Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да достигнеш определено тегло преди да ти дойде
Аз съм на момиче на 13 години и искам да питам дали трябва да достигна определено тегло преди да ми дойде. Притеснявам се, защото още не ми е дошло. Аз съм 35 килограма и съм ниска. Това нормално ли е като се има предвид че съм 7 клас.

Искам също да попитам дали един генеколог може да разбере, че съм мастурбирала. Майка ми смята да ме води на генеколог април месец на профилактичен преглед, но мен ме е страх, защото мастурбирам и не съм казвала на майка си а и не смятам че трябва. Също така имам бяло течение и майка ми знае за него и защото гащите много ми се цапат тя реши да ми копува много малки и тънки превразки за да се чувствам по добре, ама работата е там, че това течение изглежда бяло на гащите ми, но понякога на превразката е едно малко клонящо към жълто. Това нормално ли и да не би това течение да е сварзано с мастурбирането ми?

Съжелявам, ако имам правописнни и пунктационни грешки, но истината е, че не съм много добра по български език :)

Коментари

51-64 от 64

60.   Не се притеснявайте от факта че не ви е дошло това не е страшно има време ще стане

Някой знае ли дали мастурбирането влияе на растежа на гърдите аз съм на 13 и мастурбирах но имам приятелка на 12 и тя си е много добре а аз нямам никакви гърди и мисля дали не е заради това?

61.   60. Аз съм на 14 и също маструбирам и нямам гърди... не се бях сещала, че може да е заради това... :(( бихте ли ни отговорили, моля? Много Ви благодаря :)))

62.   ЗДРАВЕИ АЗ СЪМ13 и мастробирам
аз също като теб имам бяло течение
това не трябва да те трево жи
доктора ще ти помогне не се бои щом
и маикати знае всичко ева различно
ок
а за теглото една моя приателка е 7 клас тежи 30 кг и има цикал такаче не се бои на всеки мо идва различно

63.   Оффф, само глупости приказвате !! Изобщо не е вярно това за килограмите, че под 45 не може да ти дойде ! . . Аз съм на 16, сега тежа 43 кг, а имам цикъл от 3 години вече.. тогава със сигурност и 40 кг не съм имала. А и няма как всъщност да съм дебела, при положение, че родителите ми не са били много дебели, а доста кльощави като малки.. висока съм 1.56-7, като се старая дори да кача килограми.. Както и да е, имах впредвид, че мензисът не зависи от килограмите ;)

64.   О, повярвай! Хич не е приятно. По-добре да ти дойде по-късно!

65.   На някой даже на 17 им идва не трябва тегло така че не се притеснявай

67.   Не се притеснява от това на мен ми доиде на 16 и половина а на сестра ми на 10

68.   Момиче на 12 съм.
Бялото течение е ,за да се овлажнява вагината.Нормално е да имаш ,когато не ти е дошло.На мен скоро ми дойде и когато не съм в ... период ми тече бяло течение ,но това не е признак на инфекция.
Така ,че спокойно :)
Иначе си носи превръзки в чантата.
Таа относно теглото-Не.
Сега ще ти кажа няколко признака ,че менструацията ти наближава:
1.Гърдите ти се развиват
2.Развива се окосмение
3.Изпитваш нови чувства и емиоции
4.Ставаш по-висока изведнъж
5.Тялото ти развива собствена миризма
Надявам се да съм ти помогнала. :)

69.   . Аз преди да имам цикъл си имах бяло течение. Даже сега през дните в които не съм неразположена си имам бяло течение.

70.   Здравейте, момичета,
На 12 години съм. От известно време ме боли корема ниско долу. И от няколко дни забелязвам, че течението ми се е усилило(аз го имам от доста време). Чудя се, дали скоро ще ми дойде. Малко съм притеснена. Не знам вече какво да си мисля. Високо съм около 163 см и тежа около 45 кг.

71.   Аз съм момиче на почти 13, имам бяло течение, но на всички от класа ми им е дошло.. всички ми казват как ще съжалявам, но така като нямам цикъл се чуствам някак отблъсната:(
Висока съм 150 някъде(май повече) тежа 45кг , но не ми личи че съм толкова.
Нося сутиен размер 75А.
Има ли начин да разбера кога ще ми дойде?

72.   До 59. Успокой се :). В предвид това, което казваш, най-вероятно вече имаш мензис. Поздравления! Не е задължително да те боли корема преди да ти дойде. Една част от момичетата не ги боли корема преди да им дойде. Съветвам те да кажеш на вашите. Все пак и те са минали през това нали? ! А и не е задължително да си едра, за да ти дойде. Вместо да го бършеш използвай дамски превръзки.

Успех!

73.   Аз съм на единадесет след половин месец правя дванадесет имам бяло течение то ми почна в пети клас на рождения ми ден и малко след него около три дни след него но се притеснявам че съм дребна и не много развита гърдите ми не да много големи и всъщност напоследък нарастнаха но се притеснявам че ако не ми дойде когато се навърши една година от както го имам може да продължи още няколко години мама не знае че имам бяло течение но приятелите ми да защото сме на една възраст и ми е по добре да говоря с тях за това.
Мисля че няма значение колко тежи и колко си висок защото мама ми каза че е била висока колкото мен сега и тежала колкото мен сега в седми клас а и е почнало тогава
Относно моите размери аз тежа 30кг и съм висока около 145см и 150см такаче няма значение колко тежи и колко си висок

74.   Към номер 73:
Мисря че трябва да си към 45кг за да ти дойде но не съм много сигурно, но на теб още ти е рано; ако не ти дойде до 15-16год тогава вече ще има повод за притеснение

51-64 от 64