Споделена история от Тинейджърски

Не мога да се откажа от него
Моля да качат историята ми, защото е важна за мен.

Здравейте, аз съм момиче на 15 години. Влюбена съм в едно момче и проблемът ми е че съм от онези отракани, нахакани и отворени момичета. Лесно говоря с момчетата, доста съм директна и малко грубичка... Това ми създава доста комплекси, защото момчетата предпочитат по–недостъпни и нежни момичета. На мен се доверяват и ми казват тайните си, имам много момчета приятели и не мисля, че те могат да ме видят като нещо повече. И така историята ми започна септември месец. От доста време си харесвах едно момче, но нищо сериозно. В началото на годината чувствата ми се засилиха. Реших да не казвам на никой и да изчакам това просто да отмине. Но всеки ден започвах да го харесвам все повече и повече. На едно парти казах на най-близките си приятели. Те ме посъветваха да му покажа какво изпитвам. Но не ме бива в това да показвам чувствата си тактично. Доста съм директна и това понякога плаши момчетата. Помолих една приятелка да му каже, защото нямах смелост да го направя лично. Той й каза, че не ме харесва. Но аз не се отчаях, но той каза, че ме ненавижда. Разбрах, той никога няма да отвърне на чувствата ми. Не го виждах, отказах се. Живота беше толкова хубав без притесненията ми дали той ще ме хареса! Но това не продължи дълго. Колкото и да не искам съм влюбена в него. Но той поне не е някой клюкар и не е казал на никой. Забравих да кажа, че след като разбра че го харесвам започна да се държи студено и грубо, но сега е много мил и не знам, имам някаква надежда... Не знам, всеки път като си помисля, че имам шанс си казвам, че си въобразявам. Просто имам нужда да споделя, въпреки че имам толкова приятели се чувствам сама. Давайте съвети.

Коментари

2.   Стани приятелка с него и преди това кажи, че приятелката ти го е излъгала, защото всъщност тя го харесва :D Абе не знам измисли нещо за да станете по-близки.. и така и не разбрах последно как се държи с теб и защо е казал, че те ненавижда като се е държал мило???

3.   А ти сигурна ли си, че приятелката е предала правилно твоето съобщение и неговия отговор? А ако тя го харесва? Или просто е решила да се пошегува с вас? Тези неща не се казват с посредник. Намери начин да му ПОкажеш, че го харесваш. Лайкни го във Фейсбук, примерно. Закачай се с него, но без директно да му кажеш-харесвам те. Така само ще го изплашиш. Помоли го да ти помогне по някой предмет в училище.

4.   Няма смисъл! Казвам ти го от личен опит, така щях да разваля едно хубаво приятелство, но бяхме прекалено зрели и двамата и минахме през това. Сега аз имам сериозен приятел и той също си има приятелка, в различни градове сме вече и не се виждаме често, но сме много добри приятели. Едно момче тръгне ли да ти споделя прекалено много неща, определено не те харесва като нещо повече!

5.   Всички ще реагират остро като накараш някой друг да им каже, че ги харесваш. Поговорете си само двамата - това е моя съвет.

6.   Няма смисъл мила, като се буташ на момче, което не те харесва ти се унижаваш по този начин! А по отношение на момчетата или промени поведението си към тях или търси някой като теб.