Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка
Здравейте! Искам да помоля да публикувате историята ми, защото настина ми трябва помощ.
Имам един проблем с моята най-добра приятелка, с която се познаваме от много време и винаги е била добра и мила към всички, но в последно време тя се държи ужасно с мен. Ревнува ме от другите ми приятелки, които не са много, защото живеем в малък град. Ако сложа някоя снимка с друго момиче тя ми я праща и вика:, , А добре излизай си с нея и не ме занимавай повече''. След това обикновено аз се извинявам, въпреки че не съм направила нищо. Сърди се за пълни глупости като например ако съм на линия и не и видя съобщението 1 мин. или пък ако ми предложи да отидем някъде, а аз и откажа защото не ми се излиза. Сърди се за абсолютно всичко без изключения и обикновено и ако не стане на нейното просто започва да си филмира, даже се е случвало да ме блокира. Това не е само с мен, а и с други нейни приятелки, но понеже аз съм и най-близката и знае, че винаги ще си извиня, с мен най-много си позволява. Вече като видя че ми е писала нещо изтръпвам от страх, че ще се разсърди за нещо дребно. Просто нямам сила да и се опълча и да покажа характер. Вече се чувствам изтощена от всички нейни променливи настроения. Не знам дали го прави нарочно или не се усеща, обаче става нетърпимо. Моля ви помогнете ми, защото ми омръзна да се държи детски, да ме тъпче и така да се подиграва с мен, но в същото време много я обичам и не искам да прекратим отношенията си.

Коментари

1.   Остави я... ще видиш как ще ти се моли после... ще си няма никой друг, но вече ще е късно.

2.   Бий и шута и това е! Животът е прекалено кратък, за да си тровиш нервите с подобни хора!

3.   Тя не ти е приятелка. Използва те, за да те разиграва и да ти се подиграва. Спри да си общуваш с нея. Това не е приятелство, а фин начин за тормоз. Остави я, скоро никой няма да си комуникира с нея. Обичай на първо място себе си и не позволявай на никого да се държи така с теб.

4.   Здравей аз имам абсолютно същата приятелка и съм в същото положение.

Момиче, 12

7.   За съжаление, приятелката ти няма да се промени. В коментарите по-горе, хората са прави - това е форма на тормоз. Съветвам те тактично да се отдръпнеш, защото повярвай ми цял живот ще даваш обяснения, които никой няма право да ти иска. Не дължиш обяснение, защо съществуват и други хора на света и са ти интересни, не си длъжна да четеш и виждаш постоянно съобщенията и, не си длъжна да ти се излиза... Не и позволявай да те тормози. Не се извинявай, за нещо, за което не чувстваш вина. Просто се отдръпни това е моя съвет.
_lo_

8.   От авторката:Прави сте! Но просто ми е страшно близка и не мога така да и, , бия шута''. Заради това, че винаги се извинявам за всичко, дори и да нямам вина за нищо, тя ми се качи на главата. Когато пак се скараме, а аз съм сигурна, че ще намери за какво да се разсърди, ще я оставя и няма да си извинявам и се надявам тя да разбере, че не е права и че няма всеки път аз да се извинявам. Благодаря на всички за коментарите!

10.   Просто седни и поговори с нея. Обясни и че не искаш да бъдеш приятелка с нея ако прави така. Кажи ѝ че си искаш старата приятелка, че не ти е приятно тя да те обсебва така. Ако пак не те разбере, тегли ѝ шута.