Споделена история от Тинейджърски

Как да се почувствам добре в кожата си ?
Здравейте, моля модераторите да публикуват историята ми, т. к съм много отчаяна.
Момиче на 19г съм, смазана от живота и любимите хора... и като резултат от това съм страшно комплексирана и се намирам за ужасно грозна, та чак противна за хората....
Знам, че не съм от най-грозните, имам хубава кожа, но просто намирам лицето си за грозно и непривлекателно.
Истината е, че понякога ми правят комплименти, но аз ги пропускам през ушите си, заставам пред огледалото и се питам, Боже защо понякога се мисля за красавица.
Това е и най-големия ми проблем в един момент се харесвам в друг тотално се отричам... като сега...
Защо? ! И как да се справя с този проблем???
Преживяла съм не малко, сигурно и това е дало отражение върху самочувствието ми, но аз се чувствам жалка и нежелана.... Как мога да се справя с този проблем, според Вас, мили хора? Ужасно е да се събудиш сутрин и да се чудиш как може да си такова нищожество?

Коментари

1.   Защо днешните момичета мислите, че трябва всеки да ви харесва. вие не сте паметници че да правите впечатление на всички.
Вродено е за всеки човек да се харесва, малко или много. Виждаш другите и ги сравнаваш със своя вид подсъзнателно. Не се притеснявай за външния си вид. Да поддържаш хигиена е достатъчно. Просто се приеми, има всякакви хора. Ако знаеш колко противни момичета познавам, които ходят с хубави момчета, и изобщо е странно, че ходят с някой, защото са мега противни и 150 кила, ама ето, че ги харесват. Не се притеснявай важно е да си земна и хората ще те харесват.

2.   Ползвай грим тогава.

3.   Един човек може да се определи като нищожество според характера му и ценностите, а не според външния вид.

4.   О-о, това са пълни глупости! Връхлетял те е някакъв период на черногледство. Да не говорим, че млада жена грозна няма.
Проблемът ти е неувереността в себе си. А тя се преодолява чрез живо общуване с хората.
Доколкото за характера - характер се гради, не се намира на улицата. Нормално е в началото да не се харесваш, но все отнякъде трябва да започнеш с промените. За да можеш в един момент след 2-3-5 години да си кажеш - това съм аз и много се обичам.
Давай и изобщо не се притеснявай! Ние да не мислиш, че сме голямата работа?
Човек не трябва да се взима много на сериозно, ако иска да изживее живота си нормално, ведро, а не да се самоубие или да влезе в лудница! :)

6.   Само да добавя , че нищо не очаквам от гинеколога си , той е с име в градът ни , не би и рискувал репотацията си , кариера , семейство ...
просто бих искала да съм го впечатлила по някакъв начин , ей така , за да си погаля смачканото его... всъщност , скоро пак съм при него , кожете какво да наблюдавам , по принцип забелядах ,че през останалото време не заеква , а само като ме рови ...
Моля , модераторите да публикуват !