Споделена история от Тинейджърски

Приятели....
Здравейте! Аз съм момче от Пловдив и тази година навършвам 16 години. Имам един проблем, това са приятелите. Какво да кажа в един момент са с теб в друг не, защо са ми приятели, те по-точно трябва да са ми просто познати(хора с които не общувам често но се познаваме). Дори и 2-мата най-добри за мен приятели започнаха често да ме предават, но това не е защото са против мен, а защото просто всеки мисли за себе и гледа как да надлъжен един с помоща на друг а после да закопе и другия. Търся си нормални приятели, с които да говорим за проблемите си, какво е ставало през деня и т. н. Приятели, които да са готови да ми помогнат в трудни моменти и да вървим напред заедно. - не съм комплексар, не съм против никакви хора, може да сте зубари, може да сте много прости но все пак да знаете какво означава думата "приятелство".. след като се опознаем разбирасе - момичета, момчета няма проблем какви сте, защото и аз не съм почти нищо. И повече за мен: хобитата ми са да играя футбол, да се виждам с приятели, да пиша в интернет. Както казах тази година навършвам 16 години в пубертата съм и имам малко от гадните пъпки наречени акне(които много мразя и се опитвам да премахна по всякакъв начин), умен съм, умея да пазя тайни, може да ми се разчита. Ако сте заинтересувани да си пишем, може и да се срещнем и да станем приятели напишете по едно мнение тук в темат и разбирасе оставете скайп :)

Коментари

1.   от тук нататък ще се сблъскваш постоянно с такива хора.. така че разчитай на себе си.. и се адаптирай към хората да ти бъдат компания но не и нещо повече...

2.   Истински приятели няма за сажаление. Mary Jane

3.   Истински приятели ВСЕ ОЩЕ се намират, но трудно се попада на тях. Тоест - или имаш късмет и животът те среща с тях, или нямаш и се изгубваш в морето от лицемери и подлеци :)

4.   Няма истински приятели ;]] момиче на 15 съм и съм от Пловдив също но ако искаш остави e-mail там може да си разменим скайп

6.   Mary Jane,
повярвай ми, истински приятели съществуват. Просто са 1 на 1 000 000

7.   От всеки не става истински приятел. Само човек, който е свел до минимум собствените си лични желания може да бъде истински приятел. Освен това е желателно да е някой, който живее наблизо. Колкото и откровено да е едно виртуално общуване, то си остава само виртуално, а истинското приятелство е когато правиш нещо за приятеля не само на думи. Друго характерно нещо за истинското приятелство е взаимността. И двамата дават нещо на другият, не само единият да дава.

8.   Номер 7, прав си, но защо пък виртуалното приятелство да не е истинско? Понякога думите са тези, които ни изправят на крака, а и духовната близост за мен е далеч по-важна от това да "живеем наблизо".

9.   Истински приятели няма! Приятели до в един момент, когато имат нужда от теб, докато гледат собствените си интереси. Малко останаха тези, които мислят за приятелите си и отделят време за тях. Всеки гледа само да те предаде, използва, докато има интерес - после те зае**ва! Не може вече да се има доверие на никого, освен на себе си ! ! !

10.   От 7 до 8. :) Защото хубави думи може от всеки да прочетеш, дори и сам да си наговориш, но без да има кой на дела да приложи подкрепата си, само си гъделичкаме ушите. Другия недостатък на виртуалното приятелство е осакатеното общуване - виждаш само част от него. Няма излъчване, няма интонация, няма реални емоции, всичко става със закъснение, не усещаш пълната личност, а само част от интелекта и. Не можеш да видиш очите, не можеш да докоснеш, да прегърнеш, да погалиш, да направите нещо заедно и т. н. :)