Споделена история от Тинейджърски

Обзет от апатия.
Редовен посетител съм на сайта но никога не съм пускал тема или коментар. Само четях и се смеех на хората които трърдят че са депресирани, нямали приятели, гаджета и т. н.. По ирония на сътбата и аз несъзнателно се превърнах в един студен и самотен човек. Нямам кого да обвинявам за състоянието си освен себе си, нямам и гледна точка върху несправедливия живот, нямам и драматичен разказ с който да ви трогна В общи линии нямам нищо което да осмисли живота ми, нямам амбиции, мечти, желание, мотивации. Не изпитвам никакви чуства, не мразя никой, не обичам никой, всички са ми безразлични, дори и самосъжаление на изпитвам. Аз съм един празен човек, waste of space дето се вика, сянка на предишното си аз. Бях всичко което исках да бъда и имах всичко което ми трябваше но всичко отиде по дяволите. Нямам сили да се изправя, дори сила да се самоубия нямам. Гледам се в огледалото и не виждам нищо... Животът не харесва такива като мен, и аз не го харесвам. Защо съм се родил толкова слаб, просто не си го обеснябам. Ако си мислите че сте самотни или нещастни значи не сте виждали мен. Не заслужавам дори и съжаление. Няма да се оправя, нищо не може да ме оправи, никога няма да се въстановя, мисля да стана монах или попче и да се кланям цял живот пред "явлението" което ми е преднаписало сътбата, смееки се в ирония.

Коментари

1.   Оф, стига. Писна ми да чета, че мислите да се самоубивате! Всеки има тежки дни, които сравнява с преди, а преди винаги е било по-добре. Ако всички вземем да се самоубием, какво ще стане? Това е най-лесното, което можеш да направиш. Животът е такъв, една вечна борба, изпълнена с много трудности. Щом си писал тук значи все пак изпитваш нещо и искаш нещо да се промени. Затова не чакай нещо да ти падне от небето, а излез навън, срещай се с хора, намери си работа, ако нямаш. Помогни си сам, за да ти помогнат и другите. Кой е казал, че живота е лесен? ! Mary Jane

2.   О, спокойно. Казваш - "ако мислите, че сте самотни, значи не сте ме виждали".. а ти не си виждал мен. Аз имам толкова много истории, които ме превърнаха в такъв човек.. Преживяла съм и смърт, и тежка раздяла (той ме остави) и отхвърляне от хора и какво ли не. И за мен животът на тоя етап няма смисъл. Изгледай филма "Вероника решава да умре" - може да си извадиш някои поуки..
Lovely Bones

4.   Щом си го осъзнал, ти не си празен човек! Празните хора не го осъзнават!