Споделена история от Тинейджърски

Как да контролирам ревността?
Здравейте!
Казвам се Катя и съм на 21 години. Пиша тук, защото имам нужда от съвет. Имам почти 3 годишна връзка. Много се обичме. Чувствата ни са много силни, но има едно притеснение от моя страна. Тази година сме студенти за първа година. Ревнувам го, от там идва целия проблем. Макар че той непрекъснато ме убеждава, че няма друго момиче за него.. аз пак се притеснявам и ме е страх да не го загубя. Та от 50 човека момчетата са 10... Всеки ме познава, знае че съм неговата приятлка, както и моите колеги и той не крие това... но пак не спирам да се притеснявам дали ще се случи нещо.. Ако имате някакви съвети в това отношение как да се контролирам и да не съществува тази ревност от моя страна, моля пишете ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Знам мнооого добре за какво говориш, и аз бях така. И аз съм много ревнива, просто е в природата ми. Не знам дали можеш да контролираш това, което изпитваш, но определено можеш да контролираш външната изява. И по- добре го направи. От горчив опит знам, че колкото повече ревнуваш и го показваш, толкова повече се отдалечава от теб любимия и се изкушава да кривне, защото в един хубав ден му писва и си казва " Ми като ме ревнува толкова, поне да има за какво".
Така, че- дръж се на положение и не прави проблем от най-малкото, не му говори толкова за това, а само ако наистина е прекалил. Освен това, изглеждай по- уверена в себе си, в красотата и предимствата си. Това се забелязва. А и още нещо- имаш предимството, че и ти си за първа година студентка, така че се замисли- той не е ли в същата ситуация като теб? Забавлявай се, излизай с колеги, нека и той се замиси.
И помни- ревността е нещо хубаво само когато е в малки дози. Иначе става опасна за връзката. Успех, пиши как са нещата
ж., 22

2.   Здрасти! Благодя за съвета :) абсолютно съм съгласна с теб. В крайна сметка той ако иска да е с мен ще е с мен и без аз да го пазя и т. н Иначе засега всичко си върви нормално. Отново благодаря :)