Споделена история от Тинейджърски

В мен ли е проблема?
Здравейте! За пръв път пиша тук и се надявам да ми дадете съвет. Момче на 15 години съм от Стара Загора. Започнах осми клас в училище, различно от това, в което уча сега (в девети клас). Там не се държаха нормално с мен. Постоянно подмятаха бъзици, от които се дразнех. Това не бяха нормалните шеги, които всички сме свикнали да чуваме от приятели. Приех го като заяждане, но не мога да разбера с какво съм ги провокирал. Не съм злобно момче, дори напротив. Мълчалив съм, даже прекалено. В края на годината ми дойде до гуша и се преместих в друго училище. Там си намерих нови приятели и се разбирам с тях, но отново има хора в класа ми, които сякаш имат някакъв проблем с мен. Игнорирам ги от доста време, но все още не са спрели репликите от тяхна страна. Никак не ми е приятно. Какво мислите? Как да отвърна на това- с мълчание или по някакъв друг начин? Започвам да си мисля, че щом навсякъде, където отида срещам такова отношение, проблемът е в мен. Така ли е?

Коментари

1.   Едва ли е в теб проблемът. Ако се зачетеш в интернет ще видиш, че 80% от учениците имат същите проблеми. Останалите 20% са учениците, които се имат за най-велики и тормозят, най-малко с коментари, всички останали

2.   Злобарите скачат на сдуханите щото си мълчат. Кресни му веднъж сбийте се и ще престанат.

3.   На тази възраст е нормално да не се разбирате помежду си. Не бъди чак такава жертва, просто гледай си твоите хора.

4.   Сподели с учитеши и дирекция за проблемите си. Учелището трябва да е спокойна среда за всичко, а не зоопарк, в който разни зверове издевателстват на учениците.

2- Съветът ти е интересен, но в тези времена не знаеш, какво имаш насреща си. А си представи, че въпросният дразнител, има 120 килограмов баща алкохолик, който го пребива толкова често, че момчето се е научило да му отвръща. Всички побойници, които познавах, бяха яли повече бой от професионалните боксьори, преди да навършат 12. И да ти кажа, нямаха проблем с това да се бият и отвръщат. А един бой за тях значи нищо. Просто на другия ден ще взема с някоя сопа и ще се пробва отново. Тези хора нямат нужда от бой. Бият е основния им проблем. Имат нужда от помощ и разбирателство, което могат да бъдат предложени от професионални педагози и психолози, а не от някой заблуден ученик.
Говори с учителите си - помага.