Споделена история от Тинейджърски

Каква порода куче става за апартамент
Здравейте, аз съм момче на 14 години и много искам да имам куче от малък, но нашите не са съгласни с това, защото кучетата имали много косми, а много добре знам, че не всички имат, въпроса ми е читатели, каква порода куче е подходяща за апартамент без пекинез и чихуахуа. Мога да се грижа за него, ще го извеждам всеки ден на вън, ще го храня , ще го обучавам, само искам да ми предложите порода подходяща за апартамент без косми и да не е много голямо и агресивно

Коментари

1.   Неголеми късокосмести:

-мопс
-френски, американски или английски булдог
-пинчер
-английски или америаканески фоксхаунд
-бигъл
-визла (мааалко по-едро)
-джак ръсел териер
-басенджи
-басет
-мини бултериер
-дакел
-италианска хрътка
-малтезе
-много други

Списъка е безкраен, трябваше да дадеш повече инфо, за да те насоча по-добре.

2.   За теб най добрата порода ще е от тези които вървят а четири крака и лаят. Да имаш куче не е нито лесно, нито евтино и е голям ангажимент - около 15 годни - храна, ваксинации и ветериарни сметки, които никак не са евтини. То не е като електронна игра да си поиграеш и след това като ти омръзне да го излючиш. Кучето не е самостоятелно като котката и изисква внимание 24 часа в денонощието, седем дена в седмицата. Трябва да го извеждаш на разходка поне два пъти всеки ден, без значение дали вали пък всичко е покрито със сяг.

5.   Дакел, пинчер, мопс, френски булдог, бигъл.

6.   Най-подходящата порода за в къщи е плюшената.

7.   Още от началото почваш с мързел, да няма косми... при редовно почистване не виждам абсолютно никакъв проблем, колкото и много косми да има! Да гледаш куче не е игра, изисква доста внимание и време за разходките, ако мислиш да го разхождаш по десетина минути просто няма смисъл да мъчиш животинчето! С моя кокер се разхождаме час сутрин/ставам в 5 часа/ два часа на обяд и час/час и половина вечер! На твоите години съм, от личен опит казвам, че около месец след като го взехме ми се искаше да не го бяхме взимали, рано ставане, постоянно чистене... после се свиква разбира се, не бих го дал за нищо! И все пак по темата, обожавам Бигълите, предполагам е доста добър избор!
момче 16

9.   Аз имам дакел и съм много доволна. Кучето е много добро, не е трудно за гледане и не пуска много косми. Но все пак, също като хората, кучетата също притежават някакъв характер. Моята дакелка обаче си е страхотна и вече на почти 16 години, но изглежда страхотно.

10.   След 4-5 години ще идеш в университет и до остатъка на живота му кучето ще го гледат вашите, които и сега не искат. Помисли не за себе си, а за вашите.