Споделена история от Тинейджърски

Контактни лещи
Искам да ви попитам (от заглавието се вижда) за контактните лещи някои неща.
Колко струват цветните лещи с диоптър които държат по една година и дали са полезни ( защото чух че вече има и такива лещи).. също и за другите лещи които карат по 3-4 месеца? .. общо взето за всички контактни лещи искам да разбера.. за да сравня от коментарите ви кои са най-добри.
П. С: Моля пишете за цените на лещите защото другите форуми които четох нищо не пишеше, особено за тези които траят по 1 година.. много е важно!

Коментари

1.   Има сайтове в Интернет, за продажба на лещи. Там ще намериш голямо разнообразие от всякакви лещи, ще видиш и цените им. Аз лично от няколко години купувам лещите си от Нета. Излиза доста по-изгодно, отколкото от оптика. По принцип най-добри са еднодневните лещи. Най-хигиенично е с тях и не изискват разтвор за съхранение. Малко по-скъпички са, но ако ги вземеш от сайт в по-големи количества е на сметка. Аз си купувам опаковка от 60 броя и двете лещи за деня ми излизат по около 1,60 лв. на ден.

2.   Лещи за 1 година въобще не си помисляй, освен ако нямаш някаква мания на тема чистота. Въобще, едни едномесечни лещи за постоянно носене като не го носиш през нощта могат да ти изкарат 2 месеца и това според мен е максимума за един чифт лещи. Ползвам лещи от 10 години, пробвал съм и по-дълготрайни, както и по-кракторайни, и според мен едномесечните са най-добри. И да - вземам си лещи за постоянно носене, но не ги нося постоянно, щото не е полезно, но самите лещи са много удобни (Bausch&Lomb).

3.   Нося лещи от 6 февруари, 3-месечни са. Щом като ще са първите ти лещи не е препоръчително да купуваш 1-годишни, тъй като не се знае дали ще ти харесат и дали окото ще успее да свикне с тях. Хубаво като за начало да си купиш 1-месечни или 3-месечни. Моите струваха 20лв общо 10 лева спрей малка опаковка, тоест 30 лева.

4.   Здравей, от две години нося контакти лещи и съм изключително доволна, не само, че са много по-удобни, ами и свалям диоптер с тях!
Цените им варират според марките, не са от особено значение има и по 9 има и по 20 лева.. отиваш на място и избираш.
Хубаво е да си купуваш едномесечни защото реално това е пластинка, която постоянно е в окото ти и с течение на времето се замърсява. Не рисувай с тримесечни или годишни - може да се получи инфекция на окото ти.
Изобщо не се замисляй - опитай. :)

-21г. :)