Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на мама че имам 2 без да ми се скара
Изкарах 2 по математика. Мама много ми се кара за двойки а аз като се изнервя не знам какво правя. Моля ви много помогнете ми. Дайте ми някоя идея как да кажа това на мама.

Коментари

51-100 от 146

62.   н. 61 - учи, в учене му е майката. Добре, че си се засрамила, но едно ще ти кажа - стигна кисна по интернетите, а хвани и си учи уроците, няма кой друг да го стори вместо теб. И на 100 урока да ходиш, ако не учиш, няма оправия

63.   Какво да правите? Учете. :)

64.   До 61 - НАПЪЛНО те разбирам, защото и аз съм много зле специално по математика. 9-ти клас съм, в 8-ми едва не останах на поправителен. Госпожата ти знае ли подписа на родителите ти? Има ли шанс да го покаже на родителите ти на някоя родителска среща? Питам всичко това, защото аз в 7-ми клас сама си подписвах контролните, госпожата не им знаеше на родителите ми подписа и се хващаше. Идеята е много лоша, ама при мен само това работеше. Но знаех, че родителите ми ще разберат за двойката /в бележника, като нанасят текущите оценки, когато класната събереше бележниците/ и затова казвах на родителите ми, че нещо се е объркало и си измислях нещо.. може и че са ме изпитали на много трудна задача, или че сме имали изненадващо контролно. За това с нанасянето на текущите оценки си имах тактика също - първия път като искаше бележниците аз не си го давах, за да не ми нанесе оценките, отсъствах, избягвах да срещам класната, накрая ги събираше, за да нанесе срочните и не нанасяше текущите, но това беше само в старото ми училище, защото беше по-пропаднало. Новото е по-елитно и не работят тези номера.. май.. Гледай най-вече да оправиш двойката, защото ако продължаваш да трупаш още двойки, ще останеш на поправка, а и нещата с родителите ти ще отидат на много зле. По другите предмети как си? Ако по другите предмети си по-добре значи имаш някакъв шанс да не ти се толкова карат, може просто да решат, че специално математиката не ти върви, но пък като гледам, че имаш по-строги родители.. не знам.. гледай само да я оправиш. Успех!

65.   днес имам 3 по английски е зик
а госпожата ми каза ще ще я оправя
затото съм ОТЛИЧНИЧКААА

66.   спокойно майката разбира всичко и в никакав случай не премълчавай тя ще те разбере

67.   На вас ви е лесно ама мен като понякога ме бият за 2 какво да правя... даже и като рева не помага...

68.   При мен подейства реването. Мама се прибра и аз си отворих бележника и заревах, а тя ме пита какво е станало
казах и за двойката и тя каза, че за такива неща не се плаче , а да ставам и да започвам да уча и готово - "Та дааааа''

69.   имам 2 и6

70.   аз сам в 6 клас и получих 2 по бел маика ми ми каза че за половин час трчбва да науча от началото на учебника до днеснич урок всичко и сте ме ИЗПИТА. Тогава вече не знаех какво да правч

71.   Здравейте! Изкарах една 2 по човека и природа ;д Казах на мама:, , Мамо имам 2 по човека и природата. Моля те не ми се карай обещавам, че ще я поправя. Тя каза просто добре. На следващия ден си поправих 2 и изкарах 6, но за тази 2 още ме човърка отвътре. До сега не съм имала 2. Аз уча много и полагам усилия, но когато имаме тест просто блокирвам и започвам да се притеснявам Пък и сега е доста по-труден материала. Моля ви кажете ми какво да правя. Ще ви бъда много благодарна!

72.   Еми и аз днес получих две 3 и аз се чуда как да и кажа, защото много ще ми се кара но иначе аз и казвам '' мамо ще ти кажа нещо ама няма да ми се караш''и така минава само малко ми казва ее защо си се изложила така или ми се кара.! .

73.   аз правих контролна по бълг език и имам2 помогнете ми моля ви аз съм 5 клас(

74.   как да кажа на мама че имам 2 без да ми се скара моля ви помогнете ми ПлачЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧааааааааа

76.   Абе кво ти пука бе? Най големите бизнесмени са били двойкаджии. Не са важни оценките важно е мисленето. Познавам много хора отличници които не могат да кажат 2 смислени думи, защото само учат наизуст и след 1 седмица забравят какво са учили. От друга страна познавам двойкаджии които се реализираха, намериха си хубава работа, други си имат частен бизнес, комуникативни, енергични с отворено мислене. Споко е живота е пред тебе.

77.   Здравей!
Аз и предлагам това: Залягаш здраво над учебниците, и следващият ден, молиш госпожата, да те изпита, за да си поправиш двойката на тройка, примерно. Предлагам ти да направиш това, защото когато отидеш при майка ти 4 кажеш "Ам мамо, изкарах двойка по математика", това ще е прекалено голям и внезапен шок за майката... Но като си я поправиш на тройка, това малко от малко ще неутрализира шока, и майката ще го почуства по-леко. Аз съм на 12 години, във 6-ти клас и така правя, пробвай и ти!

Нямах предвид веднага да го кажеш, имах предвид, да изчакаш малко докато госпожата те вдигне на дъската и те изпита за поправка на двойката, на тройка примерно. След като си я поправиш- тогава казваш на майка ти за двойката и също, че си я поправил... Това значително ще намали шока от внезапната новина и майка ти по-малко ще ти вика. Действа, повярвай ми!

79.   Въпреки, че вече е минало доста време аз също ще изразя мнението си. Според мен въобще не постъпвате правилно карайки я да лъже или по точно като я насърчавате. Нека просто да й каже, за 2-ката. Какво толкова? Няма да я убие. Все пак това е просто една оценка, не зависи живота и от нея. Да й каже, че ще си я поправи и готово. Защото иначе ако после разбере от някой друг, за оценката й например класната и или някоя нейна съученичка, ще бъде още по-зле и ще и се кара двойно повече, защото не й и е казала и разбира от другите. Аз лично правя точно това. Казвам и и готово. Просто отивам и действам. И после се чувствам добре и съм спокойна, а не се въртя в леглото, мъчейки се да заспя цяла нощ, тъй като съвестта ме гризе, че не съм и казала. Не е нужно да се въвличате в такива схеми и да измисляте лъжи като може просто да и каже. Майка и е ще разбере.

80.   И аз имам абсолютноо същия проблем, а съм 7 клас... просто крия бележника, но така става много по-зле и не знам!

81.   Вие нормални ли сте... изобщо даже не казвайте че имате двойки аз така правих като по-малък, бележника даже не си давах.

83.   Миналата година бях 6 клас и изкарах 2 по история Казах на всички, че не ми пука, но супер много ми пукаше. Не казах на мама изкарах 7 шестици по история и за срока имах 6. Пробвак моя начин ако искаш

84.   Пфффф и аз съм така при мен обаче е тройка и мама и тате казаха че още една лоша оценка да имам ще ме изключат от тренировки

85.   а аз имам 5 двойки

86.   Еми аз по математика главно имам четворки така че не се оплаквам. Иначе мисля че трябва да не й казваш докато не си я поправиш.

Метал 12г.

87.   Ами, аз наскоро изкарах 3 по география на междинното, а съм отличничка - може би защото запомням всичко в час и не уча, а по география никога не слушам.. ;д.. Ами, признаи и - сиг ще ти се кара и може наказание, но каквото посееш - това ще пожънеш. Казах на майка ми, тя ми се скара и сег ами дава само по 1 час на лаптопа, но пък сега уча повече и по география нямам проблеми.. Та, по-накратко просто и признай, че да не стане по-лошо. Вземи да учиш, математиката е трудна, освен ако не си под 4 клас, тъй като след 5 клас идват формулите. Ако изтървеш едно нещо, те се трупат и после нищо не разбираш. Good Luck :)
~Speka~

88.   Ами... не знам. Мама е супер-стриктна за оценките, когато имам дори една грешка ми се кара, а аз по история изкарах 3 по междинното и сега се научих да и пиша подписа и вeче аз подписвам почти всичко, защото ако остана лятото на даскало трябва да измисля някоя лъжа :D

90.   Докато четях всички ваши коментари разбрах че не съм единствен с "проблема с двойките''. Имам 2 по математика и забележка за без домашно. Наобяд като се прибрах не можах да събера смелост да кажа на майка си за двойката. Сега излезе до магазина и се чудя какво да правя!!! HELP!!!

91.   споко няма се притесняваш казваш и най -спокойно аз първата ми двойка беше в 5 клас ама наще като разбраха викаха и нищо не стана след време я оправих споко за едната двойка ли се кахариш

92.   Ами не и казвай аз така си бях крил бележника преди, бая време чак в края на срока ми го набараха и то когато ми бяха начаткали всичките цафари от дневника ама ядох един бой не за всяка двойка оделно тъй че все е нещо,крий докато можеш пък може и да ти се размине.
Момче на 15

93.   Осъзнавате ли, че тази тема е от преди почти 2 години? :D

96.   Хора, просто казвайте за оценките си по телефона...

Когато ваще се приберат у вас ще са забравили или поне "затихнали".

Кажете ли им ги директо ще си испросите някой друг шамар, наказание и конско.

97.   и аз имам 2 двойки по математика и не знам какво да правя в момента стоя и плача пред компютъра защото тя е била отличничка и иска и аз да съм такава

98.   Ами и аз може би имам 2 по математика, но не съм сигурен
може би 3 се надявам или 4 не знам как да кажа на мама или на тати.

99.   Тази тема е от 2 години!!! Сега човека си живее спокойно и вече даже сигурно е забравил за двойката :D

100.   Хора мноо е гадно като изкараш слаба оценка собено за силните ученици! Аз Първия срок завърших всичко с 6 но сега втория имам 3 по български и мннооо ми е гадно и нз днес изкарах три 6 и една 3 и ми е гадно защото така само си развалям трите 6.

101.   Хора вчера правих матура по история, когато излезнаха отговорите си проверих и мисля, че ще имам 2. Вкъщи ми се карат за 4, пък за 2, то и на матура:(... Какво да направя? :(

104.   Не се притеснявай, когато имаш 2-ка, просто отиди и кажи на майка ти, баща ти, или който и да е у вас, имам 2 по математика не вярвам да ти вика толкова или чак да те направи на нищо ами може да ти каже седни да учиш за да я поправиш не е чак толкова стресиращо да учиш отколкото да те набият или да ти се скарат другия начин почни частни уроци по математика може да си подобриш успеха ако те затруднява материала аз почнах и си вдигнах успеха

107.   Опитай да поговориш малко с нея. Предразположи я. Питай я дали ти има доверие, дали те обича. После й обясни, че в лошите оценки няма нищо лошо. След тази реч един малък подарък - например обици, няма да навреди. След това изчакай два-три часа и й покажи двойката, като й обещаваш непрекъснато, че ще изкарваш само отлични оценки. Не я оставяй да говори. Отегчи я и накрая на нея няма да й изглежда толкова зле. После (за достоверност) седни и започни да четеш от някакъв учебник.

УСПЕХ!

108.   Казваш
-Мамо бременна съм.
-Как така? Безсрамница, уличница.
-Ей, ей по-спокойно само исках да кажа, че имам двойка и има по-лоши неща от това да изкараш две и готово. ;д А номер 65 аре си се фукала ти си 2-3 клас и айде да се понафукаш... Сега сериозно.
Моята майка никога не ми се е карала за двойки или слаби оценки и никога няма и да ми се кара. Просто ще кажеш:
Мамо, получих двойка по математика и ще се поправя, обещавам. Трудно разбирам задачите и затова така. Ще поналегна повече на ученето, обещавам. Ама и това с ревенето беше добра идея

109.   А да, номер 99.. :D:D преспокойно даже. пък и съветите не са лоши, може на някой да му потрябват :D

111.   Да ви имах съчувствието... вие как ще се почувствате ако ви направят на две стотинки заради една мършава двойка!!!??? Не се правете на важни ами прочетете какво пише над полето за коментари! Това не е Изкарай си го на другите. net а е spodeli. net!!! Човек веднъж да поиска съвет и вие джафкате срещу него сякаш е най-големият ви враг!!! Към човека с двойка:колкото и да се кара, кажи й го колкото се може по-бързо. Най-добре да го научи от теб а не от някой учител! Ако стане така ще ти се кара много повече от колкото ако ти сама й кажеш. Горе главата! :)

112.   Ами и аз тази година съм 7 клас и миналата завърших всичко 6 и една 5 ии бях спокойна обаче ква стана насвятках ги по Биология - 5 Физика - 3 Математика-4 Литература- 5 и Бел - 2 И КАКВО ДА ПРАВЯ СЕГА С ТАЯ ДВОЙКАА незнамм аз само за Биологията 5 и за Математиката 4 съм казала Те учителите казват че е нормално даже аз се разплаках за двойката тя г-жата вика нолмално ее то в началото така Най- сетне реших да кажа на нашитее и сега ги чакам да се приберат и ще им кажа пък да става каквото щее то вече с тея елекронни дневници много лошоо.. :(

114.   Аз съм 6калс и днес получих 2ка на контролно.. Прави както аз правя - изчакай докато ти ги върнат и тогава! 1во: Ако преди не си учил/а почни да учиш и се опитай наистина да разбираш нещата! 2ро: изчакай докато ти ги върнат и кажи: аз уча но просто времето не ми стигна и не успях да реша задачите.. 3то: ако този родител който ти се кара/вика потърси в някой от родителите си неговите оценки и кажи на майка си / баща си, че той като е имал по-слаби оценки защо ти се кара - ако ти каже, да не гледаш него/нея а да гледаш себе си ти кажи : добре аз ще гледам себе си и това си е за мен.. аз ще се опитам да си подобря оценката, но не на всеки математиката му върви.. отделно от темата за нея.. Аз от 1-4 клас бях господ по тези предмети.. само 6.. като почна 5 клас просто всичко приключи.. моето семейство ми се кара за 4ка по точно дядо ми.. аз живея с баба и дядо майка ми е в германия а баща ми на село.. ии така всички ми казват ще оправиш оценката ще я оправиш.. само той казва то няма вече за кога ти не можеш само на компютъра стоиш и аз така правя когато той е тук уча уроците а когато го няма съм на компютъра ( това е от полза ) няма смисъл да ходите на уроци да давате парите си.. НА НЯКОИ МАТЕМАТИКАТА НЕ ВЪРВИ - А НА НЯКОЙ Е ЕДИНСТВЕНИЯ ПРЕДМЕТ НА КОЙТО ИМ ВЪРВИ.. Аз съм по обратния начин всичко друго сега 6 само математика - оценките са ми 4, 2... обаче сме в началото на срока така че няма да се притеснявам много.. УСПЕХ НА ВСИЧКИ "МАТЕМАТИЦИ"..

116.   Аз като изкарам ниска оценка първо си правя "застраховка" и почвам пред мама ама малко с тъжен глас "всички имат ниски оценки. Тоя има 2. Оня има три" и така я убеждавам че е било трудно

118.   не се претеснявай мъж/жена без 2 не може

120.   Е, точно днес нашите тоест майка ми ме хвана че съм си скрил
бележникът и се оплетох във лъжи преди това. ЛОША ИДЕЯ.
Не правете опити да лъжете защото с всяка минута ще става по
зле най добре е да си признаваш за такива неща макар и да са дребни. и все пак ако не блееш в една точка и четеш ще има
и ще видиш че има огромна полза от това.
Това е от мен :Д

122.   Изкарай една 6 и тогава и кажи и за 2.. няма да се ядоса толкова ;)

123.   При мен проблемът е малко по-различен аз сега съм 7 клас и има една адски гадна която много ме мрази и ми е по биология и химия. Миналите 2 години ми беше по човекът и природата и всяка година ми пише минимум 1 двойка и сега при нея имам 4 пъти седмично и ми писа 2 по химия на другия ден 2 по биология. Попринцип мама и тате са по-взискателни а след 3 дни има родителска среща и аз им казах само за тази по химия и те ми четоха конско и трябва да кажа и за тази по биология защото ако не им кажа те така или иначе ше разберът и незнам какво да правя и как да им го кажа не искам пак да се повтори същото в троен размер!!! МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!

124.   Аз обикновено като имам две си изкарвам още една оценка. По принцип гледам да е шест и тогава казвам на майка ми и й казвам че още няколко такива шестици и е оправена оценката.

125.   Ами просто и кажи " Мамо днес имам двойка по математика, Ще се постарая да си е поправя. " Аз нямам често двойки, но като имам тук таме някоя и казвам така. тя не ми се кара много, защото си е поправям повече, ткаче и ти се постарай да е оправиш.
УСПЕХ!

129.   Залягай на учебниците за 5-6 дена (толкова, че тя да те види) и след това и кажи! МОЖЕ да не ти се кара толкова, като те е видяла да учиш СЕРИОЗНО предните дни! :)) Успех!

130.   не знам как да не ти се кара, но аз имах в 8 клас 10-12 двойки от 40 оценки някъде и завърших с 4 за годината пък идея си нямам за този немски. виж ако си като мен като не кажеш да почне да те човърка отвътре и накрая да се пречупиш и да кажеш повтаряй си че не на гръцки е да. при мен работи

51-100 от 146