Споделена история от Тинейджърски

Космите по краката
Здравейте...

Аз съм момче на 14 години съм и искам да ви попитам, дали трябва да си бръсна космите по краката? Доста хора ми казват, че ако имаш косми и отидеш на плаж и т. н., ще е излагация.. И ако трябва да си ги бръсна - до колената ли или по-нагоре? През колко време ще трябва да го правя? Ако спра да се бръсна, ще ми пораснат ли още повече и още по гъсти? Ако 1 път почна, цял живот ли ще трябва?
Благодаря предварително.

Коментари

1-50 от 68

1.   Ако смяташ че ще се почувстваш по-добре бръсни ги... но не робувай на стереотипи и мнения! На втория въпрос - до горе, иначе минаваш в графа излагация. В зависимост от начина на премахване на космите може да ти се налага и на 2 дни. Определено спреш ли става по-зле и ако не искаш да приличаш на маймуна ще се наложи цял живот... помисли си добре дали си струва заради временната "мода" да си отваряш такива ядове при полужение че си мъж!

2.   Не е задължително да се бръснеш. Може да си вземеш евтин епилатор и да се епилираш, но космите първо ги обрасни и като пораснат малко ги епилирай. Бръсненето преди епилация е добре защото по-малко ще те боли, когато космите са по-къси. А може и с депилиращ крем да се мажеш. Но то пак си е горе долу като бръсненето. Епилацията отскубва косъмът с фоликула (корена на косъма )и за това космит растат по-бавно, а и това помага за оредяването да космите където и да са, ако се отскубват. Но не е нужно да правиш нито едното. може да си ходиш с косми, стига да не ти пречат. Моя приятел е на 27 и преди 3 години за пръв път лятото го убедих да ги махне тея ''Вълнени чорапи"и от тогава всяко лято ги маха 1-2 колкото за лятото или ги оставя по-къси.

3.   Ако беше момиче, бих те посъветвала да започнеш да ги премахваш, но тъй като си момче- не знам. Зависи какви са космите ти на краката- руси или черни, гъсти или не. По принцип бръсненето ще ги сгъсти още повече и на едно място ще излизат по няколко косъма. Един съученик си ги маха до колената. Смятам, че до там е достатъчно. Горе- долу ще трябва да ги бръснеш на 1 или 2 седмици, в зависимост от това колко бързо се появяват. Ти сам си прецени, но според мен недей. Ще трябва често да го правиш, може и да станат по- дълги... Момчетата рядко си ги махат. Поне с такова впечатление съм останала. Някой от тях смятат, че космите ги правят по-мъжествени. Изборът е твой! Каквото и да решиш да направиш, не се води от чуждото мнение!

5.   А аз смятам че много почнахте да се изпедерастявате...
Я питайте жените искат ли мъжете им да са с бръснати крака?

6.   Дамм..., първо космите на краката, после оскуби и веждите и накрая ще заприличаш на зле поддържан травестит.

7.   Докога ще се мислите за по-умни и по-хитри от Природата? Космите ще си скубят, пишките ще си обрязват, пиърсинги ще си слагат къде ли не, устните и циците ще си наливат със силикон... Наистина ли вярвате, че природата и еволюцията ще ви сложат нещо, от което няма смисъл и нужда? Правете каквото щете, но занйте, че по този начин заприличвате все по-малко на хора, и като бонус - цялата тази суета НИ НАЙ-МАЛКО не решава нито любовните ви, нито психологическите, нито каквито и да било други проблеми! И още нещо - фалшът и неестествеността привличат към вас фалщ и неестественост, а всяка лъжа е до време - след това става по-лоша и от най-грозната истина...

8.   Ти мъж ли ще ставаш,или к'во? Я се стягай малко!

9.   Аз съм мъж и не се бръсна.

Космите ми вдъхновяват жените, понеже зад егоистичното-метросексуално промиване на мозъците, те пак обичат мъжа да е силния пол и да не изглежда като жена.

А почнеш ли веднъж няма спиране, вместо да правиш някакви смислени неща, ти освен брадата си, ще мислиш как да си бръснеш и краката.

10.   Аз не харесвам космати мъже. Може би, ако космите на краката му не са гъсти и черни няма да ми пречат, но по гърдите не ми харесва. Всъщност, харесва ми да има косми на гърдите, но не девствени хаха. Кефи ме, когато не се е бръснал примерно от седмица. А мишниците просто задължително трябва да се обезкосмяват! ! ! Не мисля, че има жена, която да харесва мъж с космати мишници-бляяяяк. Гнусно е! ! !

12.   Ти нормален ли си? ! Мъж който си си бръсне космите и е чист педереаст квото искате си мислете. Кой мъж се епилира? Някой женствен идиот! Нали после ще ви станат по големи бе идиоти? И за кура също.... Защо ще си бръснете кура? Вие от кой пол сте ве кретени!? !

14.   12, това, което определя пола е това между краката ти, а не космите около него.

15.   Дали да се обезкосмяваш- решаваш само ти. Въпрос на личен избор е. По принцип е общоприето жените да си обезкосмяват краката, но никой не може да те накара на сила. Друг е въпроса, че ще ти подхвърлят негативни коментари...

Някои момичета искат да са напълно гладки, затова си обезкосмяват целите крака. Аз лично се епилирам до колената, защото нагоре космите ми са почти незабележими, а и предпочитам поне половината от крака ми да остане чувствителна. :Д (когато се обезкосмиш чувствителността се притъпява)

Ако си избрала да се бръснеш ще трябва да го правиш често- максимум на 2-3 дена. Бръсненето не е за предпочитане, защото космите стават по- гъсти и могат да се получат сраствания на косъма, което е неприятно.

Ако се епилираш, краката ти ще останат гладки за много по- дълго време- около 4 седмици, а и космите ще станат по- меки и постепенно ще започват да оредяват. Иначе е по- болезнено, докато свикнеш.

Питаш също и дали цял живот трябва да се бръснеш- пак ти решаваш- да спреш ли, да продължиш ли или пък въобще

Надявам се да съм помогнала!

16.   Олее аз за какви епилатори говоря бе, в началото прочетох, че си момче, извинявай! Тогава те съветвам въобще да не ги бръснеш!

17.   Според мен за момчетата не е нормално да се бръснат или епилират, защото си е нормално за вас, но за жените е малко неудобно. Мисля че в България 99% от момчетата или мъжете се обезкосмяват. Аз те съветвам въобще да не ги пипаш! Започнеш ли сега-няма спиране цял живот.

18.   Аз съм на 13 вече а миналата година почнах... Много бързо растът моите ... за една вечер ии хайде пак трябва да ги бръсна досадно е .. а ти ако мислиш че са пораснали вече и е време деистваи ...... !!

19.   по добре си ги брасни

20.   Не се бръсни. Момиче съм и като видя обръснати мъжки крака, първата дума, която ми изниква в съзнанието е "педераст".

21.   глупостиииииииииии! ти си момче. за вас е нормално. не си и помисляй да ги бръснеш. тъпо е! момичетата на тая възраст се правят, че ило мн гнусно. не е вярно, споко. правят го само за да се правят на интересни

22.   №21 в голяма грешка си
Супер много мразим космаци болшинството.

23.   20 съгласна съм с теб :)

24.   Аз съм момиче... нямам нищо против бръснатите крака... но на повечето момичета мисля че им харесват окосмените крака... а и имам един познат който си бръснеше краката преди... сега вече не ги бръсне и гледката е направо потресаваща... :Д така че ти си реши...

25.   Значи всеки си има вкус и право на избор.
Лично аз и всичките ми приятелки и момичета,които познавам харесваме потдържани мъже без косми.
Страхотно е чувството като галя приятеля ми да е гладък- направо ми действа хипер възбуждащо.
КЪМ МОМЧЕТАТА И МЪЖЕТЕ,КОИТО СМЯТАТ ЧЕ Е ГЕЙСКО-
ЯВНО САМО НА ТОВА РАЗЧИТАТЕ ДА ВИ НАПРАВИ МЪЖЕСТВЕНИ.кОСМИТЕ СА СТРАШНО МЪЖЕСТВО,НЯМА ЩО.
Ако искам да ходя с горили,ще отида в зоопарка да си търся партньор.

26.   Ако става въпрос за руси, редки и прилепнали по кожата косъмчета - според мен не е необходимо да ги бръснеш. Но щом смяташ че трябва, моят съвет е за да избегнеш сгъстяването не ги поддържай кой знае колко гладки. Аз обезкосмявам моите веднъж на 2-3 седмици, че по някога и отгоре. Според мен се търпи, а и не е като да съм с гора по краката. Ако пък държиш да са гладки - вземи си епилатор, но да знаеш че се изисква супер много търпение, железни нерви и е доста болезнено. Ама много. Плюс тва миналата година си обръснах краката СПЕЦИАЛНО за плажа, а доста се озорих докато забележа някое друго момче с бръснати крака. Намираха се обаче. А тва дали си обезкосмяваш краката или други части нш не значи. Ако някои предпочитат горили, които вонят на зла гад - хубаво, тяхно мнение. Плюс това ако сме добре оформени кво, да крием мускулите под космите ли? Що па да не се похвалим? Да не говорим за въпроса с хигиената.

27.   здравей, аз съм Габи, момиче на 13, съвета ми:

има нещо, наречено ЕПИЛАТОР. с него боли, но поне върши работа.

29.   Разбира се, че трябва да ги бръснеш!!! Ти си мъж и всеки един мъж трябва да е обезкосмен за да е мъжествен! Коя жена ще те погледне ако си космат??? Един хубав, мъжествен мъж е този с нежна и розова кожа!

30.   Луд ли си? Много си малък за такива "окраски"... Все още не си се развил достатъчно, а пък да не говорим и за космите ти...

31.   Миличък, космите са си нещо напълно нормално. Наистина зависи от определеното момиче дали няма нищо против тях, дали я възбуждат или отвращават, но имай в предвид че си още в началото на пубертета, а и едва ли си намерил правилното момиче на което да угаждаш до такава степен.

Най-добрият ми приятел е доста силно окосмен, но иначе си се поддържа в добра форма и си е супер просто, виждала съм го и гол до кръста със косми по гърба и по корема - и пак, няма лошо.

Един друг мой добър приятел пък няма почти никакви - няма лошо.

Един от нашият клас е средно, клони към малко окосмен. Знам че има по корема които не маха, но пък иначе му е по-добре като си бръсне краката. Той обаче се бръсне до коляното, защото пък нагоре няма.

Ние сме на по 17-18 години, вече минали пубертета или в края му. Иначе аз съм си момиче, в случай че не се разбра, но на мен лично ми е все тая за окосмяването на момчето, на мен ми стига да се поддържа като цяло, без значение космите.

Всички от горе изброените си ходят така на плаж, вкл. и най- косматият споменат и хич не му пука.

Изводът ми е, да правиш така както на теб ще ти е добре. Не си слушай приятелчетата или момиченцата дето уж ги било 'гнус', това си е твоето тяло и можеш да правиш с него каквото си искаш като хората имат право да ти направят забележка само ако не си поддържаш хигиената или тръгнеш по улиците гол.

Ако решиш да си махаш окосмяването - бръсненето отрязва косъма до корен, и след това като порасне косъма само ще изглежда малко по-дебел, защото по-дебелата част която е била в основата при растежа след бръснене става връх на косъма.

Кола маските и епилаторите целят да изтръгнат косъма от корена което е болезнено и пропуска косъмчета тук-там, но резултатите остават за по-дълго време след това от бръсненето и при редовност косъмчетата може да започнат да растат по-тънки.

И двата начина можеш да ги спреш когато поискаш.

Ако решиш да ги оставиш така - няма лошо ;)

Успех

32.   аз също съм момче на 14 и според мен няма нищо лошо да си бръснеш или по някакъв друг начин да си премахнеш космите по краката.. защо казвате, че ще прилича на педера* гей или нещо подобно.. окосмяването няма нищо общо с това :) има 1000 други начина да се докажеш, че не си обратен ;d а и по вашата логика "най-големия" мъж е няква космата горила.. не е тъка! пак казвам няма от какво да се срамуваш и да се притесняваш, а и това е един вид хигиена

33.   Аз не си бръсна к*ра, това нормално ли е?

34.   Това, че космите стават по-гъсти с бръснене е мит и въобще не е вярно. Ако беше, мислите ли че щеше да има плешиви хора? :) Помислете с главите си малко. Създава се ИЛЮЗИЯТА за гъстота, защото новопоникналите косми от фоликулите са по-дебели. С течение на времето, тази илюзия изчезва - постепенно косъмът се износва и става по-тънък.

35.   Ако го правиш защото някой ти казал, че е излагация да имаш косми недей. Ако го правиш защото на теб ти харесва ги махни. Най хубаво е с кола маска но сам е трудно да я направиш а да ходиш 2 3 пъти в месеца на козметик си е скъпо. Разбирам да си момиче да правиш специални процедури за обезкосмяване коли маски епилатори и тн, но при положение че си момче бръсни ги. Даже и да се сгъстях кво ти пука ти си мъж. За жените е прието да са мекички и гладки и нежни. Взимаш една самобръсначка сапонисваш краката и бръснеш. Само моля те не прави бруталната грозна грешка да ги обръснеш до коляното. Това е ендо от най-смешните и противни неща. Ако ще е гарга да е рошава. Или ще правиш нещо като хората или вопще не го прави. Целите крака ги обръсваш задължително. После не е нужно да бръснеш всеки ден... само като си с нещо късо и е по топло... а даже и да ти набодът и да не ги махнеш няма проблем въпроса е вече като почнат да стават пак дълги тогава да ги махнеш. Иначе аз съм момиче и то доста готино и до сега съм имала 1 2 гаджета дето си ги махат и 1 2 дето не си... и честно казано не ми пука. По ме кефи даже да не си ги маха. Стига да не са чак бруталните къдрици. Имам применро един приател дето нестига че са му яко гъсталак а пък са мъ и кафяви на всичкото отгоре... тогава вече е желателно да се махнат... отварт ми е кафяви космаци. Ако са си чернички и не мн гъсти вопще не ги махай. Успех.

36.   Абе дори да са дълги, къдрави, кафяви или бенбяни к'во да ти пука. Създаден си такъв и тв'а е. По добре е да не ги бръснеш, но ако е на живот и смърт бръсни ги. :Д

37.   Да бе момче и епилатор... не, не на истина представете си картинката :Д седнал на земята със сгънати крака и да се епилира и пипа :Д Ужас :Д то чак смешно да му стане на човек... Ако си решил според мен с бръсначка ;) :Д

39.   Слушай мнозинството. Не се обезкосмявай. Нали преди милиони години незнам колко пъти пра- дядо ти е ходил космат... няма значение че сега всичко се развива. Остани с в миналото. А и така може да си събираш вечеря, или на твой домашен любимец- жаба примерно. Така доста мухи и гадинки може да ти се заплетат в краката. Аз съм момче на 17 и си махам космите просто защото не ме кефят. Да аз съм педал.. всичките момичета с които съм бил са.. момичета на педали.. Те може би са момчета но имат гърди и путки а? Нищо де.. педал ще си остана но ще харесвам само момчета с путки ;). Сигурно като си махнеш космите и ти пада пениса а? Щом по това определяте дали човек е мъж или не. Успех пич ;)

40.   Ползвай само епилатор или кола маска.

41.   Виждала съм много момчета, който си бръснат краката. Според мен няма нищо срамно. И все пак бръсненето е въпрос на лична хигиена.. ;)

42.   Момичетата да отговорят с бръснат к** ли обичат или с космат да правят секс и да лапат?

43.   бръснат

44.   42 ще ти отговоря. На 24 съм. Съпруга ми спазва отлична хигиена, обезкосмява се. Онази вечер си легнахме. Спим голи. Последната седмица е нон стоп на работа по 12 часа. Прибира се, един душ и в леглото. Съответно, като си легнахме забелязах, че се е окосмил. Страшно ме възбуди. Изпитах неистово желание да го докосвам и целувам там. На сутринта споделих с него. Той ме изгледа малко странно. Факт е, че ми хареса окосмен.

45.   Виж не знам ти на какво мнение си, но аз мисля, че да се бръснеш е в стил Justin Bieber. Ти си решаваш. :) Но щом половината мислите, че е смешно да си бръснат. Обяснете ми бе пиленца не е ли по смешно на ръцете да си с косми, а на краката са си гладък като полирана дъска!

47.   Ейй моля те не го прави, аз съм момиче на 13 години и ако видя момче с обръснати крака ще си помисля или че е педерас или че някой му е дал грешно мнение. Просто недей защото попринцип за момчетата не само, че е нормално, а е и почти задължително да имат косми по краката, докато за едно момиче, това е ужасно. Плюс това такъв въпрос би трябвало да бъде зададен от момиче...

48.   Лелллее маллее... какви коментари... хора, вижте, момчето не трябва да се бръсне! На 13 съм така че не мога да отговоря на коментар 42. Но виж, приятелю, през Възраждането е било въпрос на мъжественост, момчета на твоята възраст да имат косми така че не ги слушай ония които познавали някой, който познавал някой, който познавал някой, който си бръснел краката. Недей! Казвам ти го като момиче и бъдеща жена!

49.   Въобще не слушай кой какви съвети ти дава, ако ти харесва с бръснати крака, прави го. Ако не ти харесва, недей.
И педераст няма да станеш, ако си обръснеш краката. То педерасти има и с космати крака, това не е критерий, хаха.

50.   Аз съм момиче и не харесвам бръснати мъже, дразнят ме само космаци под мишниците. Самата мисъл как някой мъж посвещава часове на краката си не ми звучи много секси. Едни почистени подмишници и едни стегнати бицепси, облечени в готин потник или фанелка без ръкав е по-секси от бръснати крака.

51.   Извинявай, щях да ти дам добър съвет но като видях че си момче -_- Аз не хар. космати мъже но все пак при тях е по-лесно -- на вас не ви трябва да се притеснявате за такива работи.. разбирам момичетата като мен да се притесняват защото и аз имам малко но за вас.. ;)

С ;*

52.   Предпочитам момчета с косми по краката. Въпреки, че това не е от значени според мен. Приятелките ми предпочитат момчета които си бръснат краката. Аз лично не.

53.   Здравей приятелю, аз съм момче на 13. Миналата година позабелязах че имам така окосмяване и реших да си обръсна краката. Но се налагаше да го правя често. Спрях още преди Август месец. Не съм започвал оттогава, но не ми порастнаха много-много. Даже сега съм си по-добре и се чувствам така. Моят съвет е да не започваш да се бръснеш. Остави ги така, защото ако го направиш после ще стават все по-големи и по-гъсти. НЕДЕЙ ! Но все пак ти си решаваш. Слушай мнението на мнозинството!

55.   Аз съм момче на 17. Гей съм, но аз не се възприемам като такъв. Аз съм обикновен мъж, както всички тук!! Не смятам, че хетеросексуалните мъже, дето си бръснат краката са като мен. Предпочитам гладката, бебешка кожа! Изключение прави лицето, където предпочитам и за мен, и за половинката ми, както е известно "тридневната" брада. Не харесвам мъжете да са космати където и да било... най- добре е да са обезкосмени навсякъде. Не харесвам маймуните!
Което и момиче да съм питал по въпроса, защото си говоря с тях като приятелка на приятелка- ПРЕДПОЧИТАТ ОБЕЗКОСМЕНИТЕ МОМЧЕТА/ МЪЖЕ!
Всичките ми приятели от мъжки пол също го правят- всички имат дълготрайни връзки.
Пич, моят съвет- отиваш на кола маска. А пък най- добре е лазерната епилация. Ефектът е дълготраен, около три- четири години косми не израстват.

56.   Виж няма нищо срамно да имаш косми по краката все пак ти си момче. Притесняваш се защото не си свикнал с тях, но след година две това дори няма да ти прави впечатление. Ако все пак решиш да се бръснеш прави го горе долу всяка седмица.

57.   Приятелят ми има косми по краката и според мен е секси и мъжествено. Между другото супер много се възбуждам напоследък искам секс ама му е много малък. Като си го вкара почти не го усещам. Симолирам оргазъм само за да спре и да мастурбирам.
Ж15

1-50 от 68