Споделена история от Тинейджърски

Пагубна среда
Здравейте, ще се постарая да бъда максимално кратък, точен и ясен. На 18 съм, по интровертен тип съм и в средата, в която живея не се адаптирам.

Притесняваме не това, че съм неразбран за другите, а по-скоро това, което ще бъде в бъдеще.
Живея в среда, в която "чалгата е приоритет", място, в което "училището" е тъпо.
Живея буквално с невежи хора, и се чувствам комплексиран от това.
Не се смятам за умен и за надарен умствено, защото не е така.
Наясно съм с това, с което искам да се занимавам в бъдеще, но... проблема е в това, че средата ми влияе пагубно. Искам да се занимавам с програмиране, а както знаете това е работа за интелигентни хора и това ме терзае, защото не съм заобиколен от хора, които мислят в преспектива и имат капка интелект.
Започнах да пиша разни програми, записвам разни безплатни курсове онлайн и не мога да се оплача.
Работата е там, че живея с такива хора 18 години и малко или много съм захванал някакви техни нрави.

Амбициран съм да не оставам в тази среда, да се преместя като завърша 12-ти клас, но до тогава не знам какво да правя?
Както казах, интровертен тип съм и нямам приятели тук.

Въпроса ми е :
Как да се абстрахирам от цялата тази среда?

Не съм седнал да рева тук, а да помоля за съвет!

Коментари

1.   Напълно те разбирам. И аз не харесвам чалгата, а т. Нар. 'чалга култура' просто я отхвърлям. Ти си си нормален човек. Браво, че си амбициозен, продължавай с програмирането и кандидатствай в добър университет. Там ще намериш нова среда, в която вероятно ще се чувстваш по-добре. Поне ще имаш по-голям избор. Устискай някак една година, не им обръщай внимание. Игнорирай ги и си действай по мечтите си. успех

2.   Като се отдалечиш от помийната яма на Европа, наречена България и помиярите и, като отидеш да живееш смислен и спокоен живот извън България. Ето така.
Харесват ми въпроси от рода: "Затворени са ми очите и не знам защо нищо не виждам. " Ами отвори си очите!
Мисля си, че вече в родината ни се е изпарила и капката интелект от населението ни и са останали само слепите зомбита да скитат в обезлюдената, корумпирана и престъпна кочина, наречена България и да се чудят защо е толкова зле положението?

3.   Според мен, ти вече си се абстрахирал. Ако не беше, щеше да мислиш, че училището е тъпо и да слушаш чалга.
Издържал си 18 години на това влияние, още малко ти остава.
Просто продължавай да учиш и да се трудиш за бъдещето си и всичко ще е точно.
Ж28

4.   Само да не отидеш в София след 12-ти клас. В чужбина е много по-добре, и е за хора като тебе.

5.   Много добре си се ориентирам към програмиране, търси се и е добро заплащането дори в България. Лично аз съм студен в СофтУни (Софтуерен Университет), та бих ти предложила, ако не си от София да се преместиш тук и да се зяпишеш, защото наистина предлагат качествено образование, а и средата е направо уникална. Запознаваш се със супер много хора, помагате си, организират се и тиймбилдинг-и, за да се опознаете с колегите. Започва се с безплатен курс по основи на програмирането и приемен изпит, тя след изпита ти гарантирам, че е пълно само с изключително интелигентни хора.

6.   Към номер 5:

От Автора!

Всъщност точно към СофтУни съм се насочил.
В момента гледам видеата, който качват за онлайн студентите и така научавам нови знания. Правя домашните, като цяло всичко, което правят всички студенти в СофтУни.

Мотивиран съм като завърша да се преместя и да съм в присъствена форма.

Благодаря на всички за отзивите.

7.   Като чета поста ти все едно слушам себе си. Единствената разлика е, че аз съм се насочила към право, а не към програмиране и че съм на 16, а не на 18. От много време се измъчвам, защото съм срамежлива, а не мога да се внедря в среда, за която забавление е да се напиеш докато не припаднеш, качествена музика е поредната чалга песен без смислен текст, а удоволствието е да си запалиш цигарка в междчасието. Поради тази причина се разделих с някои мои приятели и сега се чувствам много самотна. Ако искаш може да се запознаем.