Споделена история от Тинейджърски

Да купя ли Айфон с icloud???
Здравейте. Аз съм момче на 14 години. Преди време си харесах един телефон, който скоро влезе в България, но той струва 999 лева, а аз ги нямам и няма да ги имам скоро. Мислих дълго и в ОЛХ видях да продават Айфони със заключен icloud. Айфон 6С за 200 лева. Аз ги имам тези пари. Гледал съм клипчета как отключват тази система. Мисля да купя един такъв, да го отключа и да го продам на двойна цена и така до лятото ще имам телефона, който съм си харесал. Но много ме притеснява дали ще успея или ще се проваля, като пълен ретард. Моля ви за помощ!!! Благодаря ви предварително. : )

Коментари

1.   Няма да успееш да го отключиш поне не сам. Може би ако го дадеш някъде но трябва да подготвиш едни 15о лева горе долу. Пък и отключените по тоя начин не винаги работят добре. Примерно ipad може да се отключи, но после 3G-to му няма да работи. Не съм запознат добре, но на 90% ти гарантирам че няма да се получи това което мислиш. Не случайно ОЛКС е пълен с подобни обяви. Пълно е с ipad и iphone с icloud на много ниски цени. Не си мисли че всички са балами и ги продават ако имат шанс да ги отключат.

Ако искаш да правиш подобни далаверки по добре търси със счупено стъкло. Не е сигурен бизнес, но доста често богаташчета пускат iphone и други скъпи телефони със счупено стъкло на доста по ниски цени защото предпочитат да си купят нов от колкото да се занимават да оправят този. Ако го купиш и дадеш да му сменят стъклото за около 130 лева, после пак може да си на печалба като го препродадеш. Но пак внимавай, както казах, не си мисли че хората са шарани, въпреки че има и такива.

2.   Аз съм с нов айфон 6 s и е супер но не е втора ръка... след като си го взех чичо ми реши да си вземе същия но от Олх и за около 300 лв... изпусна го веднъж и спря да работи :) аз моя го изпускам много и не му става нищо... по добре не си взимай втора ръка защото естествено ще има причина да е сложен за продаване никой не би си дал айфона само за 200 лв. И защо не си вземеш по евтин какво е значението дали ще е 1000 или 500

3.   Става въпрос за крадени телефони. И освен това, ако е тоооокова лесно, защо този, който го продава не го направи?

4.   нещо много сигорно тръгваш че ще стане работата внимаваи само да несе набуташ а и сети се малко че щом го продават за 200 лв значи не е само това

5.   Не рискувай. iCloud е много добре защитена и се отключва много по-трудно отколкото всяка друга подобна услуга. Видеата в YouTube по-скоро са създадени за спечелването на средства, чрез платформата. И нали се сещаш, че когато за Андроид на година се създават хиляди вируси , а за iOS само две, които се откриват и изчезват до часове няма как да предложи лесен хейт за която и да е своя услуга, най-малко за iCloud. А и щом адвокатите на Apple не са премахнали тези клипове от интернет, значи или са отстранили подобно премахване на акаунт от iCloud или са тотално нереални. Това е моят съвет.

6.   нямаш абсолютно никакъв шанс да го отключиш сама

8.   От автора:
До номер 1: Има шанс да успея, но ще трябва здраво да се напъна. Коментара ти ми беше полезен. Благодаря.
До номер 2: Аз не искам Айфон. Просто мисля да купя такъв с icloud, да го отключа и да го продам по-скъпо, за да си купя един смартфон, който скоро влезе в България. Айфоните са готини, но харесвам повече Андроид, въпреки бъговете. Ползвай си Айфона със здраве. :)
До номер 3: Може и да са крадени, но понякога собствениците сами се прецакват. И не е толкова лесно, трябва да си факир, за да го направиш, затова гледам клипчета често, за да се понауча малко. И хората рядко се сещат да потърсят, а и не им се занимава.
До номер 4: Да, притеснявам се да не се набутам, но и да стане ще продам телефона на същата цена и квото толкова. И с icloud се продава за части.
До номер 5: Добре защитена е, но винаги има начин да се разбие. Адвокатите на Епъл не могат да премахват видеа от Ютюб, защото той не им принадлежи по никакъв начин. Премахват се само видеа със сексуално, насилствено и опасно съдържание. И повечето хора, които ги правят тези видеа не печелят нищо от тях.
До номер 6: Написах, че съм момче. Чети малко. И ако не мога сам ще потърся помощ.
Благодаря на всички.

9.   Не знам колко годишен си, но логиката ти е абсолютно грешна и непълна. За отключването - ми то ти нищо няма да се набуташ нали са парите на вашите. За коментарите на останалите - щом търсиш съвет приеми го на останалите. Хора без знания като теб не биха го коментирали. За коментар 5 и отговорът ти към него - разбира се, че могат. Ти не знаеш адвокати на подобни компании на какви неща са способни , а да изтриеш видеоклип от YouTube се изисква само едно писмо до него за нарушени авторски права и верифициран акаунт. Хайде късмет в начинанието.

10.   Тия клипчета изобщо не ги гледай. Потърси някой, който разбира и има опит. Може да си наясно със следното нещо, но все пак да ти кажа за нищо на света не слагай карта в iphone-a! Успех! :)

11.   Пак е автора
До номер 9: Писах, че съм 14 годишен, но някои хора не четат. И в YouTube е пълно с клипове как трошат продукти на Епъл и са безнаказани. На ден се появяват по няколко клипа и Епъл ще се разори да плаща на адвокати, за да ги изтриват. Парите, които смятам да дам съм си ги спестил аз. А ако се набутам ще го продам за колкото съм га взел. И ти благодаря за мнението.
До номер 10: Ако не успея ще потърся помощ. И не съм слагал карта. Благодаря, че ми каза.

12.   Няма да можеш да го отключиш. Преди няколко години намерих един такъв ipad заключен и все още не мога да го отключа. Предполагам, че го продават толкова евтино за части.

13.   Типично детско мислене, хората се опитват да ти отворят очите, ти си блещиш простотиите и си позволяваш да правиш забележки на хората... Защо въобще искаш помощ след като не приемаш различно мнение от твоето?

17.   Не знам какво да ти кажа... колкото теб съм и мислех същото нещо, само че съм момиче... да ти кажа по-добре не се набутвай... а колкото до това, че има хиляди видеа в YouTube, където трошат Apple продукти и не ги трият, не означава, че не могат... просто и лошата реклама, е реклама... и като цяло мисля че Apple имат прекалено добре защитена система за да я разбие някой идиот/идиотка на 14 (визирам и двама ни, защото и аз мислех по същия "умен" начин)... аз се набутах за разлика от теб обаче.... и стигнах до под кривата круша както се казва... съвет: не се набутвай и просто събирай пари!

18.   Аз също съм на 14 и съм 100% запознат с айклауда. Утре ще ходя да купя един iphone 7 с айклауд 128гб. Не е краден, но е от англия и понеже не се споменава собственика, аз не мога да се свържа с него. СЕГА ЗА АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ЩЕ ОБЯСНЯ КАК СТАВА ОРЕМАХВАНЕТО НА ICLOUD. 1во теглите modded itunes за вашия модел айфон. 2ро теглите cfw съкратено от custom firmware. След като го направите отваряте itunes на компютъра и телефона го включвате в DFU mode. След това цъйате рестор iphone избирате cfw и itunes започва инсталацията на ios еди си коя версия без icloud

19.   Единственият начин да се премахне icloud е чрез презапояване на един чип с чист такъв. Работата е доста пипкава и се прави със станция за горещ въздух. Лафиш глупости, няма как да се префлашне с такъв фърмуер точно айфон.

20.   Хаха.... преди време имаше как. Ноо сега има и други като чрез смяна на imei софтуери така или иначе има бая теми по тоя въпрос. Не бих казал че съм спец, но си знам това онова. Аз имам 2 софтуера за icloud unlock но не съм сигурен дали ще бачкат.

21.   "Но много ме притеснява дали ще успея или ще се проваля, като пълен ретард. "

Най-вероятно, ще е второто. Не забравяй, че купуваш най-вероятно крадена вещ. Това трябва, поне малко да те притеснява.

22.   "Епъл ще се разори да плаща на адвокати, за да ги изтриват. "

Компания, която седи на 300 000 000 000 долара (да, точно така, 11 нули след 3-ката) кеш. Имайки предвид, че адвокатите са на залата към Apple и това им е работата, искам да видя, как точно, ще се разори най-богатата компания в света, която има повече пари по някой балкански републики.