Споделена история от Тинейджърски

Труден избор
Привет! Незная точно от къде да започна, но все пак ще се опитам да разкажа, защото ми тежи и се чувствам толкова нещастна.

От 2 години и половина си имам приятел. В началото не ми правеше никакво впечатление, но една нощ приспахме заедно. И точно тази нощ всякаш преобърна живота ми. Тази нощ се повтори/потрети и се оказахме заедно, като двойка. Изведнъж се оказах влюбена. Всичко вървеше по мед и масло, но след 2 години започнаха караници за всичко, забрани да се виждам с приятели, забрани да ходя с токчета и гримирана.

От хилядите скандали и обидни думи се чувствах, като ненужна вещ. Вече не бях същото момиче, което обичаше да се забавлява и да се запознава с нови хора. Бях се скрила в своята черупка, срам ме беше от всичко и всички. А той всякаш единствено искаше да ме наранява. Един ден ми писна тръгнах си от него, но сърцето ми ме дърпаше назад и пак се върнах с надеждата, че ще се променят нещата. И след месец не издържах. Разделихме се. Хората около мен се радваха, казваха че най-после ми е дошъл акъла в главата.

Видях се със ''стар познат" с който някога имахме връзка. Сега той имаше приятелка и живееха заедно. Поговорихме и той сподели, че не е щастлив с нея. Обичах го преди много силно този "стар познат", но бях го забравила напълно. Когато го видях желанието ми беше да се потопя в прегръдките му, но нямах тази смелост. Започна често да ми звъни ей така просто да ме чуе. Между временно се събрахме с приятеля ми. Въпроса е там, че приятеля ми само ме наранява. Обичам го много, но очите ми вечно са пълни със сълзи. Той казва, че съм всичко за него и ме обича много, но в същото време ме кара да страдам с разни обиди (от сорта на погрозняла си, не те искам толкова слаба, преди беше усмихната винаги, много си проста и т. н). А старият познат, винаги е бил мил и сега беше същият. Исках прегръдките му, но обичам другия. Какво да правя остана ли при него вечно ще страдам. Приятелите ми казват, че не сме един за друг, че по всяка вероятност ми е направил магия, за да съм с него, че старият познат, ме обича и иска да е с мен. Незнам объркана съм, старият познат, си има приятелка, а приятелят ми е всичко за мен, но... Какво да правя незная вече. Моля Ви за съвет. (кики- 20г. )

Коментари

1.   Ако искаш да си щастлива остави сегашния ти приятел и се пробвай с другото момче. Млада си, няма смисъл да ти съспива живота от сега, та ти си едва на 20 години. С другото момче съм 101% сигурна, че ще си по-щастлива. Ти го заслужаваш. Уважавай преди всичко себе си!!! :)

2.   ИЗЛЕЗ ОТ ОМАГЬОСАНИЯ КРЪГ И НАМЕРИ ЧОВЕК С КОЙТО ДА СИ ЩАСТЛИВА!

3.   Намери човек с когото да бъдеш щастлива, ако наистина те обича ще те приеме такава каквато си. ^^ :)