Споделена история от Тинейджърски

Идва ли края?
Здравейте! Аз съм едно 17 годишно момиче, което преди година и половина се запозна с най-милото момче, което някога съм срещала. Приятеля ми е на 25 и се запознахме във фейсбук. Всичко започна чудесно, беше много мил и на първата среща само си говорихме. Той беше много внимателен и не ми се е натрапвал, дори целувката ни беше на третата среща. Бях впечатлена колко е нежен и мил, понеже аз съм много срамежлива и той беше второто момче с което бях излязла тогава. Излизахме всеки ден, той ми каза, че ме обича на първия месец, а аз го обикнах малко по-късно, може би след 2-3 месеца. Постепенно му се доверих изцяло, а и аз не се съмнявах в него, тъй като той прекарваше цялото си време с мен. Създавахме безброй хубави спомени и се чуствах на седмото небе. Най- накрая бях открила моето момче, с което да се обичаме един друг. Аз бях девствена, на което той доста се изненада. Каза ми, че останали малко момичета като мен. Усещах, че ме желае, но не бях готова. Малко преди да направим година реших да опитахме няколко пъти, но не се получи, защото ме болеше много и го направихме седмица след като отпразнувахме една година заедно. Тогава се почуствах още по-влюбена във него. Всичко беше наред - имаше любов, нежност, секс, внимание. Но през цялото време от както бяхме заедно липсваше едно нещо, което не получих от него - доверие. Непрекъснато имаше скандали и съмнения от негова страна, че го лъжа, че имам друг. Търпях стотици случаи в които ми е правил сцени на ревност и то без повод. Веднъж бях излязла с приятелки на кафе и му казах къде сме дори. Той ми звънна пет пъти докато бях с тях и накрая се заяде и дойде на мястото, защото не ми вярва. Почуствах се много зле, но му простих. Беше ме обвинил дори, че след училище не се прибирам, а излизам с приятеля на моя съученичка, само защото му бях споделила, че веднъж беше дошъл заради нея до училище. Имаше хиляди абсурдизми, които ме нараняваха, защото аз никога не му изневерих, дори не съм си писала с момчета, а той никога не разбра, че го обичам истински и не ми се довери. Бяхме на път да се разделим веднъж и тогава той плака като малко дете и обеща, че ще се промени, затова му простих и той наистина се промени но само за няколко месеца. Сега, отново започна да се държи като преди. Всеки път щом изляза без него с приятелка се кара с мен, обвинява ме, прави ми забележка, че съм се гримирала, а с него не съм и още всякакви дреболии, за които се кара с мен. Напоследък се чувствам много объркана, защото това негово поведение ми тежи много. Той ме обвинява за всичко, казва, че не го обичам, че не съм искала да се показвам с него, а навсякъде сме заедно. Чувствам се изморена от всичко това и не знам какво да правя. Винаги съм била честна с него, нищо не съм крила, а той ми говори, че съм нямала съвест. Виждам как приятелките ми са лудо влюбени, някои скоро започнаха връзка, а аз съм изморена и тъжна. Спомням си как и аз се чувствах като тях преди година и бях на крилете на любовта. Искам любов отново, страст и онези пеперуди в стомаха, които сега чувствам като буца в гърлото. Кажете ми, аз ли съм виновна за всичко това и идва ли края? Изчерпа ли се всичко.. :(

Коментари

1.   Миличка, зарязвай го този колкото се може по - бързо! Останеш ли с него нищо добро не те чака, ще продължава да ти прави сцени и да ти държи сметка с кого излизаш после току виж започнал и да ти посяга! Веднага го зарязвай и взимай всички мерки за сигурност срещу него! Моя съученичка като бяхме на твоите години беше в същата ситуация с приятеля си 2-3 години по -голям от нас. Първо всичко прекрасно, после си показа рогата и започна да и държи сметка с кого излиза и да и посяга. С подкрепата на родители и приятели намери сили да го зареже и подаде жалба срещу него. Онзи обаче пак не я оставяше. Веднъж като се прибирахме няколко човека от класа вечерта от кино и беше тъмно родителите и дойдоха да я посрещнат на спирката онзи да не я причака някъде да я пребие! Едвам се отърва от него! Разкарай го от живота си колкото се може по - бързо не е шега работа миналата година в края по новините даваха момиче убито от бившия си приятел от ревност! ж. 23

3.   Да.

4.   Оо, скъпа той много ревнува. Не знам как не си го забелязала преди. А това, че си му подарила девствеността си, не е трябвало да го правиш, очевидно той не е трябвало да ти е първият. Оставяй го този. Съжалявам, че реагирах така остро но много мразя момчетата, които не дават свобода и не се доверяват на нас момичетата. Успех с любовта.

6.   Дали се изчерпало знаеш само ти. Приятеля ти е... Хъм... Как да го кажа? ! Добре, това ще бъде грубо. Приятелят ти е неуверен, комплексиран, пикльо. Може би можех да ти спестя това с пикльото, но... Аххх.... Неее. :D Явно за целите си 25 години не е успял да си изгради силен характер и увереност. За съжаление обаче е много по - лесно да се изградят силни деца, отколкото да се поправят повредени мъже. Та, докато той сам не реши и не се изправи срещу себе си, ще продължава в същия дух. Не знам дали това ще те успокой, но проблемът не е в теб. Често срещан проблем е сред днешните мъже, пък и не само.

7.   Ти си на 17, той е на 25? ! Осъзнаваш ли го това? Ти не си завършила училище, той е завършил магистратура и работи. На тази възраст или поне може, а ти не. Незаконно са отношенията ви, ти си непълнолетна.

8.   Ха вече си на 17 и си разбрала, че не е стока. Той може би за това търси деца, докато не са го разкрили. Не се ли замисли че мъж на 24г. няма как да е с 16 годишна? На този човек нещо му хлопа дъската! Ако си на 40г. и си с 32г. е разбираемо, но между 16 и 24 години има пропаст и умствена и в интересите. Кой нормален 24г. мъж ще си хване за гадже 16г.? И кой нормален 24г. мъж, ще чака една година, за да прави секс с приятелката си? Не знам, но според мен тоя човек е сбъркан, нещо му хлопа дъската. Знам, че от позицията на 16 годишна или сега като 17годишна не можеш да ме разбереш, но като станеш на 24-25г. ще разбереш какво имам предвид. Когато си на 25г. и приятелят ти ти каже, че не е готов, за туй унуй, и, че ще правите секс за първи път след една година. Бегай от такива, или е педофил, който си пада по малки момиченца и като хищник бавно си опъва мрежата, за да хване рибката, или има някакви психически проблеми. Което и от двете да е все не е за теб.

9.   Миличка, явно не е правилният човек за теб. Не може да съществуват нормални отношения при такава ревност, подозрения и скандали. Решението е твое, но според мен той е неуверен в себе си и затова дава воля на това негативно поведение.

10.   Виж мила ситуацията ти е доста болезнена и тотално те разбирам, но мисля, че трябва да поговориш с него за последен път очи в очи. И дори да се разреве не трябва заради това да се размекваш, не бъди с него от съжаление, и също да ти кажа, ако вече ги няма пеперудите в стомаха... значи всичко е свършило.

11.   Нищо не е вечно се казали хората и е така.. всичко хубаво си има своя край, когато онова чувство изчезне както ти го описа, пълно със онези пеперуди в стомаха и го замести онази буца.. то да, колкото и да не ни се иска нещата вече са се променили съзнато или не това е реалността. Края вече е настъпил не искаш да признаеш, защото го обичаш и напълно те разбирам, но като се замислиш... просто си задай въпроса - ти щастлива ли си в тази връзка? или живееш в отминалите хубави ваши си спомени?
Знам от личен опит колко е неприятно и болезнено.. но колкото по-рано осъзнаеш своите чувства и желания, по-лесно ще ти бъде занапред, защото иначе ще боли повече от-колкото си мислиш.
пс : абсолютно същата случка имах и аз, разделихме се, по-леко ми е въпреки, че първия месец мислите ти постоянно са "по-добре да търпях ревността отколкото да съм без него", но повярвай всичко е за твое/наше добро, липсата на онова чувство ме убиваше... дано да съм помогнала

12.   Мило момиче, този мъж има някакви личностни проблеми. Дали са комплекси за малоценност, дали някакви психопатски истории, не е ясно. Ясно е, че е добре з теб да се разделиш с него и да спре всякакво общуване. Съгласна съм, че той е вид насилник-първо ти забранява да се виждаш с приятелки, после може и да те удари. Важно е мъжът, с който си, да те уважава. А този очевидно не го прави.

13.   Здравейте! Вчера празнувахме Свети Валентин, бях му направила торта, подарих му плюшено сърчице и бях извадила наши снимки. Той помрачи празника с мрънкане, че не съм обръщала внимание какво искал, той искал гривна с естесвени камъни. Стана ми гадно и се разплаках, прибрах се. После той ме умоляваше да се видим и аз го направих. Въпреки обидата деня завърши добре, правихме секс гледахме филм. А днес.. Днес се разделихме. Реших го, беше ми много трудно, но разбрах, че е говорил на колегите си мръсотии за мен, че съм му правела постоянно свирки, че ме ебал много. Отвратих се и плаках дълго време. Накрая му написах дълго послание в което му блаходаря за всичко хубаво и му обяснявам, че знам всичко. Той отрече, а аз прочетох приказките му. Дори беше писал на моя близка приятелка лъжи за интимния ни живот. Погнусих се и сложих край. Ще ми бъде много тежко, но не мога да го простя. Когато прочетох какви гнусотии е писал не бях на себе си. Цял ден ми звъни, пише на приятели, пе ме обипал искал да му простя, но не мога. Чувствам се ужасно.