Споделена история от Тинейджърски

Майка ми намери дневника ми...
Здравейте!
Значи аз съм момиче на 12 години. Преди бях си писала в някакъв дневник (тетрадка) за 2 момчета с които съм била гадже. И майка ми нали ми каза, че го е прочела. Нито ми се кара, нито нищо само каза, ако може, да споделям повече с нея. После сметката ми беше много висока над 100 лв. и имах адски много есемси и майка ми тогава ми се скара и баща ми също (той незнаеше за дневника)... . И просто искам майка ми да не ми говори за тях как да я накарам? ! Преди като излизах не ме питаше с кой, а сега постоянно и тя си мисли чи щи излизам с някое момче, а аз неискам да чувам за тях (Дълга история)... ..
Дайте съвети как да и го избия тава от ума? !

Коментари

1.   Кога порасна толкова че и с двама си ходила? Аз май съм изостанала с връзките, че и телефон на сметка да имаш, че и сметката да е 100 лева. Ти изобщо знаеш ли как се вадят парите. Печелят се с труд. Не ги носи щъркела в един куфар. Не мога да разбера на къде отива този свят всичко се променя. Когато аз бях на 12 играех пред блока, ходих на училище и това е. А сега, от 9-10 стават жени и на 12 вече са спали с момче и задават глупави въпроси. Ми да не си си водила дневник бе момиче. Или го крий на по-хубаво място, какво чакаш съвет от големи хора за детски глупости

2.   Абе скъпа, и аз съм на 12 и има близначка (аз съм момче а тя момиче) и тя си води дневник но е на компа и си го заключва с парола (има си акаунт) и не е имала даже и 10 лв сметка... Пак ти кога ги напраи тия 100 лв!? Моят съвет : не си води дневник ! ! !

3.   Мило момиче, спокойно. Майка ти просто иска да споделяш повече с нея. Няма нищо лошо да си имаш гадже, нито 2, нито повече. Номер 1 и 2 явно не си спомнят годините когато са били малки. И аз съм имала гаджета на 12. Държахме се за ръце и се водехме гаджета, от време на време някоя и друга целувка по бузката. Нямам нищо против това. Още от много малки насърчавам дъщерите си да ми споделят и те не се притесняват от това. Ти просто не си свикнала. Струва ми се, че в твоя случай майка ти не, че иска да те следи или нещо от сорта, а просто иска да си споделяте и да си говорите. Стига да не стигате прекалено далеч, според мен можеш да споделяш на майка си за следващите гаджета.

А 100 лева сметка наистина е прекалено, много пари са това. Майка ти и баща ти напълно в правото си са ти се скарали. Те работят за тези пари, но аз това го осъзнах когато бях на 14. Преди това също знаех, че парите не падат от небето, но истинската им стойност осъзнах на 14.
И ти ще я разбереш. А до тогава-гледай да се ограничаваш.

4.   АЗ съм номер 1. Много добре си спомням какво е било когато бях на тази възраст. Не съм имала гадже, с никoй не сме си държали ръцете и цункали по бузката, смяташ ли че е нормално момиче в 6 клас да е имала 2 гаджета, каквото и да са правили. Децата в началото бъркат в много неща, трудно разграничават влюбване и любов. Добре правиш че насърчаваш децата си да общуват с теб, защото след време ще е трудно, ако преди не сте го правили.
Сега децата са повече разглезени от предишните поколения, като започнем с телефоните, силните гримове от малки, с които цапат детските си лица с мисълта, че вече изглеждат по-големи.

5.   Ами 100 лв сметка това не е от много разговори а от много интернет :) а и те ме накараха да си платя една част... съгласна съм че е прекалено... От авторката :)

6.   Как ще си платиш една част след като няма от къде да имаш пари?

Нали "твоите" пари ги дават родителите ти?

Да си имаш приятели е нещо напълно нормално за всяка възраст, независимо дали ги наричаш "гаджета" или по друг начин. И неодобрението на някои хора относно "гаджетата" може да доведе до лоши последици. Вменява се вина на детето, то си въобразява, че е лошо, защото прави лоши неща и т. н.

Не е редно да се внушава на едно дете, че прави лоши неща, когато тези неща в същност не са лоши. Да имаш приятели не е нещо лошо.

7.   и моята е такава все се притесняваше дали ходя с някое момче най - накрая ми писна и почнах да и споделям раказах и всичко... е не чак всичко ся ако пия и пуша няма да и кажа но и казах там харесвам едно момче дрън дрън и тя малко се кротна ;) затуй кажи и нещо там, че да и запушиш устата а отностно дневника да не каже на баща ти... вече му казала... той се прави, че не знае... баща ми знае за гаджета всичко ама се прави, че не знае... майка ми всичко му е казала... но той се прави, че не знае... няма как да и запушиш устата

впрочем аз съм на 13 ;)

8.   знам какво ти е защото аз също съм на 12.. и има сериозна връзка.. сподели с майка ти това.. за да ти олекне и на теб.. и майкати да се почувства като нужна майка, майка подкрепяща дъщеря си..!! например аз... има сериозна връзка майка ми разбра.. защото ми прочете дневника.. и от тогава тя знае всичко за мен.. за мойте приятели.. за моята връзка.. и за мойте издънки пред нея :Д

9.   номер 8 права си...

10.   Ами аз имам една приятелка. Тя имаше 745 лева сметка,защото гаджето и замина в чужбина на почивка със семейството си. Родителите и разбраха и работеше цялото лято като сервитьорка в ресторанта на родителите си за да "си плати" сметката!

11.   Аз съм на 14 и преди не казвах нищо на майка си за личният ми живот, но тя постоянно ме разпитваше... след време започнах да споделям с нея, казвам и почти всичко и вече тя ми има повече доверие.. А колкото до гаджетата.. аз си имам сериозен приятел тя го познава и не ми прави никакъв проблем дори ми позволява да ходя навсякъде с него и когато си искам..! Просто споделяй с нея тя иска да ти е нужна лично аз сам искала много пъти съвет от нея относно някое момче, но зависи и от родителите ти някои са по-строги дори имам една приятелка която дори и да иска не може да споделя с тях защото са много консервативни...

12.   детинщини бих казала аз.. ;)

13.   Аз съм момиче на 13. Нямам гадже и съм нямала. Като всеки тинейджър много искам... ала бала глупости. Точно преди родителите ми да се разделят станах доста близка с майка си. Как стана? Дойде от само себе си. Просто нямах друг избор. Историята е такава: най-добрият ми приятел ме целуна. Не знаех какво да правя. Такъв човек съм, че се панирам да всичко. Прибрах се вкъщи. Бях адски тъжна, че го е направил. Мама ме забеляза. Бях отчаяна и й казах. Тя ми даде ценен съвет и осъзнах, че тя е тази, която ще те предразположи, ще знае какво да направи във всеки един момент. Извода: КАЖИ И КАКВОТО ИМАШ ДА КАЗВАШ ЗАЩОТО:
1ВО ЩЕ ТЕ РАЗБЕРЕ НА 100%
2РО ТЯ Е ЧОВЕКЪТ НА КОЙТО МОЖЕ ДА СЕ ИМА ДОВЕРИЕ И КАКВОТО И ДА СТАНЕ ФАКТЪТ ЧЕ ТИ Е МАЙКА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ
3ТО ЩЕ СТЕ ТОЛКОВА ГОДИНИ ЗАЕДНО... ВСЕ НЯКОГА ЩЕ ТИ ПОТРЯБВА КАТО МАЙКА И ЗА ПОДКРЕПА.
Тя е жената която подготвя момичето в къщата за всичко, което ще й се случи през животът.