Споделена история от Тинейджърски

Скинорен, Зенерит, Акне аут - борбата с младежките пъпки...
Здравейте. Знам, че има милион подобни теми свързани с борбата с младежките пъпки, но... все пак реших и аз да създам моята. Прочетох стотици коментари за това кой и с какво се лекува.

Моят проблем е че в седмицата ми излизат две- три, големи пъпки. Често те са подкожни и ги усещам като подутини. На следващия ден, вече са избили със същата големина... Ползвала съм много продукти, но така и не събрах смелост да опитам със Зинерит, Скинорен, Акне Аут, Далацин... След поредното препрочитане на много теми, разбрах, че Салициловия спирт помага много.

Ползвах го в продължение на един месец и имах невероятен успех. Но кожата ми много се изсуши и направо се сбръчка. Тези големи пъпки, които ми излизат, стават кафеви петна след туширане със спирта, а след като се "обелят", са червени. Не знам какво да правя. В момента лицето ми е отвратително. Никога не е било такова. Опитвам се да го успокоя по някакъв начин чрез бадемово масло, пшеничен зародиш и дори чрез маски с мед и мляко, но няма никакъв ефект. Въпросът ми е кой от гореспоменатите от мен продукти или друг, Ви е повлиял най-добре и е имал дълготрайно действие.
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Аз съм ползвала Акне аут, но няма никакъв ефект. И на мен ми излизат пъпки от няколко години вече и непрекъснато се опитвам да се преборя с този проблем, но уви резултат няма. Какви ли не неща съм ползвала и хвърляла пари за тях, от фирмени и известни мазила, до всякакви боллуци предлагани в аптеката, както и домашни рецепти. Хигиената на лицето ми е на ниво и не бих казала, че това е причината за тях. Много хора ми казаха, че това е просто от пубертета и да спра да си тормоза лицето с тия химикали. Надявам се скоро да престанат да ми излизат.

2.   не знам на колко си години,но ще ти кажа няколко решения.1-во отиди на гинеколог,обясни му проблемите си,и той ако реши ще ти предпише противозачатъчни.чувала съм от много хора,че те лекували акне, и каквото и да е петънце или черни точки по лице и тяло.2-ро може да е хуморално нарушение.И аз се хлепам с какво ли не в къщи мога да си отворя една аптека за пубери.Пуснаха ми изследване за яйчниците и тестустерон.Оказа се че 2-то е доста над нормата,този месец ще почвам да пия лекарствата които ми предписаха и да видим дали ще има ефект.Всяка коя и организъм е различен и понася различен вид лекарства,не слушай тоя и оня:Взе ми си това на мен ми помогна,на него може да помогне а на теб не,не си хаби парите за глупости не си разваляй кожата за винаги,не се обезобразявай за цял живот.иди на гинеколог поискай направление от личния,за да излезне по-евтино.Просто ти взимат малко кръв от вената и това е,изобщо не боли,не се плаши ако някои ти казва ааа много боли,просто лъжат за да те стреснат.Успех

3.   Незнам за другите, но на мен лично Акне Аут МНОГО ми помага! В петък си взех едно флаконче и съм го използвала общо 4 пъти - има ефект! Преди пъпките ми бяха червени и доста обемни (ако мога така да се изразя XD) но вече се смалиха, но червенината не спада! Не се отчайвам - все пак само от 4 пъти :D ! Все пак трябва да си намериш продукт, който изчиства лицето ти, а не да го купиш защото на друг му действа!
И Успех! :)

4.   Хммм и аз имам същия проблем, или по-скоро имах ^_^ Значи ааа...има голяма разлика между пъпки и акне. На някой може да им помогнат и съвсем...нормални лекарства, защото пъпките не са сериозни, но моите бяха адски гадни и "сериозни" така че...баба ми е аптекарка и ми направи страхотел лосион! Сигурно съставките вътре са за има няма 3 лв, обаче е страхотен! Значи има сяра, спирт, цинк и май е това. мажа се с него (той много исушава :/) и след 10-15 минути го минавам с хлорнитромицин, обаче тетрациклин е по-доброто в тези ситуаци (поне така съм чувала), защото това са мазила специално за кожата. И така де, челото ми не е тотално изчистено, но е мноооого добре, сега ми останаха само зачервяваниятата. За това вече не знам лек :/. Обаче не си пръскай парите за Виши, биодерма, гарниери и глупости, щото няма ама никъв ефект! Само може някакъв ексфолиант, да си почистваш лицето. И за антибебето също съм чувала, че хем маха пъпките, хем слабееш от него. Аз съм на път да пробвам това с хапчетата ама...за сега гледам как е ефекта от лосиона. Сега ако кожата ти е адски суха (защото и моята беше така след мн мазане) спри със спирта, ако се яви пъпка я мацаш със спирта, обаче с тупвичка.
Успех :))

5.   Благодаря Ви за коментарите и съветите. Искрени благодарности на 2! Аз наистина имам хормонални проблеми. Тоест не знам дали са точно хормонални... бяло течение. Тормози ме от 2 години и напоследък е доста обилно.
Успех на всички в борбата с акнето!

6.   аз съм пробвала с доста продукти но най добре ми дейста акне аут не знам за другите но на мен това ми помага успех

7.   Пак е номер 4: Така... говорих малко с баба ми на темата за тетрациклин и хлорнитромицин. Тя каза, че тетрациклина е по-добър при пъпките нооо страничните действия са ужасяващи. Ако се пие на хапчета просто унищожава черния дроб, особенно ако се предпише за по-дълго време (месец и нагоре) нооо това не е всичко. Зъбите също пожълтявали и то целите! Ако сте виждали зъби на стар пушач, ще разберете какво имам предвид. Така че за предпочитание е хлорнитромицина, а тетрациклин също може, но НЕ НА ХАПЧЕТА, а като мазило. Успех на всички с този проблем :))

8.   Аз имам същия проблем, нямам гинекологични проблеми, но през 2-3 години по лицето ми избиват големи подкожни пъпки, които преди да избият започват да се белят, след падането на 1-2 кожички излиза върха и се пука(гадно е). Не ми се говори за белезите, които остават след това и "красят" лицето ми месеци наред. На 43 години съм и ми се струва толкова грозно и ненормално да се разхождам с пубертетси пъпки, че ми иде да ревна с глас. От известно време чета много добри отзиви за продукта на Биотрейд-Акне Аут, че смятам да го пробвам, дано има пък някакъв ефект.

9.   Аз се мажа с Акне аут и всичко е 6... нямам никакви пъпки... :)))

10.   Здравейте, аз съм момиче на 14 и преди имах доста пъпки по лицето, ще ви кажа какво ми помогна - тоника и крема на Акне Аут, двете заедно се използват. Сега лицето ми е чисто, без пъпки или черни точки.

Най-добре е така - измивате си лицето с топла вода, подсушавате с хавлиена кърпа, минавате лицето с напоен с тоника Акне Аут памучен тампон и след това намазвате възпалените участъци със крема.

Това се прави сутрин и вечер, а също много добре действа на кожата тоникът на Elea - в едно зелено шише, за мазна и смесена кожа е, прави я гладка и не изсушава прекалено много.

От тези три продукта съм много, ама много доволна, а виждам че и другите също одобряват Акне Аут-а. За почистване на кожата "отвътре", здравословна храна, движение, спорт, добър сън и много вода и чайове по желание. Шоколада и стридите спомагат за пъпките - от опит го казвам - избягвайте ги, естествено не съвсем да се лишите, но не прекалявайте.

За белези от стискане на пъпки ми помогнаха два метода: 1. Минавате белезите със памучен тампон напоен със лимонов сок през два-три часа цял ден и има ефект, само макло изсушава.
2. Или правите тази маска - смесвате равни количества кисело мляко и базисния ви крем за лице и нанасяте на лицето, седи 15 минути, отмивате със студена вода и подсушавате. Киселото мляко изглажда порите. Е, дано съм помогнала!
Александра.

12.   И аз имам гадните подкожни пъпки. Ходих ка кожен лекар и ми предписа зинерит и акне бп 5, както и други за пиене. От един месец се лекувам и има напредък но ме е страх да пия хормонален препарат, който също присъства в рецептата.

13.   може би за този период е най-добре да си оставиш лицето на мира... ако няма много излизащи пъпки.. може само да си го миеш с вода сутрин и вечер... на мен лично гарниер пюр актив ексфо бръшър вместо да ми помага от него ми излизаха червени рогчета хДхД стояха ми като цицини хД лекарката ми препоръча имекс крем и сапун - помага

14.   Зенерит

15.   Акне аут, маут всичко съм пробвал. Преди месец си купих едно някво ново, дето чалгаджийките в софия били полудели перфект фейс някъкво. Това направо кърти мивки. Казвам ви на 10 ден нема нищо и сега го ползвам като си бръсна мишниците, преди пъпчасвах а сега съм шес. страшно е тва

16.   Номер 15 какво е това лекарство?

17.   И аз съм ползвала тези продукти. Най-доволна съм от Далацин, Зинерит и Салициловият спирт, но когато става дума за наистина сериозен проблем. Доволна съм и от Акне аут, но сякаш той ми помага при много лека форма на акнето. Аз нямам пъпки, но се случка да ми излезнат една или две по-големи, които на моето бяло като платно лице, се виждат от два километра. И така... Далацинът ми помага много. Наистина съм много доволна от него. А салициловият спирт го използвах за гърба, защото и там ми бяха излезнали. Всички тези продукти са наистина хубави, но много зависи от кожата ти и как ще възприеме тези неща по кожата ти. Ако забележиш, че не ти се отразява добре, просто не го използвай. :)

18.   N 16. Perfect face ACNE lotion e това.

19.   Аз ползвам Зинерит и ми помага адски много, бих го препоръчал на всеки.

20.   Зинерита е антибиотик, прецаква черния дроб

21.   Перфек фейс и на мен ми се отрази много добре, използвала съм всичко което е на пазара и пък особено за Акне аут мога да кажа че няма никакъв ефект. Такаче който иска да си реши проблема да потърси лосиончето перфект фейс.

22.   Значи Акне аут и други спиртове и маски много изсушават..
1-во почиствай се с созова вода или някакво такова всекидневно нещо за почистване
2-след това си скагай крем---биодерма "казва се алл" запъпки и тн и също имекс крем за лице.. и нали някакви като скраб ама 2-3 пъти на седмица :)

23.   Аз пък с морска вода се лекувам :Д :Д Цяла година съм пъпчива, но отида ли на морееееее *бам* изчиства ми се лицето все едно нищо не е било. Сега даже си напълних и едно шише да си го минавам с памуче. Обаче и соленото изсушава.. Мисля да използвам едно кремче от ДМ си взех.. С цинк в него. Чувала съм много положителни мнения и за цинка, като средство против пъпки, и за този крем. :) Успех

24.   До 22, В перфект фейс има розова вода. В техния сайт пише, че този за суха кожа може да се използва за почистване.

25.   Здравей, аз съм момиче на 13 и пъпки започнаха лека -полека да ми избиват още от 4-ти клас. И аз съм пробвала със салицилов спирт и моята кожа се сбръчка, но слушай сега внимателно! Прочетох една статия.. И ето какво разбрах от нея- купуваш от аптеката салицилов спирт задължително 1%! и хлорнитромицин. Прибираш се у вас и смесваш спирта и 5 капсули (не повече и не по-малко) от този антибиотик. Разклащаш го всеки път преди употреба и се намазваш с памучен тампон (препоръчително след като се прибереш от прашните улици на града), но недей около устните, защото е супер горчиво! Сутринта най-вероятно кожата ти ще е мазна и я измиваш, както обикновено, защото каквото е трябвало да подейства е подействало вече. Омазнява се, защото спирта много я изсушава и тя инстинктивно образува секреция на жлезите. Повтаряш всяка вечер. При мен имаше страхотен ефект, но не помня кога започна да действа. Пъпките пак ще си се появяват, но това е нормално. И никакво човъркане!!! Успех!

26.   Здравейте, аз съм изключително доволен от следния продукт https://cosmetiki.com/product/krem-protiv-akne-i-belezi-master-herb-20-gr/ Почти се изчисти лицето ми. Тук таме се появява някоя, но по се ядва. Сега гледам да поддържам.