Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на мама че имам 2 без да ми се скара
Изкарах 2 по математика. Мама много ми се кара за двойки а аз като се изнервя не знам какво правя. Моля ви много помогнете ми. Дайте ми някоя идея как да кажа това на мама.

Коментари

1-50 от 146

1.   Офф.. и то вече ли са проблеми. Ако не си 7 или 12 клас какво се притесняваш. А пък и да си, всичко е поправимо. Това стана сайт-отдушник. Просто и кажи-какво толкова.

2.   Колкото повече го мислиш, толкова по-трудно ще ти става.
Просто отиваш при нея и й казваш: -" мамо, имам двойка по математика, ще направя всичко възможно това да не се повтори" . Не очаквай да ти ръкопляска, но пък за една двойка да се правят семейни драми е несериозно.
Просто залягай над учебниите и нама да имаш повее подобни терзания :-))))))))))

3.   Кажи й: Мамо, знам, че много ще те разочаровам, но имам 2 по математика. Ще направя всичко, за да я поправя. Моля те, не ми се карай, защото ще се чувствам още по-зле.

4.   да ти имам проблемите

5.   ученик без двойка, войник без въшка и българско главно шосе без дупка неможе така че спокойно. Поправял съм 3 двойки по математика (зарди тех завърших срока с 2) а ти тука за една двойка и сигурно си 3-4 клас :)

6.   Кажи й, че знаеш, че ще се ядоса, но предпочиташ да я не лъжеш и да бъдете приятели, затова си открит с нея и й казваш за двойката. И също така й кажи, че ще направиш всичко възможно, за да оправиш.

7.   вземи се научи да си решаваш задачите изкарай 5 или 6 и след това и кажи че си имала 2-ка

8.   Естествено, че ще ти се скара. Ти какво очакваш, да те почерпи с локумче и да те поздрави по случая? Трябва да ти се скара, за да заромниш, колко лоши са послидствията от неученето на уроците. Прост принцип на кучето на Павлов

Дядо Торбалан

9.   Има няколко начина, ти си избери :

Първо и най-важно винаги гледай да е в добро настроение и да е спокойна. Ако не е спокойна или нещо се е ядосала по добре и кажи че още не са ти върнали контролното

1-ви начин. Кажи и че си изкарала двойка и и кажи че си помолила госпожата/господина да те изпита и си излязла на дъската и си решила две задачи без грешка но е свършил часа и ти е казал/а че другия път ще те доизпита. След това сядаш над уроците и не заспиваш докато не научиш всичко да можеш да го пееш и на другия ден колкото можеш по нахално я/го караш да те изпита и си получаваш 6

2. Казваш и че си изкарала двойка но са те изпитали и си изкарала 6 и на другия ден или на по другия най късно се буташ да те изпитат.

3. Почваш да ревеш пред нея. Така няма никакъв шанс да започне да ти се кара.

4. Казваш и че не ти е стигнало времето и за това не си решила повечето задачи и казваш че ще се поправиш.

10.   Браво, номер 9, учи я/го да лъже...

Детенце, върви при мама и й кажи: Зная, че ще се ядосаш и ще си права, но не мога да не ти кажа - получих двойка по математика. На всеки се случва. Обясни й причините - сигурно има такива. А после й обещай, че при първа възможност ще я поправиш. И се постарай да стане така.

11.   Да се плаче е най-добре ахахааха винаги помага, стига да не ти стане навик .

12.   Ами номер 10 ясно е че това е начинът да и го каже (както ти казваш) щом иска съвет значи иска друго.

Какво като излъже. Тя/той е достатъчно голям/а да разбере че да излъже за нещо такова малко е незначително и е достатъчно умна/ен да се сети да не свиква с лъжите.

За такива малки неща не се нарича лъжа а изкривяване на истината.

Само на дете под 9 годинки можеш да говориш че е лошо да се лъже. Над 10 те вече знаят че е лошо и са достатъчно умни да преценяват кога е нужно да се излъже и кога е хубаво да си признаеш.

13.   Като имаш 2 стегни се изкарай по добра отценка и кажи на майка си че си изкарал две, но после си се подготвил иси оправил бележката. В крайна сметка това е просто цифра на лист хартия поне за мен нищо не означава важното е какво имаш в главата и какво ще постигнеш в живота.

14.   хахахха, сега се сетих, преди, преди доста години, имах 2 по мат. ;майка ми беше страшно стриктна за оценките. Чакам я аз да се върне от работа и се чудя каквво да правя-накрая почнах да рева като пенсионер на турски сериал. Беше време да се прибира.. Чакам, рева, никой не идва... Спрях аз.. и след 30мин. чувам ключовете от вратата.. и пак почвам да рева, ама като съдран.. майка ми се уплаши да не ми е станало нещо и нищо не ме каза, което за нея е нещо... УАУ необясимо.. по-добре да използваш идеята горе като й кажеш, че ще я поправиш, не се притеснявай, ще мине ок ;)

15.   Спокойно хора, то ще се поправи, но внимавай да не останеш на поправителен, аз замалко да остана и още се старая да не остана, моля помощ!

17.   и аз съм така и имам 2 по български език. Чудех се как да и кажа но най-накрая събрах смелост и отидох при нея с думите:Мамо знам че ще ми се караш, но по добре да ти кажа истината. Изкарах 2 по български но ще направя всичко възможно да я поправя. Тя ми каза да напражя така и нито ми се кара нито ми се сърди. Удпех-дано да намериш начин да и кажеш.

18.   в тая шибана държава нищо не си заслужава ето мен ме оставят на поправител по информатика 9 клас сам и един прост господин които му обещах че ще го бия не ми вярва закво тряя ти пише 2 не мога да разбера да пише там една 3ка и да ти е мирна главата ..

19.   Аз като бях малка го казвах тихичко, така, че да не ме чуе, но все пак да съм го казала хаха После ако научи казвах "аз ти казах, мамо, ти не си ме чула" хаха така че това е вариант

Мег*

20.   еми то сега и на мен ще ми остане 2ка за годината за първи път ми се случва да остана на поправителен и какво толкова от това...?

21.   Ха-ха.. аз си спомних сега за една случка в 6 клас. По география първия срок нямахме срочна оценка. Вторият срок (още в началото) натрупах две двойки по география и щях да остана на поправка. Чудех се какво да правя и по-късно имахме тест. Мама и тате не знаеха нищо за двойките, нито пък за теста. Направих теста и си мислех, че ще имам 2, че ще остана на поправка, плаках, плаках, направо ужас. След това оценката беше ПЕТИЦА! ПЕТИЦА!! Това беше най-високата ми оценка по география от всички времена. Така и родителите ми не разбраха за това.
*Яса

22.   Ооо аз миналата година имах едно двойка и отивам при тате и седя намусена, говоря троснато и ме пита защо съм така и му казвам. Той никога не ми се е карал..

23.   Не знам на колко години си...аз съм на 13 (7 клас) и по математика ама ХИЧ не съм добра...обаче искам да ти кажа, че математиката и изобщо днешните предмети много са променени.Това което уча по математика мамаго е учила в 10(или друг);батко ми сега ги учи (той е 12 клас).Кажи на майка си да реши някои задачи по математика, едва ли ще може :Д. (на последното контролно имам 2 ;( )

24.   Кажи и че имаш пиърсинг,гадже на име ахмед,че си бременна и че ще заминаваш с него и после добави че имаш 2 ;д После и кажи че само за двойката е вярно и че има много по-страшни неща от една двойка ;)

27.   Не ? казвай за оценката известно време, а когато и дадеш бележника и те попита ? кажи, че не помниш от къде е

28.   Пу, да ти имам проблемите !! xD

29.   Аз съм в момента на 13 -7 клас в трети клас имах 2 по математика и се чудех какво да измисля за да не ми се карат! и измислих! погледни си в бележника на другите оценки подписа на майка си и подпиши теста. като научиш подписа й! така моята майка не разбра! :)

30.   Днес и аз правех контролно по математика и мисля, че ще имам 2 :( На входното имам 2 после на втория тест 3 и сега правихме тест и сиг ще имам пак 2. В 7 клас съм. Пиша по 10 стр. домашно и госпожата казва че е малко. Миналата година имах 5 за годината сега ще имам 2 или 3. Но миналата госпожа беше по добра но сега се пенсионира и дойде тази :( Казах на мама за първата двойка даже плаках защото ми беше мъчно но тя не ми се скара и ми каза че ще я поправя защото целия клас имаше 2 даже зубарите то и сега не е по различно почти всички ще имат 2. Вдигаи горе главата и да не го мислиш много :)

32.   Виж просто и кажи и аз съм така сега за една 2 няма да умреш. Кажи мамо искарах 2 по математика ще ти се кара ще те накаже, ще ти вика, но няма да те исхвърли от вас нали. След 1 2 седмици ще го забрави

33.   Е не се чуди човече. Двойката си е двойка. Аз съм ученичка от7 клас и досега не ми се е случвало да имам 2 по какъвто и да е прадмет. Е математиката ми е най-слабият предмет но не е важно. Имаш 2 кажи просто на майка си и готово. Тя няма да те убие за една оценка. Ще си я поправиш и това е.

34.   33 прав/права си за на мен български и математика са ми слаби, но биология и други са ми много добри за 1 оценка няма да умре6 кажи и, 4е има6 2 и и кажи че утре и другиден 6те те испита и 6те я поправи6 за 1 двоика не се умира, ако я порпавиш добре един от нашия клас има 4 двоики по математика но миналата седмица бе6е назубрил сичко и искара на теста 6 и на изпитване 6 и о6те малко и 6те ги поправи

36.   ааа много е гадно аз имам 3 двойки и 1 тройка и ако не изкарам добра оценка на теста ще си остана с 2 за срока... ;ххх

39.   Еми извикваш много пъти и много силно МАМО ИЗКАРАХ 2 ПО МАТЕМАТИКА И СЕ ИЗСМИВАШ И СИ ОТИВАШ В СТАЯТА:Д. Споко ако те е грижа за образованието и искаш да минеш голяма работа като имаш 2-ки по математика, труда е да. Се ще научиш нещо и ти ще поискаш да имаш 3

41.   Хм... аз не съм така и досега съм получавала само две 2-ки (и то не от незнание а от мързел и не написани домашни, а и между другото съм 7 клас), но пък често попадам в твоето положение с 3-ки и 4-ки и то главно по БЕЛ. Знам че това не звучи толкова зле за някои хора, но обаче моите родители са много стриктни и не толерират дори и петици. На мен също ми е много гадно когато трябва да им кажа някоя гадна отценка (дори и в момента съм така с поредната 4-ка по БЕЛ),но според мен най-добрия начин е да не лъжеш а да им казваш директно.

42.   Ооффффффф аз па тая седмица изкарах първите си двойки и то на всичкото отгоре в един и същ ден(а преди никога не съм изкарвал двойки)и е отврът и се чудя как да кажа на родителите си

43.   Аз не искам да имам двойка на теста по математика но се моля за една 3 защото инъче мама и тати ще се разочароват само тук мога да споделя уплахата

44.   Моят начин е:Отиваш там където е и се намусваш, тя мисля че ще те пита какво има и ще и кажеш.
Дано да ти помогне при мен действа

46.   Аз съм ученичка от 5 клас. Имам 2 двойки по история и днес получих една 2 на контролната по математика. Много ме е страх да кажа на мама и тати ай мама е по добра, ноо татко мии незнам.. И ся само се чудя как да го кажа.. :( Между другото аз съм казвала за 2 двойки по история и на двамата но по математикаа... СЪМ ГРОБ! За тва чее ако кажа на мама този път наистина ще ми се развика! Какво да правя помогнете ми! ;(

47.   46, по принцип повечето ми познати ученици съобщават за лошите си оценки, когато ги поправят. Тоест чак тогава ги нанасят в бележника и го предоставят за подпис. Родителите им като са на крачка да се развикат, той/тя казва да погледнат надолу - ето, че е тръгнал/а да се поправя и още шестици ще изкара. Важно е да се обясни на родителите, които вече са забравили, че текущите оценки не са от кой знае колко силно значение - те образуват срочната, но по принцип е възможно да бъдат поправени дори и в края на срока/годината.
Аз само веднъж съм плакала заради оценка и то беше в трети или четвърти клас - имах тройка по физическо и бях до краен предел разстроена. Майка ми щеше да умре от смях, когато й обясних заеквайки какво се е случило. В по-горните класове започнах да изкарвам и по-слаби от петици и шестици оценки, поне веднъж в срока имах тройка по физика (като правило си беше) и/или двойка по география, но в крайна сметка винаги си ги поправях и по-ниска срочна/годишна оценка от пет не съм имала. Така че родителите ми осъзнаха, че текущите ми оценки не влияят кой знае колко - стига да имаш желание да ги поправиш, успяваш. Понякога с много здраво учене, но това си е твой проблем.
Така че, номер 46, моят съвет е за сега да премълчиш, да си изкараш една шестичка след двойката по математика или пък дори да е петица (не знам към какъв успех се стремиш) и след това представи бележника си. Ако трябва да ти се подпишат на контролното и нямаш избор да забавиш известието, просто им го дай и се прави на много тъжна и разочарована от себе си (всъщност, би трябвало да си). Кажи им, че ще се поправиш и също не си никак доволна от това, което си направила. Можеш да им представиш листи, на които си решавала задачи и да им обясниш, че си учила, но на контролното явно всичко ти се е приплело (което, ако си учила и все пак си изкарала 2, е вярно). Една двойка не значи край на света...

48.   №46 Всеки си има задължения в живота, както искаш от вашите днес да има нещо за ядене, платен ток и интернет и дрешки, така и те са в правото си да са сърдити за това, че ти не си изпълнила своето задължение. Ще повикат, ще накажат и всичко ще отмине.

49.   Спокойно и кажи без да се притесняваш

50.   Аз имах две двойки, но после ги оправих. Няма нищо страшно. Важно е да схванеш материала.

51.   Просто кажи, че този предмет почти никой не го толерира.. макар, че това не е оправдание... абе кажи, че не може всичко да ти е наред в училище!

52.   Аз лично съм много зле по Английски език и Математика, по Математика имам 3 двойки, а по Английски имам 2... Но онзи ден правихме контролно, а аз мисля, че много зле съм се справил... И много ме е страх да не остана на изпит, но мързела пак ме побеждава... :(

53.   53. Просто е, получаваш двойка пишат оценката в бележника и на следващия ден като станеш за училище даваш да подпише белижника когато още е сънлива :) :) :) пробвайте по този начин

55.   54. Ако имате спестявания вземете хубави подаръци. Като вземете подаръците и й подарете подаръците и Й кажете че е много красива и добра майка и след това кажете за двойката :) :) :) :) :)

56.   Аз пък съм 7 клас правих класно по математика и 99% ще имам 2... Викам на мама "мамоо неми се караи ама на класното може да имам 2-ка.. те задачите бяха много тъпи и времето неми стигна " и тя ми вика добре само си я поправи :D (момиче съм)

57.   Ти си мислиш че си зле аз съм 6 клас и имам 2 по история и география ЗА СРОКА.

58.   Първо я поправи и след това покажи на майка си бележника. ;))

60.   Слушай кажи и. Преживей го и после ще мине бързо. ; ))

61.   Хора ПОМОООООЩ ;(((( Ужасно зле съм по математика, ама УЖАСНООО!!!! Наще миналата година (8 клас съм сега) ме пращаха на уроци и пак едвам хванах 3 ;(( успях на матурата 4 да хавана (незнам как :Д), но сега съм в ново даскало и по БГ нещо говорех и ми зададе 3 въпроса и айдее 2. На следващия ден искарах 6 по БГ и казах на наще те се разочероваха, защото още от началото с 2-ки :( а днес ;(((( 2 по МАТЕМАТИКААА ;((( УЖАС! Вчера ми купиха нов телфон (страхотен е) и сега, ако кажа, а трябва защото госпожата иска подпис на входното ще разберат за 2-ката и ще ми вземат телефона, ще ми викат, а и те са невероятни родители всичко правят за мен от нищо не ме лишават макар и да нямаме много пари имам вече хубав телефон, имам комп от 5 години имам лап-топ от 2 и дори таблет от миналата седмица ;(
;(((( ПОМООООООЩ какво да правя ;((??

1-50 от 146