Споделена история от Тинейджърски

Панически страх всеки ден
Здравейте. На 17 години съм и имам нужда от помощ. Потърсих я при семейството си, но те не разбират сериозността на нещата, затова ви моля тук да ми дадете вашата помощ. Ето го и проблема ми:
Това лято бойлера вкъщи се развали. Пращеше и пукаше, оказа се, че нагревателя му е изгорял. Сменихме го, но след време една вечер беше нагрял водата до много висока температура. От кранчетата излизаше пара, тръбите пукаха и беше на косъм да гръмне. Нашите не се впрегнаха толкова, но аз се изплаших страшно много. Треперех, не можех да дишам, не можех да спя. Както и да е сменихме бойлера. В първите няколко дни всичко беше наред, но после отново се върна този страх в мен. Постоянно ходя да проверявам колко топла е водата, всеки шум ме плаши, защото мисля, че е от него, вечер не заспивам преди да чуя, че се е изключил(издава звук докато загрява заради натрупания котлен камък). Просто не мога да живея нормално. Не мога да извършвам нормалните си дейности, постоянно треперя и ме е страх., а когато кажа на родителите си, не ме взимат на сериозно. Затова моля ви, помогнете ми да преодолея този страх, за да мога да живея нормално като един нормален 17-годишен човек. Проблемът е много сериозен и вече сериозно заплашва здравия ми разум.

Коментари

1.   От къде знаеш, че има натрупан котлен камък и че шума е от това?
Иначе бойлерите имат защита - ако не изключи релето и водата продължи да се загрява - трябва да започне да излиза през един клапан. Ако този клапан не е запушен - бойлера не би трябвало да е опасен.

2.   Изживяла си доста голям страх онзи път и ти се е отразило на физическо ниво. Заслужава си да опиташ посещение при добър психолог. Но му кажи предварително, че искаш да обсъдите наведнъж този конкретен проблем, а не да те разпитва подробно за баби братовчеди и т. н. за да ходиш десет пъти.