Споделена история от Тинейджърски

Объркана
Имах сериозен приятел 5 години. Пораснахме заедно. Проблемите ни дойдоха от това че работи във фирмата на баща си и моите родители започнаха да ме убеждават че е е мамино синче. Пиеше-кой не пие? Аз не пия и ме побъркваше да гледам как той го прави. Започнаха и изневерите от негова и моя страна. Разделяли сме се много пъти и пак сме се събирали. Не мога да разбера защо.

Последната една година не сме заедно. Много неща се промениха. Той спря да пие. Започна да се справя сам с всичко. Баща му почина. С всичко трябваше той да се справя.

През тази една година аз се запознах с друго момче в което незнам но може би се влюбих. Грешката която допуснах беше че не спрях да го сравнявам с бившия ми.
До този момент не бях срещала такъв човек толкова добре се държеше с мен. Много сме различни аз го виждам и усещам. Усещам че не ми е мястото при него. Разделихме се защото аз така поисках. Обаче ми липсва.
Сама съм защото незнам какво изпитвам към двамата.
Как да разбера себе си?

Коментари

1.   "Грешката която допуснах беше че не спрях да го сравнявам с бившия ми."-Твой цитат знаеш си грешката не я допускай, аз съм на мнение, че бившия ти не заслужава да се върнеш при него след като сте имали разногласия и особено след като ти е изневерявал.Направил ли го е веднъж може да бъдеш сигурна, че ще го повтори,а и спомена бивш, значи е в миналото ти, съвета ми е да живееш в настоящето а не в миналото,то се забравя докато за теб сега е важно настоящето ти с новия приятел защото то е определящо за твоето бъдеще и това дали ще сте щастливи заедно.

"През тази една година аз се запознах с друго момче в което незнам но може би се влюбих.
До този момент не бях срещала такъв човек толкова добре се държеше с мен."- Човека се е държал добре с теб защото те е обикнал също като теб не виждам разликата във вас да е предпоставка за раздяла, тъй както се казва,че любовта е сляпа, повярвай ми убедил съм се в това, а и с времето различията се нагаждат или се свиква с тях няма родени 2-ма с еднакви характери на този свят като при отпечатъците е.

"Разделихме се защото аз така поисках. Обаче ми липсва."
Допуснала си грешка, според мен момчето не го е заслужило а ти просто си била объркана и затова си постъпила така, но самия факт, че ти липсва е МОТИВ да се върнеш при него.