Споделена история от Тинейджърски

Той иска интимност, а мен ме е срам...
Здравейте, аз съм момиче на 15 години и имам приятел, който е на 16, другият месец правим половин година и той иска да ме лиже за пръв път тогава. Проблема е че имам бяло течение и ме е срам да не му мирише и да го отблъсна... а ако това стане повече няма да иска да правим нищо. До сега не сме имали кой знае какви интимни отношения, не сме правили секси и нямаме намерение да правим докато аз не стана поне на 16. Дайте ми съвет, защото и аз много искам да ме лиже, обаче с това бяло течение... кажете какъв е начина на неутрализирам миризмата? Аз лично съм изключително хигиенична, къпя се по 2 пъти на ден, интимните си зони мия с Gynelys, но ако знаете как да разкарам миризмата /интимни парфюми или нещо такова, ако има/ ще съм ви изключително благодарна

Коментари

1.   А защо не отидеш на гинеколог и не разкараш течението. С един куршум- три заека, хем миризмата и течението, хем лекарят ще те насочи как да се предпазваш от забременяване и заболявания, а и ако имаш някакъв проблем, ще го хванете навреме. Съветвам те да споделиш с майка ти( за течението разбира се, не те карам да ѝ разказваш в детайли за намеренията ти в сексуален план, но няма да е лошо тя да знае, когато започнеш да водиш полов живот) и да отидете двете. Ако пък ти е невъзможно, вземи момчето си с теб, гинекологът и на него ще има какво да каже. Ако съветите ми ти се сторят непосилни и невъзможни, поне използвайте презервативи, винаги! Успех, дете!

2.   Ами то е нормално в тази област, не може да мирише да пролетни цветя и кокичета. Какво си мислиш, че неговото не мирише ли?

3.   На лекар ходила ли си?
Себамед с неутрално Ph е добре да използваш за интимен гел.
Щом има миризма навярно имаш гъбички и трябва да се лекуват.
Аз например като видя, че пак ми излизат гъбички изобщо вече и не ходя (иначе трябва да ходя през 2 месеца и ми изписват едно и също), ами си купувам гинопреварил (4 свещички) и няма и помен от тях известно време.
Дори и да нямаш гъбиччки, нищо няма да ти стане от тях.
Купи си една опаковка 5-6 лв е и си слагай всяка вечер по една в продължение на 4 дена, но гледай да е поне 7-10 дена преди вечерта, в която ще мърсувате, понеже от лекарството малко изтича (1-2 дена) едно бяло.
Направи си промивка с дамски душ преди въпросната вечер.
Друго не се сещам.

Ж29

4.   Отиди на лекари излекувай бялото течение. То може да е от настинка, от гъбички и пр. Важно е за теб на първо място.

5.   Ако имаш прекомерно бяло течение миризма, става въпрос за инфекция, която се лекува при гинеколог. Не се шашкай, по цял ден гледат такива работи, едва ли криеш нещо толкова специално. Парфюми и прочее няма да помогнат, а и самото течение не можеш да го спреш с "ароматизоатори". Внимавай и с прекалената хигиена, тъй като може да има обратен ефект. Влагалището се почиства само, в него живеят полезни бактерии, които убиваш с грижите си. :)

6.   мило момиче не се притеснявай за момчето но промени малко хигиената си тоест спри за малко сапуни гелове и тем подобни интимни щуротии за миене измивай се само с водичка известно време успех и споко момчето ако е свястно няма да те остави заради някакво течение

7.   Вие не сте добре.

8.   До № 3
Като ти гледам писането, не си нито на 29 години, нито си жена! Тези неща, как ще си ги пъха, като е девствена? ! Не си чел темата докрай, а тръгнал, а дрънка глупости. Момичето е уточнило, че полов контакт няма и не е правила, дори не са я лизали. А и груба грешка, да казваш на дете, да взима лекарства, които не са предписани от лекар!

До авторката: Напълно е нормално, да имаш бяло течение на тази възраст. Ако толкова искаш, да те лижат, сподели с майка си, за бялото течение и двете, да отидете на гинеколог, за да ти предпишат нужните медикаменти, а и това е добра идея, за видят как се развиваш, като жена.

(Ж 18)