинейджърски

Пропадам
Ами, пиша тук, защото имам нужда да споделя с някого тези неща, а и може пък някой да ми даде някакъв съвет. Ученичка съм и това ми е доста важна година. Винаги съм имала добри оценки (даже отлични), но последните две години успеха ми спадна страшно много. Преди имах само 5 и 6, а сега съм на 2 и 3. Годината ми е супер важна и не знам дали дори ще мина нагоре с тези оценки. Всички учители са супер недоволни от мен и казват, че не съм тази, която бях в началото, когато започнаха да ми преподават. Казвам за оценките на родителите ми, защото не искам да крия. Виждам, че не са очаквали това от детето си. Самите те ми казват, че са много разочаровани и неудовлетворени от мен. Казват и други подобни неща като например, че ако продължавам така няма да излезе нищо от мен и още неща, но не ми се изброява. Много обичам родителите си и последното нещо, което бих искала е да ги разочаровам така. Дават ми всичко от което имам нужда, дори в повече и единственото нещо което искат в замяна е да се уча и да изкарвам добри оценки, а аз не мога да им дам дори това. Старая се, но ми е много трудно дори да се съсредоточа. Чета уроците си, но не ги разбирам. В училище изпитвам голям стрес от съучениците си. Обиждат ме, подиграват ми се и тн. Започнах да излизам в лоша компания и пропуших. Нещо за което съжалявам и с което въобще не се гордея, но ми гузно, че го направих. Като цяло не ми пука кой ме обижда и подиграва, но се чувствам ужасно заради това, че не мога да удовлетворя по никакъв начин родителите ми. Продължават да ми дават огромна любов и да ми предоставят всичко, което поискам, но виждам, че не са очаквали това от мен. Искам да стана по-сериозен и отговорен човек, но уроците, домашните и въобще всичко свързано с училище ми е страшно трудно. Не знам на какво се дължи това. Никога досега не съм учила с такова НЕразбиране на нещата. Сто пъти чета един урок и нищо не запомням. Преписвам най-важното и пак нищо не остава в главата ми. Не знам какво става. Напоследък започнах и да се карам много с тях. Това ме разстройва още повече. Не знам вече какво да правя. Когато им се ядосам говоря ужасни неща и после съжалявам, но вече е късно и са казани. Чувствам се като някакъв ужасен човек от който няма да излезе нищо хубаво...

Коментари

1.   Я не се излагай! С тези стройни изречения, богат речник, логическа мисъл и изряден правопис не е възможно да си толкова зле, колкото описваш! Как да ти повярвам като начинът, по който пишеш изобщо не се вързва с написаното? ! Ако това е истината- просто не се занимавай с глупости, ами си сядай на дупето и учи. Можеш, можеш, недей да хленчиш по сайтовете, не виждаш ли какви неграмотници се подвизават и тук, ама със самочувствие до небесата. Успех!

2.   Това е ефекта на Интернет-а. Мозъкът не може да се съсредоточи върху едно нещо, а препусканеспокоен е, търси ново, друго и което е по-лошото търси готово решение и то такова, каквото очакваш да намериш.
Едно време хората четяха книги-това е истинска медитация за мозъка, тотално съсредоточаване върху темата и авторовата идея, предразполага към анализи, съждения и разработки.

3.   Не съжалявай за нищо! Щом си казала нещо, значи така е било редно. Не може просто ''ей така'' да си изръсила нещо погрешно

4.   Важното е че осъзнаваш всичко това и си даваш сметка. Всичко е в твоите ръце, от теб зависи!

5.   Ами спри да излизаш с хората ,които те дърпат надолу и се вземи в ръце ! Бъдещето ти е много по -важно от някакви си пропаднали пикльовци и пикли ! След време ще съжаляваш ,че не си учила като хората , но ще е късно !

7.   Според мен не можеш да се съсредоточаваш върху уроците и да ги запомняш, защото ТЕ МЪЧАТ НЯКАКВИ НЕЩА НА ЕМОЦИОНАЛНО НИВО!
Спешно трябва да си изчистиш емоционалното състояние и тогава вече ще ти се върне и концентрацията и паметта и хъса!
Аз съм жена на 28 и на твоята възраст имах подобни проблеми. Тогава обаче не осъзнавах това, което ти писах в началото и ми беше доста голям зор, докато изплувам...
Виж, както са ти казали по - горе, прекрати си контактите с хората, които ти влияят зле, които те мачкат психически по някакви причини, дори и да са индиректни...

8.   Е, на всеки се е случвало да попадне в дупка, важното е да се мобилизира и да намери сили да излезе. Ти виждаш, че нещата не вървят както трябва, за това вземи мерки. Като начало спри да излизаш с тази компания, откажи цигарите и когато си у вас се опитай да си лягаш рано и да се наспиваш добре. А и се запиши на някакъв спорт, колкото и да ти е странно когато тялото ти е в кондиция и добре отпочинало, е много по-лесно да си вършиш задълженията, в твоя случай да учиш. След това поговори с вашите, обясни им по кои предмети ти е най-трудно и ако трябва запиши се на уроци за да ти обясни някой на човешки и разбираем език всичко, което не разбираш, защото някои учебници са толкова безумно написани, че е много трудно да разбереш каквото и да е. И така ден след, прави малки усилия и ще видиш как нещата ще си дойдат на мястото. Не, очаквай обаче, че ще стане бързо и лесно. За една нощ няма да станеш пак отличничка, но ако на предишното контролно си имала 2 или 3 на следващото ще имаш примерно 4. Важното е да тръгнеш в правилната посока.
Успех!