Споделена история от Тинейджърски

Въпрос относно автомобил
Здравейте. Аз съм момче на 18 години и имам книжка от миналата година, тази година ставам на 19 и имам заделени пари в момента и мисля съвсем скоро да си купя кола. Като цяло аз от както имам книжка съм карал на баща ми колата (Audi A6 1. 8T седан 150 к. с. 2002 година ръчка), и аз мисля да си вземам същата, само че искам да е с V6 двигател, задължително бензинов и също ръчка. Вече съм разглеждал оферти и всичко и съм си харесал 2 аудита като и двете са 2003 година. Значи едното ауди е quattro 2. 4 бензин 180 к. с. ръчка, а другото е quattro 2. 8 бензин 190 к. с. пак ръчка. Като цяло баща ми ми каза да си избера едно от двете, но се чудя кое ауди и с какъв двигател да е... та мисълта ми е 2. 4 или 2. 8 да избера, кой е по-здрав и по-хубав според вас, както казах съм се спрял на тези коли ако може всякакви мнения, но без да ме насочвате към други автомобили, спрял съм се на тези двата. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Да се колебаеш между двата двигателя има смисъл ако вземаш кола от магазина.
За кошница на 15 години се гледа тая дето гори по малко масло или с две думи - гледаш състоянието и вземаш по запазената. Съмнявам се да си толко кадърен пилот че да усетиш разликата между 180 и 190 коня или пък липасата на 10-тте кончета да се спъне с нещо.

2.   Ехе, 2. 4 или 2. 8? Едно време имаше Лада или Москвич.

4.   Какви 180-190 коня бе келеш? Взел книжка и айде да гъзарееме с някоя издухана бегачка. Вземи си нещо старо, под 100 кона и се научи първо да шофираш. От къде си ги заделил тези пари? От заплатата на мама и тате? Ти знаеш ли колко бензин гълтат двата автомобила, които си посочил? Знаеш ли колко им е скъпа поддръжката? Ама чакай забравих, че важното е да натискаме педала на газта и да избиваме комплекси :) Наскоро един младок като тебе, си откъсна главата в един стълб пред нас с Audi TT. За малкото щеше да помете и децата в градинката зад стълба. Ако бях на мястото на родителите ти, щях да ти взема нещо под 100 коня и за 1500 лева максимум, за да полежиш под него и да се научиш.

5.   Според ма 2, 4 кубиковите са най-лошите двигатели както и 2, 5. 2, 8 или пък ако намериш 3. 0 ще е най-добре!

6.   2, 4 мотора е по здрав 170 к. с, а 2, 8 като цяло е по капризен и по чуплив, но според мен ако търсиш здравина икономия и не си такъв състезател 1, 8Т е перфектнаа, но ако си любител на по мощния мотор от двата посочени модела бих избрал 2. 4 и като му свикнеш ще бъдеш много доволен във всеки аспект! Аз също, като теб взех книжка преди 1 година и карам първата ми кола Е200 Компресор 190 конски сили и мога да кажа, че съм много доволен. Мощното си е мощно!