Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя с живота си!
Здравейте, вече 12 години се занимавам с художествена гимнастика, уча в Спортно училище. В това училище не ни товарят много, хората в него са доста глупави (с малки изключения), повечето влизат в спортното не заради самия спорт, ами просто лесно да преминат в следващите класове. Аз не исках да влизам в това училище, но трябваше да избера училището или да спра да се занимавам с любимия ми спорт. Винаги съм била много отговорна и никога не съм позволявала за имам успех, по-нисък от 5:50. Вярно е и че оценките в това училище се изкарват по-лесно. И ето ме вече 11 клас съм, претърпях много травми и със спорта бях до там, аз още си тренирам, но изпуснах времето за реализация в този спорт. И сега си задавам въпросите: Какво може да стане от мен? Ставам ли изобщо за нещо? Май в нищо не ме бива... Истината е че напоследък не знам какво се случва с мен. Бях детенце, което не мислеше за нищо, бях свободна, нямах задължения и в последните месеци нещата коренно се промениха. Започнах да мисля много за живота всяка вечер плача, толкова съм объркана, наранена, във всяка сфера (приятели, спорт, гаджета). Единственото нещо, което ме крепи, с ръка на сърцето го казвам, прекрасното ми семейство, и това че някой ден ще замина за някъде било то да уча или да работя. Та ето го и голямият въпрос. Къде мога да уча нещо свързано със спорт в чужбина? В кой университет? Предложете ми нещо, моля ви всяка вечер чета, но тези специалности, университети са ми толкова объркани. Знам, че всичко е скъпо, но мама ми каза, за мен ще плати колкото трябва, дори баба ще помогне. Но аз не знам дали ще се справя. Мечтата ми е да уча в чужбина и в същото време да работя като треньор по художествена гимнастика, да си имам гимнастички, който да реализирам. Помогнете ми! :( За втори път пиша историята и ще съм много благодарна ако бъде побликъвана!

Коментари

1.   Виж в интернет университети със спорт. Мисля, че те са основно в САЩ.

2.   Ще се справиш!

3.   Щом спорта е нещото, което и на теб ти харесва, не само подтиквана от семейството, можеш само да се радваш. Остави ги тези възгледи, че другите влизали в спортни училища, за да се изкачат по-бързо по класовете. Хората избират спорта по няколко приничи, една много важна от които е, че могат да пътуват повече в чужбина.
В интернет можеш да намериш много материали, а също трябва да посещаваш и изложения и спортни прояви, на които има важни хоеа в тази област и се представят училища в чужбина. Твоите ръководители в училище не може да не те насочат правилно, довери им се. А мчетата за треньорството я остави на този етап, ти трябва да израстнеш по този път. Доста усилич и лишения те очакват, докато един ден се видиш като треньор на любимата дисциплина. Успех и се бори, не се предавай, дори за развитие в България. Успееш ли тук, след време ще те забележат и ще пробиеш и навън, а защо и това да не се превърне в твоя професия и да вадиш хляба си по този начин.

4.   От автора: Благодаря ви много, ще се радвам и на други мнения :)