Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на мама че имам 2 без да ми се скара
Изкарах 2 по математика. Мама много ми се кара за двойки а аз като се изнервя не знам какво правя. Моля ви много помогнете ми. Дайте ми някоя идея как да кажа това на мама.

Коментари

101-146 от 146

131.   Еми изкарай някоя хубава оценка по Математика и кажи и за двете оценки

133.   Е просто и кажи че си нямал време да помислиш и че просто тя е обяснявала през половината час!

134.   Ами аз съм на 11 в 5 клас, и съм също зле с математиката. На колко контролни имах 2... и за срока останах с 2. И просто и аз бях много притеснен... И след часовете се обадих на мама и и казах: “ мамо знам че много ще те разочаровам но по математика имам 2 за срока. И тя ми каза да направя всичко възможно да я поправя и сега вторият срок просто почнах да уча и нещата се оправиха.

135.   В седмк клас се записах на уроци понеже първия срок едва изкарах3(2, 75) след като започнах да ходя нямах по слаба оценка от 5 :) ученето е решението не как да кажеш...

136.   И на мен днес ми писаха двойка на едно тъпо съчинение разсъждение. Аз казах на мама и тя ми каза че няма да видя таблет докато не си я поправя. Много се натъжих, но уви няма какво да се прави, трябва да си я поправя.

137.   Кажи че си я поправил

138.   как ще лъжеш майка си трябва да и кажеш истината и да си понесеш последствията. Пък когато си научиш добре или назубриш ще искаш госпожата-господина да те изпита и така да изкараш 6-ца.

139.   Когато изкараш 2 трябва да кажеш на родителите ти и да им обещаеш да си я поправиш. На другия ден да искаш да те изпитат и така да изкараш 6-ца. Никога не лъжи родителите ти!

140.   2 ката е оценка на учителя, че не е подбудил интереса на ученика

141.   Ами аз съм 7 клас и също имам проблеми с математиката. Главно 5 но и една 4 и много плаках занея. и моите родители са страхотни и си имам всичко. много се натъжавам когато ги разочаровам. За номер 61 :ти явно си или пълна нула по мат, или не учиш, или те мързи, или просто намаш късмет, или имаш гадни учители. Аааа чак се стреснах че едвам си вързалл/а двойкатаси

142.   Оф добре че нямам засега 2-ка. Е имам 3 по химия, ама не е от значение щото я оправих и всичко е ок. Даже не съм казала на родителите си и няма да им казвам щото ще си изпатя.

143.   Аз също имах 4 по математика. Имахме изненадващо контролно, и задачи, които не сме учили. Изкарах 4, защото не разбрах задачите. Постоянно се притеснявах, вледенявах се, тръшках се, че не мога да реша и разбера задачите. Майка ми и баща ми казаха, че няма значение, че имам 4, че важното е да съм разбрала задачите и да не се притеснявам за такива неща, че аз съм умно дете и т. н. Просто наистина всичко става с учене, а и наистина сега нещата са много по-трудни. Като се притесняваме така не се сещаме и за малкото което знаем. Просто залягай над учебниците и УСПЕХ! :)

146.   здравей те искам да ви попитам нещо как да кажа на татко че имам 4 по математика без да ми се кара

147.   Аз за 4 рева, а това се случва рядко. Днес получих 4 по история, защото госпожата не ни каза че ще имаме контролно от 3 листа. Като го направихме имаше 4 петици, 2 тройки, и ост 4 от общо 27 деца. Но тя през целия час или ни разказваше за баба си, как шиела и гледала сериали едновременно

150.   Просто и кажи, Мамо имам 2-ка по математика ще направя всичко възможно да я оправя. Тя ще ти се скара но това е за урок изкарай по хубава оценка и тя нама да ти се сърди. Поне до следващата 2-ка

151.   просто да сте учели и аз вместо 6 изкарах 6 на релси защото не учих но за да изкараш 2 трябва да си доста тъп

152.   Бях така преди сега не и пука особено защото все пак средното ми образование си е за мен. Аз правех така получаваш 2, учиш изкарваш 1-2 шестици или петици и доказваш че си се поправила.

153.   Аз съм 8 клас и съм момиче. аз пък не съм изкарвала 2 само във втори клас.. Аз не съм добра по физика и химияя многи мразя тези предмети е разбира се уча и получавам 4.. Аз говоря само за тези. на другите си изкарвам 6.. Така чее не е трудно, кажи на родителите си. аЗ крих от моите във втори клас.. И като ги викнаха на родителска среща и видяха дневника стана много лошо.. Ще разберат така ли иначе. не е хубаво да лъжеш. като станеш по - голяма или по-голям ще лъжеш за други нещаа.. Не е хубаво да лъжеш особенно пък родителите ти..

154.   Аз съм 8 клас и съм момиче . аз пък не съм изкарвала 2 само във втори клас .. Аз не съм добра по физика и химияя многи мразя тези предмети е разбира се уча и получавам 4 .. Аз говоря само за тези . на другите си изкарвам 6 .. Така чее не е трудно , кажи на родителите си . аЗ крих от моите във втори клас .. И като ги викнаха на родителска среща и видяха дневника стана много лошо .. Ще разберат така ли иначе . не е хубаво да лъжеш . като станеш по - голяма или по-голям ще лъжеш за други нещаа .. Не е хубаво да лъжеш особенно пък родителите ти ..

155.   Аз имах много двойки по математика и немски език. Казах на майка ми за тях, но се разбрахме, че ще ходя на консултации винаги, когато има. Обещах и че повече няма да имам слаби оценки.. , а тогава ми беше много бясна :д и просто се стегнах и доказах, че мога да се справя! Кажи и да ти даде малко време и и покажи, че можеш.

156.   При мен е ужас ако имам 4 така че... :(

157.   Помощ, искарах 3 по математика и ме е страх да кажа да мама. Миналата година бях отличничка а сега 3. ПОМОЩ

158.   Хах ние на тройки в 7ми клас бяхме доволни, колкото да ни пуснат, така че няма страшно.
Имаш 3 голяма работа, не е болка за умиране.

160.   Аз сега съм 6 клас и миналата година имах 2 по математика. Попринцип от 1-4клас имах само 6, а миналата година 5 и 6 и... ЕДНА ДВОЙКА по математика! Беше ме страх да кажа на мама защото тя е много строга в отношение на оценки, но събрах сили разревах се като магаре и мама като се върна ме завари на дивана в хола, свита в поза ембион, червена като домат и цялата в сълзи. Тя много се уплаши-помисли си че е станало нещо много сериозно и като и казах че имам 2 по математика и стана даже забавно и се засмя от сърце, после ми каза да пийна вода и да се успокоя и после и обясних как съм я изкарала от теста като съм сбъркала една формула във всички задачи и не ми си кара. После взех да уча здравата и я поправих и имах 6 за годината :)

161.   докажи че си умен и незаслужаваш двойка.така тя няма а се ядоса

162.   докажи че си умен и незаслужаваш двойка.така тя няма а се ядоса

163.   Аз съм 5 клас и преди 1 месец изкарах 2 по ЧП. Баба ми много се разочарова от мен защото теста беше на тема химия а тя е работила като химик. Аз отидох при тате първо защото той е по-добър и знае че аз знам и оценките не го интересуват. После тати каза на мама, а мама на баба. На следващият тест (за който мама и тати не знаеха) учих сигурно 1 седмица. Прибрах се в къщи отидох първо при баба и ? казах "Кой е отличник? Аз съм отличник!! " След това и казах че имам 6. И ето поправих си оценката. Просто за следващият тест учи малко повече поне за 5 и ето ще си я поправиш.
Дано съм ти помогнала :)

165.   Отиваш и казваш. кво толко.

166.   Аз знам два метода:
1.Кажи на по милия си родител първо и се оговорете той да каже на
на другия а тисе скрй през това време в тоалетната и каже , че си по голяма нужда.
2.Възмажей и кажи директно.

168.   Абе аз съм имала 3 2-ки и не ме биха не ми викаха и т. н.

169.   Аз мисля че е трябва да и кажеш след като си я поправиш.

170.   Преди да и кажеш си изплакни очите за да изглежда че си плакала и го и кажи през сълзи. Тогава ще и мине по бързо. При мен винаги действа, макар и да не ме бие не се и кара.

171.   Първо я поправи и тогава и кажи ,но ако е в бележника по добре и кажи!Но ако още не са ти дали бележника изчакай може да не са ти я писали.

172.   Аз съм майка и искам да ти кажа следното ако не и кажеш и я излъжеш няма да ти има доверие вече никога да знаеш. казвам ти го от опит. Моят син не ми казваше лъжеше ме че има добри оценки обаче аз проверявах редовно. Та по добре и кажи не губи доверието и

176.   Разплачи се. При мен стана

180.   Мразя математиката!
Сега съм за седми клас страх мее да не остана на матурите.
По другите предмети съм добра но, с математиката изобщо не ме бива.
НЯКОЙ ДА ИМА НЯКАКЪВ СЪВЕТ.
Благодаря предварително! :)

182.   На мен ми е просто любопитно, какво стана с двойката, сега, пет години по-късно?? :)))

183.   Имам две по бел но ще слее оценката с тази по литература и ще видя

184.   Опитай се по някакъв начин да си поправиш двойката и гледай да не я повтаряш!

186.   Ефекта на сандвича: Ти: мамо имам две добри и една лоша новина. Първо добра, лоша, добра!!

187.   Здравейте аз съм на 13 7 клас досега в 6 клас и 5 имах само 4 и 5 но сега в 7 имам 2 двойки по математика за едната съм казал но за другата не съм по добре първо я оправете и тогава не казвайте кажете само добрата оценка едва ли ще ви се карат за една двойка много успех на всички

188.   Правихме тест по география и беше само с три задачи,но времето беше съвсем малко.Не успях да направя някои задачи и очаквам да имам тройка .Много съм тъжна и мисля само за това!

191.   Много мие познато това чувство. Пожелавам ви късмет и аз трябва да кажа на нашите за 2ките :(

192.   Здравейте!
По човек и природа правихме тест. Не написах едно упражнение.
Това може да доведе до 3. И много се притеснявам как да кажа на мама.
Моля дойте ми някъкви съвети!! (5 клас съм)

193.   Първо когато получиш двойка по нещо ишчакай потходящия за теб омент и и кажи много по лесное отколкото веднага да и кажеш

194.   Хора помогнетееее имам 2 по история на тест.
Притяснявам се ,защото до скоро имах 2 пак по история мама не ми се скара незнам как ще и кажа, че имам още една.Надявамс е г-жата да не ми я пише,но няма да стане.
Ще ми дадете ли идеи как да кажа и идея за няккаво домашно или нещо за да може да види ,че съм писала доста домашно и и харесва и да не ми напише оценкаата ама няма шанс да не ми я пише само поне да не е в бележника

101-146 от 146