Споделена история от Тинейджърски

Липса на концентрация
Здравейте,
Момче на 17 години съм, 11 клас. Първо искам да спомена, че абсолютно винаги съм се влюбвал изключително лесно, дори е имало моменти, в които съм бил влюбен (или просто съм харесвал много) някое момиче само за 4-5 дни. Та искам да кажа, че наскоро тези мисли за любов започнаха да ми влияят повече, отколкото трябва. Искам да наблегна над ученето, защото вече усещам, че успеха ми постепенно пада, макар и да не е радикално и знам, че това се дължи именно на липсата на концентрация, защото мислите за любов, обич, и т. н. буквално започват да ме обсебват и да не ме напускат. Причината, поради която дори не се опитвам да изведа някое момиче на среща е, че ще наблегна само да си крепя връзката, вместо да си поддържам успеха в училище, което е по-важно, тъкмо като идва краят на средното ми образование. Това го знам от опит. Искам да попитам, как мога да спра да преосмислям тези работи? Предложете начини да си отклоня вниманието, защото наистина ме подлудява, аз се събуждам и лягам с това.

Коментари

1.   И аз имам подобен проблем, само че съм 10клас. Мисля, че има 2 варианта. Единият е да се самозадоволяваш (предпологам, че го правиш), а другият е да си намериш момиче, което мисли по твои начин. Тоест да не се задълбочавате във връзката, а само когато имате нужда. Но такъв вид момичета не вярвам да има, или поне не съм срещал до сега.

2.   Опитай се да се съсредоточиш в учението, извлечи интересното от материала и се опитай да не поглеждаш въпросното момиче. Очи, който не се виждат се забравят, според мен. Това е моят съвет, който е без значение. Благодаря, че ме прочете.

3.   Щом толкова те занимават тези въпроси (което си е нормално за възрастта), се опитай да свалиш някое момиче. Паралелно с това учи сериозно. Тя, ако е като теб, ще те разбере.