Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка умира
Здравейте,
Не знам как да започна, но ще пробвам...
Наскоро разбрах, че един от най-скъпите и важни хора хора умира от най-коварната болест-рак. Просто не мога да си представя живота без нея. Винаги е била до мен, помагала ми е за абсолютно всичко, а аз сега нищо не мога да направя. Тя е толкова лъчезарна, прави се че нищо и няма, човек ако не знаеше, че е болна нямаше как да разбере. Обичам я, не искам да я изгубя. Даже в момента докато пиша това плача. Просто не знам какво да кажа. И не искам да ме упреквате, пиша я просто ей, така да споделя, защото имам нужда.

Коментари

1.   Наистина няма какво да направиш освен да прекараш последните моменти от живота й с нея - т. е. да се забавлявате, да вършите луди неща за да може после дори и да си без нея да си спомняш за хубавите моменти задно. За съжаление животът не се усмихва на всички. :(

2.   Миличка няма кой да те упреква, ти нямаш никаква вина. Бъди до нея, но не мисли че умира, направи последните и мигове уникални, води я на различни места, за да може и тя да забрави за миг какво се случва.

3.   Може би най-добрата идея ще бъде тя да се захване с йога. http://www. blitz. bg/article/28773 - Ето този човек така се е възстановил от рак в мозъка ( куп други сериозни болести) при положение, че лекарите са му дали само няколко месеца живот. Освен това е пълно с хора, възстановили се напълно от рак в напреднали стадии, при които се е считало че няма никаква надежда, споделящи навсякъде как точно са успели и техният опит ще и бъде от полза. Много е важно да не губи вяра, че е възможно оздравяването, както и желанието си за живот. Просто нагласата на човек е най-важното и тя, сама по себе си, лекува със невъобразима сила. Не знам какво е състоянието и, но има огромен шанс тя да се оправи, и необходимата за целта информация е налична. Бъди до нея и и помогни да пребори тази коварна болест.

4.   Нека прочете някоя книга за самовнушението. Развеселявай я, гледайте комедии, нека има добри мигове. Ракът се лекува, когато вярваш!

5.   Здравей!
Не трябва да се примирявате с коварната диагноза, винаги има шанс за лечение, ако не в страната ни - то в чужбина. Популялизирай случая - интернет, тв, направи кампания в социалните мрежи. Ще се изненадаш колко много хора ще се отзоват! Пожелавам ви късмет, от сърце!

11.   Може да пробвате с макробиотика, това е лечение чрез здравословно хранене , ако потърсиш в интернет ще видиш много истории на хора излекували се по този начин. В предаването The incurables разказват доста също така как хора чрез вяра, подкрепа и правилно хранене преборват коварната болест. Успех!

12.   Нека и аз да те окуража с някоя дума.
Виждала съм жена болна от рак, която беше затворена в болнична стая абсолютно сама и само персонала я навестяваше в определени за това часове. Жената, мисля сама беше избрала самотата, защото на въпроса ми защо отказва това или онова, тя каза, че положението и е нелечимо. Значи, това и е било втълпено от някой, иначе тя няма как да го знае. Тя с болка ми каза тогава, че и близките и са я били отписали - лоша работа. Тя по-скоро имаше вид на цирозно болна, но ми каза друга диагноза-не знам, не съм сигурна.
Та за твоя случай, подкрепяй приятелката си и ако отпадне психически, просто я подкрепяй да не си втълпява неща. Докторите не винаги са прави в техните диагнози, вярата е тази която крепи човек... но в крайна сметка няма никой вечен и нищо не е вечно. Ако тя не показва признаци, че не може да се справи, не го мисли и ти. Това е начин човек да преодолява трудностите.
А колко са прави докторите като казват на пациентите си, нямам идея, но мисля, че стария начин беше по-добър. На пациента не се казва нищо, уведомяват се близките, а тяхната на близките задача е да направят така, че да могат да удължат живота на близкия си като го щадят и помагат с каквото могат.
Да Боже да разбираш, какво имам предвид. Самата ти не се предавай.

13.   Миличка, искрено съжалявам за това, което се случва на приятелката ти, а и на теб. Знам какво е твой близък да гасне малко по малко, а на теб да ти се иска да щракнеш с пръсти и всичко изведнъж да изчезне, но... има ситуации в живота, в които наистина сме безсилни. Това, което можеш да направиш, е да бъдеш нейна опора и да си до нея. Повярвай ми, в момента тя няма нужда от сълзи и съжаление, няма нужда от още един човек, който да я оплаква и да й напомня постоянно, че е болна. Бъди силна като нея, давай й кураж и се опитвай да я разсейваш по всевъзможни начини, така че поне за малко да забрави за проблемите си и да се отпусне. Разказвай й някакви неща от ежедневието, говори й за момчета, за училище, споделяй й твои проблеми, така че да можеш поне частично да я откъснеш от нейните. Прави всичко друго, но не се дръж пораженчески пред нея и не падай духом в никакъв случай. И още нещо, недей да се държиш свръх мило и внимателно с нея, това може да я подразни. Понякога хората го правят несъзнателно, когато общуват с болен човек, защото искат да го накарат да се чувства максимално добре, но така може да й стане неприятно. В общи линии, бъди себе си- нейната най-добра приятелка и нищо по-различно. Горе главата!