Споделена история от Тинейджърски

В цикъл за щафетата :(
Здравейте на всички читатели! :) Имам един проблем който много ме притеснява :( Значи на 2 март ще бъде щафетата и аз съм избрана да участвам. На 12 съм и съм от Свиленград. Имам цикъл за 1 ва година. Падаше се да съм в цикъл на 20 февруари, но ми закъснява и се притеснявам да не ми дойде точно за щафетата :( как ще бягам? Искам да попитам ако има нещо, което да предизвика закъсняване на менструацията? Моля ви пишете бързооо! А пък ако не участвам в щафетата какво ще кажа на съученичките си? Аз не съм им казала че имам цикъл защото те са клюкарки и след 2 дена цялото даскало щеше да знае. моля ви пишете! Мерси предварително :)

Коментари

1.   Не е нужно да си тровиш организма с хапчета. Ако си в цикъл, не ти пречи да бягаш. Сложи си тампон. Предполагам си девствена, не се притеснявай, ако използваш тампон, това няма да се промени. Ако имаш някакви притеснения има хиляди теми и тук, и в други сайтове, разгледай, за да се увериш. Купи си ОБ мини или нормални. На листовката пише всичко.
"Аз не съм им казала че имам цикъл защото те са клюкарки и след 2 дена цялото даскало щеше да знае" Не се притеснявай за това. Трябва да свикваш да не се срамуваш, това си е нещо нормално за женския организъм.

Мег*

2.   Ми ще бягаш, какво толкова?! Колкото може-толкова ще бягаш и няма да даваш обяснения на никого.

3.   Малко е вероятно да ти закъснее толкова, въпреки че на тази възможност вероятността е все пак по-голяма. Не съм съгласна с горните коментари, тампонът е лесна работа, болките и всичко останало, което може да почувстваш съвсем друго. Има хапчета, които причиняват забавяне, но до колкото помня трябва да почнат да се взимат няколко дена преди деня, в който трябва да ти дойде. По-добре е да питаш какво точно трябва да вземеш. Ако успяваш да се справиш с болката, по-добре не си забавяй менструацията. В случай, че единственото, което те притеснява е течението, то тогава със сигурност няма да е добра идея да си играеш с организма си с хапчета.

4.   Защо да взима хапче да го забави, като може да вземе хапче за болката? ! !?

Мег*

5.   Ъъъ на 12 годишните, заклевам се, не знаех, че до толкова са съзрели полово, че си изчисляват и кога ще им дойде с точност, като при регулиран цикъл на вече съзряла жена... Няма смисъл (ама вече не съм сигурна в това, което ще кажа) да смяташ кога ще ти дойде щом ти е за първа година. Може дори да пропусне този месец. По отношение на лекарствата не съм сигурна, че трябва да противодействаш на естествени процеси. Пък другите искам да ги питам на вас като ви дойде слагате тампон и хуквате да бягате 300 метра ли? Щото първите 2-3 дни не всички се чувстваме достатъчно комфортно, че да извършваме каквото и да е. На мен личнно дори седенето права в градския транспорт за десетина минути ми е голям проблем.

6.   Съветвам те да се допиташ до тренъорката (тренъорът). Те не са вчерашни и знаят какво да ти дадат. Иначе съм чувала, че с противозачатачни се забавя цикълът.

7.   има едно лекарство кпето ще ти помогне казва се витамин С вземай го в по големи дози в деня в който ти дойде или когато ти е състезанието. Ако ти е дошло просто ще ти тече много слабо и няма да ти е проблем да бягаш било то и с превръзка. А това за тампоните зарежи тая работа малка си.
И спокойно витамин С неможе да се предозира пий по 5 -10 хапченца на ден (това е 0. 5-1 грам)

8.   колкото и да бягаш - не можеш да избягаш - от цикъла!

... . ~0_0~. /...

9.   От авторката: Щафетата се отложи, защото времето беше дъждовно, но още не ми е дошло. Мерси на всички все пак! :)

10.   Може ли само да питам пречи ли ако си в цикъл да тичаш, да играеш.. защото някои момичета не играят, за да не получат кръвоизлив. Вярно ли е?

11.   До номер 10:
И съм тичала [моята гордост - издържах 400м], и съм играла и не е имало никакъв проблем. Поне при мен нито болката се засили, нито течението. Ама при всеки е различно, тъй че да не те подведа.