Споделена история от Тинейджърски

Каква кола ще ми препоръчате ?!?!
Здравейте момче на 18 години съм преди 1 седмица взех книжка и сега търся някaква нискобюджетна кола понеже живея сам и ми е трудно немога да отдела повече от 1000лв моля дайте ми съвет! не държа да е красива а да върши работа!коментирайте и споделяйте лично мнение по темата

моля да ми побликуват статята

Коментари

2.   Опел Корса 1.2

3.   Ако си от София, не, определено е препоръчително да почакаш малко, защото има сериозно затруднение на функционирането на обществените транспортни услуги, а това при теб и подобните е келешлък, С други думи не ти трябва кола. :)

4.   За 1000 лева освен някой набор на дядо ти пред разпад, друго няма да намериш. Още по-малко, че с такъв малък бюджет, няма никакво значение марката, а е чист късмет колко е здрава. Кола под 3000лв. е сигурен начин да набиеш още толкова за ремонтите (ОСВЕН, ако не я купиш от познат, от който да знаеш в какво състояние е) Събирай си пари и ходи с автобуса, ако не силно препоръчвам някое скутерче да се движиш из града.

5.   Peugeout 306

6.   Fiat Punto 1.2 бензин първо поколение. Добър автомобил и дуракоустойчив.

7.   Москвич 2140 или както е народното му название-"Дванайсетак" По възможност гледай да е с чистия мотор, а не с дефорсирания. Удобна, маневрена, ремонтите си ги правиш сам, изключително проста за поддръжка в домашни условия. Ако е с газова ще ти харчи около 10-11 градко на 100км. Супер непретенциозна и удобна кола. Има добри екземпляри за около 700-800 лева. И е сто пъти по добре да купиш такава, отколкото някой западен гюм пред разпад на поне 400 000км.

8.   Пич колелетата по велоалейте са вече по скъпи от 1000лв моята препоръка е изчакай докато не можеш да си позволиш поне за над 5000лв . С кола за 1000лв само дертове .отделяш и време за ремонти ,пари и нерви на вятъра,срам... И накрая за всичко това насреща имаш 30 годишна талига по голяма от теб на години. Изпитал съм го и за това ти го казвам да си го спестиш.18 години си вървял без кола не ти пречи още 18 месеца. И задължително понеже смених всички марки докато не попаднах на колата . На света има два вида автомобили- мерцедес и всички други

9.   за градско или извънградско ще я ползваш

10.   Хора, колата е необходимост, ако имате деца и работите далече. Хиляди са тия, дето чакат да навършат 18 и хоп на колата, глупаво е. Иначе си вземи някоя трошка за 300-500 лева и се прави на състезател по селата, че аман от интересни по пътищата на големите градове.

12.   Ще ти препоръчам да си намериш добре платена работа и да си купиш кола на лизинг, по възможност електрическа или хибрид. България е автомобилната морга на Европа, крайно време е някой да постави началото на края - защо да не си ти?