Споделена история от Тинейджърски

Име за дете от horror movies ???
Здравейте на всички, и предварително благодаря за коментарите и мненията под темата ми. Аз съм тийнейджърка от Пловдив , а моят въпрос към вас е следният - как бихте си кръстили детето или децата, когато имате такова / такива? Аз сам супер голяма фенка на филмите на ужасите, и от тях много са ми харесали имената : Исак (Децата на царевицата от 1984) , Самара (двете 4асти на Предизвестена смърт - от 2002 и от 2005 ), Деймън (Поличбата от 1976 ) и Естер (Сираче от 2009). А какви са нашите вкусове, мнения и предпочитания??? Как бихте нарекли вие децата си??? Очаквам с нетърпение отговорите и коментарите ви!!!

Коментари

1.   Ще те разочаровам, но изброените от теб имена са си типични западни имена, евреиски дори, някои от Библията - то е логично, че в хорор филмите ще вземат имена от реалния живот.
Само едно име не е типично - ТО / IT.
Интересното е, че всеки един от нас някога е бил „то“ - нещо неопределено в корема на майка си - нито човек, нито предмет, нито животно, а просто То -бъдещият човек.

2.   Номер 1 - "То" всъщност си има име... :D

3.   О, ти си като мен :Д обожавам филми на ужасите и много ми харесва името Деймиън от Поличбата. Исак също ми харесва, но го свързвам него със сериал. По принцип харесвам чуждестранни имена, но ако трябва да си кръстя детето ще е Хари, много ми харесва това име, а ако е за момиче не съм мислила, но ми допада името Дарси.

4.   Абе хора, не се ли замисляте как ще звучи западно име с българска фамилия? Дарси Хаджикосева, Деймън Рангелов или Естер Чобанова... Смях! Използвайте ги тия глави по предназначение и не излагайте бъдещите си деца.

5.   Исак (Децата на царевицата от 1984)
Самара (двете части на Предизвестена смърт - от 2002 и от 2005)
Деймън (Поличбата от 1976)
Ханибал (Мълчанието на агнетата от 1991)
Естер (Сираче от 2009)
Уенсди (сериала Семейство Адамс)
Елвира (Елвира : Господарката на мрака от 1988)
Алеса (Сайлънт Хир от 2006 ; Сайлънт Хил : Откровение от 2012)
Лилит (женски демон - съблазнител / изкусител , първата жена на Адам)

Авторката

6.   До № 4 Спокойно, като им дойде акъла в главата и като пораснат, ще мислят по друг начин. За имената си прав/права, много е смешно и трагично, да има толкова хубави български имена, а да си кръстиш детето на някакъв чуждестранен филм.
Факт, че е малко на години, не е изградено като личност, няма дългогодишна връзка, а мисли как евентуално, ще се казва детето му, което не се знае, кога ще се появи и дали въобще ще се появи.
Но децата са си деца, да си изживяват детството пълноценно.

Ж 20

8.   Isaac (Children Of The Corn)
Malachi (Children Of The Corn)
Hannibal (Silence Of The Lambs)
Lestat (Interview with the vampire)_
Damien (The Omen)
Chucky (Childs Play franchise)
Freddy (A Nightmare On Elm Street Franchise)
Jason (Friday The 13th franchise)
Michael (Halloween franchise)
Edgar (Edgar Allan Poe - famous american poet )

Samara (The Ring)
Wednesday (Addams Family)
Elvira (Elvira : The Mistress Of The Dark)
Esther (The Orphan)
Alessa (Sillent Hill)
Lilith (Case 39 ; female seductive demon ; firs wife of Adam)
Regan (The Exorcist)
Charlie (Firestarter)
Carrie (Carrie - 1976 ; Carrie - 2013)
Ruby (Ruby - 1977)
Sidney (Scream franchise)
Clarice (Silence Of The Lambs)
Selene (Underworld franchise)
Nancy (The Craft)
Sabrina (Sabrina :The Teenage Witch)
Ivy (Poison Ivy)
Ursula (Little Mermaid)
Ophelia (Hamlet)
Buffy (Buffy : The vampire Slayer)
Phoebe (Charmed series )
Paige (Charmed series )
Piper (Charmed series )
Alice (Twilight franchise)

9.   Ми аз бих ги кръстил на баба им и дядо им!
Иначе ако искаш да си модерна - гледай индииските сериали и си избирай, даже и турските може - Ферхонде за момиче и Хасан за момче!
Направо ще са конкуренция на Касандра и Ривалдо ама ти си на 12 години та не ги знаеш кой са, а пък за Изаура да не говорим...

10.   Аз бих си кръстил момичето Тереза ( от claymore) и момчето Канеки!

12.   До № 11 Много се извинявам, и с цялото ми уважение, но кой си ти, много моля, да раздаваш такива определения и квалификации, на хора които не познаваш, само по това как искат да си кръстят детето, и защото мнението им по въпроса не съвпада с твоите виждания по него, а??? И междо другото - жена на 28 съм, щастливо омъжена от вече 6 години , горда майка на две деца - момче и момиче, носещи имената... Исак и Естер. Нещо да кажеш по въпроса??? И специално мъжкото име, честно казано - да, и аз го харесах от споменатия филм, който междо другото си е класика в единия от двата най великия жанра в киното и литературата, а именно ХОРЪР-а. Другия жанр е фентъзи. Това е от мен. Лека вечер, и всичко най- добро и
хубаво на всички!!!

Модератор - коментар 11 беше премахнат

14.   Кенолайн