Споделена история от Тинейджърски

Тя е обсебена от мен, а ние не се познаваме
Здравейте! Момиче съм, на 17. Не живея в България, в Америка. Семейството ми си остана в България. И понеже живея в квартира с приятелки само те ми дават съвети, ама не ги бива много в идеите. Та, ето го и проблема ми. В класа ми се появи едно момиче, много странно, не я забелязва никой. Тя се облича в черно, все с качулка, не говори с никой, сама ходи, седи на маса по обяд. Забелязах я в един час, зяпаше ме, игнорираш го това. Но по обяд докато бях с приятели се обърнах и я видях, зяпаше ме, отново. Аз й се усмихнах и отново си заприказвах с приятелите. Като се прибирах я видях да върви след мен, беше на около 10 метра след мен. Вечерта получих покана от нея. Разгледах малко от профила й. Качва само рисунки, не са зле, но са плашещи. Имаше около 10 приятели, странни и те. И й приех поканата. Точно след секунди ми писа "Здрасти", още веднъж "Помниш ме, нали? " и пак "Аз съм новото момиче", и пак "В един клас сме", после пак "Какво правиш", не й отговорих, дори не й прочетох съобщенията. Като си легнах получих известия, че тя ми пише, игнорирах я отново. Сутринта като станах и си погледнах телефона и видях, че имам над 99 съобщения от нея. Отворих ги и прочетох последните три "Защо не отговаряш? ", "Сърдиш ли се? " и "Утре ще те взема от вас и ще ти се извиня лично, ако съм те уплашила". Аз се учудих от къде знае къде живея, но се сетих, че тя вървя след мен до нас. Мислех да отида на училище с приятелките си, но те вече бяха тръгнали. Като излязох, тя седеше навън, на една пейка. Стана още щом ме видя и ми се усмихна. Опитах се да се усмихна, но съм сигурна, че си пролича колко съм уплашена. Вървят до училище с нея, нито една не каза нищо, ама изведнъж точно до училище тя проговори и каза "Имаш рожден ден след 3 дена, нали? " аз се изненадах, че знае, но й потвърдих. Та и тя даже се самопокани, от любезно нищо не казах, само се усмихнах и влезнаха е в час. По време на обяда през цялото време се взимаше в мен, аз не смеех да я погледна. Почна да ми качва неща на стената във Фейсбук, как ни било писано да сме заедно, качи на стената ми рисунки (поне около 30 рисунки на мен). Вървеше на 10-15 метра след мен където и да ходех. Почнах да сънувам кошмари от нея и преследването й. На рождения ми ден, приятелите ми бяха запазили маса в ресторант и щом отидох се успокоих, че я няма. Но точно щом се прегръщаха с едно момиче, тя влезе. Щом седнах ме тя седна на другия край на масата, беше се втренчила в мен. Усмихнах й се леко, почнаха да ми дават подаръци и тя дойде до мен и каза "От месец ти готвя подаръка" аз се стреснах, та ние се познаваме от нямаше и седмица се изумих. Подари ме странно колие, личеше си, че е правено ръчно, благодарих й и тя пак си седна. Докато всички си говорихме и се смяхме тя ме зяпаше. Притесни ме още повече. След като си тръгнахме към нас с моите приятелки, тя тръгна след нас. И те се уплашиха, прибрахме се. Излязох от банята и я видях под прозореца ми, пуснах щорите все едно не съм я видяла. Тъкмо си лягах и тя ми звънна по Скайп, но аз не й го бях давала. Още повече се стреснах. Не й вдигнах. Тя звъня, звъня и ми писна, и вдигнах. Тя ми каза, че скоро ще ми нарисува още рисунки. Докато говореше, аз огледах малко от стаята й, беше на лепила мои снимки и рисунки, аз й казах, че съм уморена и мисля да си лягам и тя каза добре и ме остави. Но се притесних, даже спах до една приятелка. Всеки ден ми качва в профила рисунки, постове как ни е писано да сме заедно. Пише ми, звъни ми, вече има и номера ми. Следи ме, взира се в мен, дори когато бях с приятеля си тя ме гледаше, а него толкова лошо все едно ще го убие. Коментира всяка моя снимка, има всеки един мой социален профил в Инстаграм, Туитър, Тъмблър, дори Снапчата ми има. На всякъде ми праща рисунки. Даже е обработка мои снимки и ги е направила все едно сме заедно. Пе мога да спя от нея, плаши ме. Приятелките ми казаха да й кажа да се разкара. Но те имат да съм груба, а аз не искам. Как да я накарам да спре да ме преследва, какво й е на това момиче? Защо ме преследва? Някой има ли идея или съвет как да я накарам да ме остави на мира, побърквам ме. Ще съм много благодарна на всеки дал идея или съвет за моята ситуация.

Коментари

1.   Здравей,
според мен това момиче е отхвърлено и неразбрано и когато е видяла твоята усмивка, се е почувствала някак си приета. Едва ли същността ѝ толкова страшна, колкото изглежда отстрани, защото хората на изкуството и по специално художниците, са доста специфични и често са отхвърлени от обществото заради това.
Според мен трябва да отидеш и да ѝ обясниш по най- човешкия начин, че не сте създадени, за да бъдете заедно, че си обвързана, че не си падаш по момичета (ако е така), но помни че тя е не по- малко човек от теб и също търси любов и разбиране като всички останали човешки същества. Сигурна съм, че под репутацията на студен човек тя е чувствително и интелигентно момиче, просто иска по- специален подход, който никой няма.

Няколко години бях в подобно на нейното положение и това, което мога да предположа от тази позиция, е че вероятно крие болка в себе си, депресирана е и се страхува да се разкрие, защото може да бъде отхвърлена. Точно заради това се свива и чака някой да я забележи. Но ето, ти си го направила и тя затова се е залепила за теб.
Както и да е, бъди човек с нея и ѝ го кажи!

Black Sabbath

2.   Има такъв филм- ужас, от 2016 или 2017 е, май вярно 99% от бисерите тук са измислени или от психясали лапета или от комплексари. Админчетата, проверявайте малко по-обстойно, нещо не ви се отдава да сте админи.

3.   Вариантите са два може понеже е нова да е по - притеснителна и единствения човек когото и е допаднал от класа да си ти и втория да е лесбийка и да е влюбена в теб. Така както ми го описваш повече ми прилича на второто. Според мен единствения начин да те остави намира е да послушаш приятелките си и да и кажеш директно да се разкара, ако пак продължи да те притеснява оплачи се в полицията!
Това си е тормоз! Аз търпях години наред подобна задушаваща особа и съжалявам, че все и се огъвах а не показах по рано твърдост да и покажа пътя. Колкото и да я блокирах тя все си правеше нови акаунти в социалните мрежи и ме преследваше. Вече се кротна след като я дадох на прокурор.

4.   Уж големи женища с гримове и гаджета на 17, а един тъп *** проблем не може да оправите... Кажи и, че не ти е приятна компанията и, и още повече ти лесбийка ли си??? Можеш да и кажеш също, че нямаш наклонности към твоя пол. Там и да викнеш полиция бъди сигурна, че ще свършат работа.

5.   Това преразказ на филм ли е?

6.   Боже, мила, ужасна история. Направо и аз започвам да се притеснявам за теб. Това момиче, според мен, е влюбено в теб. Тя е вманиачена, трябва да потърсиш помощ. Никой ли не я познава? Учителите или директорът не могат ли да ти помогнат? Абсолютно разбирам, че искаш да си мила с нея и не искаш да я нараняваш, но трябва да мислиш първо за себе си. Щом сега прави това представи си какво още може да се случи. Имам предвид, че ако наистина е влюбена в теб може да посегне и на нечий живот и това не е изобщо невъзможно. Трябва до потърсиш помощ преди нещо да се е случило, но аз не бих й го казала директно. Тя е болен мозък, има псигични отклонения без съмнение и може да ти направи нещо както на теб, така и на приятелите ти. А ти всъщност в гимназия или в колеж си? Пиши какво става, много се притеснявам за теб. Не съм сигурна дали трябва да следваш съвета ми, ако изобщо може да се нарече така, но просто искам да знаеш, че има хора с теб, както и приятелите ти. Надявам се някой да даде добър съвет за теб, ще следя темата.

7.   Еха, много филми гледаш. Не знам дали друг ще се хване на историята ти, но определено е измислена. Така мисля де. Чела съм подобни неща във фенфикщъни, т. е истории, в които тийнейджъри пишат за известни личности и как те ги преследват, влюбват се в тях и разни такива. А това беше отдавна. Просто звучи нереално. Още в началото като прочетох, че живееш в Америка и то с приятелки, а вашите са в България ми се изясни. Съжалявам, ако те нападам и историята ти е истинска. И в реалния живот има такива преследвачи, но чак такива неща не съм чувала.

8.   Малко се съмнявам в истинността на тази история. Направо се едно си откраднала сценария на "Покана за Приятелство"/Friend Request/. Готино филмче, гледай го някоя тъмна вечер сама... може поне да се поучиш от него и да не приемаш сулю и пулю в приятели в социалните мрежи и колко опасен може да бъде интернет.

11.   Това е от един филм на ужасите, който скоро гледах, 1 към 1, постарай се повече следващия път! :)

Филма се казва Friend request. :)

12.   Съветвам те да отидеш на психолог и да се посъветваш с него, защото това момиче може да е опасно.

13.   Това е един филм xDD.. забравих го как се казваше, щото беше смотън

14.   Прочетох коментарите и ако историята е измислица от филм, то значи яко съм се прецакала с първия си коментар. :D ;(

Black Sabbath

15.   Ахахаха този филм съм го гледал friend request доста е добър

16.   Окей. Не ми пука кой колко ми вярва! Аз просто исках да видя дали ще получа свестен съвет. Ако можеха да се публикуват снимки тук щях да ви покажа какво ми пише всеки ден. Пък за това дали съм лесбийка, не, не съм, бисексуална съм (а пък тя няма как да знае). А в Америка (за който не вярва, че уча там) заминах като бях за 10 клас, с тест, имах осигурен транспорт и квартира. Като отидох там имах съквартирантки и се сближи това! Може да потърсите в Интернет за тестове за заминаване за обучение в Америка има и за гимназия и за колеж.

17.   Стига наистина може да тормозят момичето в кибер пространството. В ФБ има какви ли не.

18.   А и пак от мен (авторката). Говорила съм с директорката, тя каза, че родителите й са настоявали тя да учи тук и каза да не бъда груба с нея. И приятелките ми казаха, че сигурно е психично болна.. ама пука ми де. И без вашите съвети мога да се оправя, просто исках съвет с който да не я разкараш грубо!

19.   Сигурно като те е видяла че и се усмихваш и се е влюбила ;)

20.   Тази е лесбийка да знаеш. Щом така е гледала гаджето ти. Излизай по-често с него и послоянно се целувайте докато ви гледа и ако продължава отидете и и кажете. Ти вече не разбра ли, че не съм лесбийка? Ако продължи или гаджето ти трябва да я набие или се обади в полицията. А ако не искаш да си груба тази завинаги ще продължава да те преследва и някога може да дойде с нож в леглото ти и да те убие. Затова си помисли. Тази история ако не е измислица значи тази гледа твърде много филми и всичко може да очакваш от нея.

21.   Прочетох пак историята ти и някоя неща не ми се връзват. Пишеш, че си на 17 и живееш сама на квартира в Щатите. Мен ми е чудно кои нормални родители ще пуснат непълнолетната си дъщеря да живее сама в чужбина? Аз поне не познавам такива. Поне да беше казала че си студентка повече щях да ти повярвам. Като лъжеш поне го прави като хората , за да изглежда по - правдоподобно! Още нещо намали филмите на ужасите явно не ти се отразяват добре!

22.   "Здравейте! Момиче съм, на 17. Не живея в България, в Америка. Семейството ми си остана в България. И понеже живея в квартира с приятелки"
И как си на 17 години и живееш в Америка с приятелки, а семейството ти в България. Ти си чисто луда, най-добре отиди и се прегледай, че определено имаш нужда от помощ.

23.   Абе момиче, ти нормална ли си въобще? Бая филми гледаш, не се излагай. 100% от написаното съдържание е пълна измислица, фалш, фантасмагория. Спри да взимаш филмирани таблетки и влез в реалността, успех хаха.

24.   Friend Request :р
Не е лош филмът, дето си му направила реклама. Проверяваш колко хора са го гледали ли, какво?

25.   Хаха и аз познах филма.

26.   Единствената луда си, не знаеш ли че като си оставяш коментар тук се отбелязва хаш? Сама си пишеш коментарите и си мислиш че ще заблудиш някой, търси внимание другаде.

27.   Ми като сибисексуална какъв ти е проблема? И изгледах Friend request хареса ми.

28.   А бе хора я се за мислете, че може наистина да й се случва. И да го е а красива малко с кошмарите може наистина да я преследва това момиче. Пък ако на вас ви се случи и всички ви казват, че е от филм. Не е яко. Вземете й дайте съвет какво да прави, вместо през 2 коментара да казвате "Знам го тоя филм". Големи сте идиоти, без обидени.
Пък относно това, че не вярвате, че е в Америка. Май тя малка сестра която е на 15 това лято заминава за там с тест, така, че я вижте в Интернет малко подробности преди да казвате, че момичето лъже.
А ти вземи просто й кажи да си прекарва времето с тея нейни страни приятели които имала в Фийсбук. И й кажи, че те плаши с преследването и постоянното писане.
На всички дето не вярват, ако им се случи им пожелавам всички да им казват, че е от филм.

29.   Йей, намерих си филм за гледане за довечера. Не лъжи подобни неща, защото кой знае какво може да ти се случи. Това е както например лъжеш, че те боли корем, за да не отидеш на училище, а после наистина те заболява. Ще почнат да ти се привиждат разни предследвачки, недей така... :D

31.   Ставаш за продуцент. Хубаво си преразказала филма, но с други детайли.
Гледала съм го, явно и ти ..обаче сюжета на филма е по-добър ;))

34.   Малко по-късно се включвам в темата, но момиче виж.. тя е просто странна. Като в някой филм на ужасите. Кажи и че те плаши но ако ти е приятна продължи да си общуваш с нея въпреки всичко и не се опитвай да я нараниш и все пак не стой насаме много с нея. Не се знае каква е, всеки луд с номера си. Успех. А и щом си имаш проятел му сподели как се чувстваш може да ти даде адекватен съвет.