Споделена история от Тинейджърски

Губене на време или...
Здравейте аз съм момиче на 16 години преди известно време дойде ново момиче в класа ми, стана ми много добра приятелка и започнахме да си споделяме, да излизаме и. т.
Тя ме запозна с брат си който е на 17години още в началото си го харесах, но се пак не го познавам за това си замълчах.
Една вечер той реши да ми пише, писахме до сутринта, в училище казах на сестра му, че сме си писали тя полудя!!!
Скарахме се и сигурно 1 месец не ми проговори... спрях да си пиша с това момче известно време, но сега отново си пишем, проблема е, че той си има приятелка от 10месеца. Наистина имам доста силни чувства към него и той знае, каза ми, че и той има, но не мога да му повярвам излизали сме 4, 5пъти само двамата, смяхме се и мога да твърдя, че си прекарахме добре..
Но тук идва същинската част, разказах на една приятелка за случващото се и тя ме посъветва да му напиша всичко и да приключим да пишем, говорим и контактуваме, послушах я и го направих, той реагира много емоционално за което ме навежда на мисълта, че наистина има чувства към мен!
След 3, 4 дена просто не изтърпях и му писах отговора му беше и положителен и отрицателен! Цитирам ”Преди да напишеш или кажеш нещо помисли добре дали няма да нараниш някого, също един съвет за бъдеще, не се влияй от другите ако искаш ти да си добре” аз му отговорих, че го направих защото е обвързан!
Та въпроса ми е дали да се боря за него или да се откажа напълно?
Моля тези които ще критикуват да не пишат въобще коментари!
От доста време чета истории в този сайт и съм забелязала, че повечето отговори са сядай и чети какво се занимаваш с глупости, моля тези които ще го пишат да не си правят труда!!!

Коментари

1.   Губи си времето както искаш, бе момиче, да не си престаряла? Сега трябва да минеш през всичко, да натрупаш опит. Не като станеш на 30 и някой те зареже да си скубеш косите... Смело напред!

2.   Преди да ти дам съвет, кажи дали се сдобри с приятелката си. Ако сте се върнали към старите си отношения, поговори с нея за чувствата ти към брат й и виж как ще реагира. Не мисля че си струва да губиш приятел заради 1 момче, което е и обвързано отгоре на всичко.
Ако вече не сте приятелки с въпросното момиче и не мислиш че има възможност да се сближите отново, тогава нямаш какво да губиш - рискувай. Успех, но приеми един съвет от мен - момчетата се сменят, но приятелите (истинските) остават за теб за цял живот или поне за доста дълго.

3.   Казваш. че сестра му е полудяла. но не казваш какво точно е казала и защо е реагирала така. Каква е причината тя да откачи? Защото си има приятелка или нещо друго? Това беше хубаво да кажеш. Иначе според мен не бива да се занимаваш с него. Той си има приятелка от 10 месеца и въпреки това си пише с теб и по-важното е. че излиза с теб. Демек той хем си има гадже. хем в същото време не иска да те изпусне. Това показва. че за него си само момиче дето иска да изчука и да зареже. защото ако наистина има чувстава както той казва тогава щеше да скъса с нея. Това момче не е читаво. Той лъже нея в момента като я мами с теб. Тя сигурно си няма на идея какво се случва и му вярва. Значи той не обича дори нея достатъчно щом й причинява това. Един ден ако си бъде гадже с тебе ще прави същото на теб. Ще сте гаджета и той ще си пише и ще излиза с някоя друга така както сега така прави с теб спрямо нея. Попитай го защо не се раздели с нея. за да бъдете заедно. Ако почне да овърта и да ти каже. че не е дошъл момента или не иска тогава му кажи сбогом и го блокирай директно. Не ти трябва. Отиди на другия ден и кажи на сестра му. че си се отказала от него и повече няма да си пишете и съжаляваш и искаш да се сдобрите с нея. Няма да го бъде с това момче. От тук се личи.

4.   Казваш.че сестра му е полудяла.но не казваш какво точно е казала и защо е реагирала така.Каква е причината тя да откачи ? Защото си има приятелка или нещо друго ? Това беше хубаво да кажеш.Иначе според мен не бива да се занимаваш с него.Той си има приятелка от 10 месеца и въпреки това си пише с теб и по-важното е.че излиза с теб.Демек той хем си има гадже.хем в същото време не иска да те изпусне.Това показва.че за него си само момиче дето иска да изчука и да зареже.защото ако наистина има чувстава както той казва тогава щеше да скъса с нея.Това момче не е читаво.Той лъже нея в момента като я мами с теб.Тя сигурно си няма на идея какво се случва и му вярва.Значи той не обича дори нея достатъчно щом й причинява това.Един ден ако си бъде гадже с тебе ще прави същото на теб.Ще сте гаджета и той ще си пише и ще излиза с някоя друга така както сега така прави с теб спрямо нея.Попитай го защо не се раздели с нея.за да бъдете заедно .Ако почне да овърта и да ти каже.че не е дошъл момента или не иска тогава му кажи сбогом и го блокирай директно.Не ти трябва.Отиди на другия ден и кажи на сестра му.че си се отказала от него и повече няма да си пишете и съжаляваш и искаш да се сдобрите с нея.Няма да го бъде с това момче.От тук се личи.

5.   Не е редно да се намесваш като трето лице във взаимоотношенията им. Ако иска да бъде с нея, нека бъде с нея. Ако не иска, нека не лъже момичето и да търси любовта другаде - независимо дали ще е при теб или при друга, но да го е заявил предварително. В момента той я лъже и играе на втори фронт, с теб. Държи ви и двете като резерва, в случай, че едната се откаже. Постави се на нейно място. Просто си представи, че я зареже, за да е с теб. Какво ще го спре да постъпи по същия начин, когато срещне трето момиче, което му е по-интересно от теб? Не се занимавай с подобни паляци, знай си цената и се дръж на ниво. Недостойно е да си хем втора цигулка, хем и човек, който е готов да наранява други за да угоди на своя нагон.

6.   От авторката: със сестра му *онова момиче което полудя и се скарахме* в момента сме в прекрасни отношения даже бих казала много добри приятелки тя не знае за чувствата ми към брат и!
Тя е много добра приятелка на гаджето на брат си.
Наистина благодаря на всички коментирали!!!

7.   Той си има приятелка. Ако искаше да е с теб щеше да я остави и да тръгне с теб. Той обаче хем си държи на приятелката, хем флиртува с теб. Което говори, че не е особено почтен човек. Насочи се към някой необвързан.

8.   Губиш си времето с това момче малката, той хем иска да е с приятелката си хем теб да те използва за секс и евентуално за резерва ако тя научи що за стока е и му бие шута! Правилно са ти дали съвет да не се занимаваш с него за да не страдаш после!

9.   Благодаря, реших да го оставя от 2. 02 вече нямам никакви контакти с него