Споделена история от Тинейджърски

Аз и най-добрата ми приятелка харесваме едно и също момче, но те незнае, че аз го харесвам.
Значи преди време моята най-добра приятелка се влюби в едно момче и така постепенно постепенно започнахме да се събираме с него и неговата компания. Обаче той постоянно ме сваляше ли как да кажа, но аз дори и не му обръщах внимание, защото знам, че тя го харесва и изобщо не заблезвах какво ми говори и т.н.

Но ето измина се време ние с него тоест аз моята приятелка и той продължаваме да сме добри фр. , но аз започвам да го харесвам, тя нали ми казва, че вече нищо не изпитвала към него, но си личи, че не е така и аз го разбирам. В мометна това момче си има прятелка, обаче продължава да се държи с мен така както преди и аз продължавам да го харесвам. Той вече взе да разбира това и започва да се държи с мен още по-странно (обажда ми се, излизаме нали съвсем приятелски, но..). В момента твърдя пред моята прятелка, че съм влюбена в друго момче (едно симпатично момче от квартала), но вътрешно в себе си, аз харесвам него. Не крия нищо от нея. Винаги и казвам като излизаме, къде ходим, какво правим, а и всъщност ние не правим нищо, което не е нормално, тоест.. (абе разбрахте ме ;) ).

И двамата знаем и виждаме как седят обстоятелствата. Но въпреки всичко нали той гледа да завърти темата и към неговата приятелка, нали какво станало последно, за какво са се скарали,как са се сдробрили. Но.... в действителност и двамата виждаме, че нещата не са така и че не могат да продължават така, че нещо трябва да се направи, но прикриваме всичко, все едно нито аз знам за какво става на въпрос, нито той.. и двамата се държим така както се мъчим да направим нещата. Аз незнам какво да правя. Дали да и кажа (все пак ми е най-добра приятелка), дали да скрия (може всичко да се размине и оправи). Нз... Но си знам едно, което много ме бърка-всички момчета са еднакви!!!
Незнам дали сте ме разбрали точно, но наистина се нуждая от някакав коментар или съвет или просто нещичко по темата.

Коментари

1.   Здравей мило момиче! Като малка много пъти съм попадала в ситуация като твоята и според мен трябва да направиш избор между приятелката си и момчето, което харесваш. В никакъв случай не и споделяй за чувствата си към 'нейния' човек-направиш ли го ще и станеш враг независимо как и го кажеш или ако те убеждава че няма проблем гарантирам ти!!

Няма да можеш да имаш и двете, защото ако тръгнеш с момчето твоята приятелка ще се почувства предадена (дори и да не го покаже). Така че трябва да направиш избор-да запазиш приятелството си и да прекратиш контактите с момчето или да тръгнеш с него, но да загубиш приятелката си. Изборът е твой! Моят съвет е остави остави въпросния господин на приятелката си, момчета има много, не си заслужава да я изгубиш заради някой, с който най-вероятно няма да се задържите дълго..

2.   На 16 години съм и аз имах такъв случай...обаче аз реших да си запазя приятелството, защото най-трудно в живота се гради доверието на приятел (ка)... пък момчето не е единственото има и по-хубави от него тръгни с кварталното момче и остани приятелка с момичето. Това е моя съвет :p

3.   Моят съвет е по-различен. Според мен трябва да тръгнеш с момчето. Ако тя ти е истинска приятелка, такава ще си остане. Ако те зареже винаги можеш да си намериш нови приятели!

4.   Все пак какво стана?

5.   Емиии.. излезе, че момчето наистина ме харесва.. но май не съм единствена.. така че предпочетох да си запазя приятрлството..

6.   Харесвам едно момиче, което е много красиво и с, което имаме много общи неща. В едно даскало сме ходим заедно на даскало и живеем в един блок.Обаче тя е 6 клас, а аз съм 5. Как да й кажа, че си падам по нея?

7.   Bсе едно разказваш моята история. Аз ти препоръчвам да си кажеш на момчето чуствата към него а тойда прецени. Нз и аз точно но смятам че това ще е най редно. Успех!

8.   Аз мисля че е по добре да кажеш на момичето зашото лубовта няма вазраст. Вече ти си прецени дали ще и кажеш

10.   и аз имам един проблем харесвам едно момче ,но се притеснявам да му кажа ,защото ако не ме харесва може да каже на даскалото и да ми се подиграват сигурна сам на 80% ,че ме харесва ,но незнам как да му го кажа.

11.   аз харесвам много едно момче....и то ми предложи да си станем гаджета...но аз чувствам, че не съм готова за връзка....и не знам какво да правя!отказах му, но не мога да го понеса! искам да го попитам, дали още иска да си станем гаджета, но ме е срам!моля те посаветвай ме какво да правя!

12.   Харесвам едно момче но един ден го эапоэнах с най-добрата ми фр........ эаминах эа няколко дни и тя трагна с него..... аэ раэбрах барэо новината и и се обадих... тя сярчески се опита да ми раэмати главата и почна да се оправдава.... аэ и каэвах че всичко е наред но всашност много ме болеше....... тя энаеше че го харесвам от 3 години и все пак ми эаби нож в гърба.... тя дори не го харесва но той эдраво хлатна по нея.... саса това момиче останахме фр но вече аэ и нямам доверие...тя иэбра да се эарибява с момчето на моя живот пред мен...не веднаж се опитах да враэумя това момче но тои и до днес не се откаэва от нея както аэ от него..... АКО МОЖЕТЕ ДА МИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ МИ ПОМОГНЕТЕ эаштото беэ него аэ нямя смисал да живея

13.   Харесвам едно момче но един ден го эапоэнах с най-добрата ми фр... эаминах эа няколко дни и тя трагна с него... аэ раэбрах барэо новината и и се обадих... тя сярчески се опита да ми раэмати главата и почна да се оправдава.... аэ и каэвах че всичко е наред но всашност много ме болеше... тя энаеше че го харесвам от 3 години и все пак ми эаби нож в гърба.... тя дори не го харесва но той эдраво хлатна по нея.... саса това момиче останахме фр но вече аэ и нямам доверие... тя иэбра да се эарибява с момчето на моя живот пред мен... не веднаж се опитах да враэумя това момче но тои и до днес не се откаэва от нея както аэ от него... АКО МОЖЕТЕ ДА МИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ МИ ПОМОГНЕТЕ эаштото беэ него аэ нямя смисал да живея

14.   Харесвам едно момиче но немога да и го кажя по никакъв начин защото като я погледна немога да кажя нещо смислено... Тя е една година по голяма от мене и незнам какво да и кажа по фаце или скупе никога не бих но незнам какво да и кажа как да направя първата крачка... ХЕЛП

17.   Моята ситуация е подобна на тази на подалия темата. Най- добрата ми приятелка и аз харесваме едно момче Т. Тя му е гадже, но не изглежда щастлива... С Т. предимно сме си писали по скайп и аз не съм свикнала на гласа му, погледа, на нищо. Ходим заедно на тенис на маса, а аз се втренчвам в него. Говоря глупости. Не знам как да се държа с него. Пита ме дали го харесвам още(той знаеше, пита ме по скайп) а аз не знаех какво да му кажа. Отвърнах да и го питах защо ми е задал въпроса, след като знае... Той ми каза, че било тайна. Какво да правя в следната ситуация? Как да се държа с него? Как да го накарам да.. ми не знам да ревнува? Нуждая се от помощ! Аз съм от 6 клас!

18.   Аз също си падам по едно момче но несмея да му кажа, защото ме е страх така да не го отблъстна. Имам му номера, имам му скайпа и постоянно поддържаме връска. Той казва, че си има приятелка в Варна, но аз не му вярвам. влизах в какви ли не сайтове, за да разбера харесва ли ме. а най-лошото е че и моята приятелка е луднала по него. С радост бих и споделила, но знам, че тя много ще ми се убиди, ивече няма да ме иска за приятелка. трябва ми помощ, час по скоро. Плйс!!!

19.   Здравейте, аз съм момиче от 7 клас.. аз и моята най добра фр харесваме едно и също момче, но аз го харесвам от половин година, а тя от 3 години. Преди аз ходих с това момче, но виждах, че на нея не и беше приятно /дори да казваше така/. Скъсах с него тогава, за да не правя гадно на приятелката ми. Но от тогава не съм спирала да го харесвам, но никой не знае. Сега е вероятно и той още да ме харесва, но аз не знам дали ще е добре пак да тръна с него. Дали ще загубя приятелката си заради това?? Някои хора ми казват, че ако тя ми е истинска приятелка ще ми прости. Така ли е? Моля ви помогнете ми.. ! Благодаря предварително ....

20.   Не мисля, че заради момче трябва да се караш с приятелката си. Оставете момчето да избере между вас. А още по- добре ще бъде и двете да го забравяте. Хората са казали " Моментът на влюбване на момиче, е когато тя забравя, че по- света има хиляди други момчета, освен това, което тя харесва...". Напълно вярно е. Има много други момчета/ Ще бъде трудно в началото, но го забравете. Мисля, че така ще е най- добре. Казвам го от личен опит.

21.   Аз съм със същия проблем. на 13 години съм и харесвам момче, което е колкото мен. много е сладък. моята най-добра приятелка също го харесваше, но вече не. дори му беше признала, но той и каза, че не я харесва. с него се познаваме от детската градина, а тя се познава с него от 1 година. с него бяхме най-добри приятели от детската, но когато тя се появи в живота ми с нея станахме най-добри приятелки, а той си намери най-добър приятел-момче и така с него останахме просто приятели. от след като свърши детската, от тогава с него не сме се виждали, въпреки че той живее до нас и сме в едно училище. откакто моята приятелка ми каза, че го харесва, с него започнахме да се забелязваме в училище и той винаги ми се усмихваше. всичко ми харесва в него, дори и начина на обличане. харесвам го от 3 месеца, но просто ме е срам да му призная. имаме общи интереси към много неща, но проблема е, че аз съм 165 см, а той е 163 см. аз съм 63 кг, а той е 47 кг. но не изглежда толкова слаб. не е дебел, доста е корав. много е сладък. като го видя, сърцето ми тупти. разказах на моята приятелка и тя ми даде съвет да му призная, но не мога. и двамата сме популярни в училище. той е много мил с мен. винаги ми обръща внимание, идва и се доближава до мен. приказваме си. когато съм тъжна и ми е скучно той ме развеселява и разсмива. страхотен е! вярвам му. може да пази тайни. канч го у нас и той ме кани. най-добрият човек на света, който познавам. но сега сме скарани и просто не знам как да се сдобрим. всичко започна от мен. пошегувах се с него по фейсбук, но той не разбра шегата и ми се сърди. незнам какво да правя. мислих за един план да си купя бъги и каска и да се преструвам на момче, което ме познава и дава съвет на момчето, което харесам да се сдобрим, но май идеята не е добра. помогнете ми

22.   И аз съм в твоето положение. Преди време в даскало се събрахме 2 момчета и 2 момичета. И двете момчета ми бяха като братя (а аз знам какво е да имаш брат), но аз харесвах едното и бях убедена, че и той ме харесва. След време към тази група се присъединиха оше хора от класа, а едно от момичетата се влюби в другия ми "брат". Той ме използваше до едно време, за да я отреже, а тя (тя ми беше ндп) ми се сърдеше постоянно. Аз не усещах нищо към него, но след 1-2 месеца свакли ми туптеще сърцето шом го видех... И така сега трябва да избера между "братята си" и моята ндп

23.   Интересна история. Просто незнам какво да правя като теб. Ако избера моята ндп, пак ще мисля за него винаги. но ако избера него, моята ндп ще ми се сърди. ако можеше да има някакъв знак да ми подскаже какво да правя.... може би тогава щях да направя правилното решение. ако имах и двамата щеше да е хубаво, но нямаше да имам време и за двамата. с нея се виждам всеки ден, но ако например и кажа, че ще излизам с него и искаме да сме насаме, тя ще иска да идва. малко си пада досадничка, защото се вре навсякъде и леко се глези, защото ако напримерно и кажа, че е време да си тръгва, защото съм уморена, тя ще се сърди и ще прави физиономии. толкова е, , залепена'' за мен, че нямам свобода. незнам какво да правя. помощ!!!!

26.   И аз имам такъм проблем! Не знам какво да направя, но просто по-добре доведи приятелката си, за да се изясните.
:-/ По-добре говорете за това, отколкото да се сърдите една на друга!

28.   Според мен това момче не е за теб харесва приятелката ти има си гадже и теб харесва, но ти го познаваш по добре така че ти решаваш... Късмет :-)

29.   Според мен трябва да ? кажеш. Нали все пак за това са приятелите:)

30.   Аз харесвам едно момче но ндп също го харесва дори, когато аз си говотя с него по скайп тя непрекъснато му звъни тя е като магнит винаги е залепена така да се каже за него. Моля ви дайте ми някакъв съвет какво да направя. Please, help me!

32.   Аз мисля, че момчетата идват и си отиват, а приятелите остават завинаги. Но и аз имам нужда от помощ има едно момче което харесвам на скоро, но приятелката ми го харесва също те ми споделя всичко и аз също, но че харесвам това момче не съм. Мисля че ако и кажа ще ме намрази или ще ме разбере.

34.   Здравейте! Харесвам едно момче, но то е гадже с една моя приятелка(не сме bff но все пак)той ми каза че предната година ме е харесвал и се чудя дали да не му кажа какво чувствам, а иначе той да си решава. Дайте съвет!

35.   Аз харесвам едно момче, то е колкото мен. По някога си мисля, че ме харесва, но друг път не ми обръща внимание. С него се познаваме от 3 годишни. В седми клас сме и двамата, но в различни паралелки. За това много често не се виждаме. Преди време мойте "фр" му викаха през прозорците на училището, че го харесвам. След време той ме попита да ли е вярно, че го харесвам, а аз отрекох. За да не разваля приятелството ни! Моля помогнете ми!!! Дайте ми съвет какво да правя! Правилно ли съм постъпила??? :(

36.   Здравей, и аз съм изпаднала в същата ситуация.
Значи миналата година излизах в една компания, в която бяхме аз и 2-те ми ндп, те двете започнаха да харесват едно и също момче, но той харесваше само едната, но знаеше, че и другото момиче го харесва след като тя му каза, по-късно спряхме да излизаме с тази компания и 1от двете си го харесваше още. Вече след 4 месеца пак започнахме аз и момичето, което той не харесваше, но знаеше, че тя го харесва да излизаме с тях, веднъж играхме на предизвикателства, тъйкато навън валеше ние бяхме в една барака и трябваше да целуна същото момче по бузата, както и момчето което аз харесвах преди докато бях в компанията и не завърши добре, но гадното е че сега той започна и леко да се закача с мен, но съм сигурна, че не нищо, аз и другото момиче го харесваме плус това мисля, че харесвам и една момче, което е в моя клас и преди бяхме гаджета. какво да правя?

37.   Здравейте :)! Харесвам гаджето на най-добрата ми фр.. (аз ги уредих не знам защо го направих, но си въобразявах, че не го харесвам), но след като тръгнаха разбрах, че още имам чуства към него, а те ходят вече от 1 месец.. какво да правя??

38.   до 37

Примири се и не се меси.

39.   Аз не мога да ти помогна, но в момента съм в подобна ситуация.
Но знам как се чувстваш, и чувството е много гадно.