Споделена история от Тинейджърски

Цигари
Аз съм момиче на 12 години, 5 клас. От скоро целият ни клас се разпада заради пълни глупости. Класният иска да напуска, все някой се сърди, едно момче се психира... Но има едно нещо което наистина много ме притеснява. Един от най-добрите ми приятели е пропушил. Онзи ден той е пратил една снимка на една моя приятелка. Снимката е под
заглавието "Много пафкам с фр-то ми" (фр е приятел.
Първоначално се стреснах доста, но той и друг път ми е казвал, че е пробвал наргиле и тн. След като онова момиче ми прати снимката веднага го попитах дали наистина пуши. Той се разсърди на момичето, защото ми е казала. А пък той не искал никой да знае. Ама и без това ни е казвал, че е пробвал цигари. Той я нарече клюкарка, ама беше казала само на мен. Сърдеше ѝ се на инат. Пък днес прати в групата на класа клип в който пушеше цигари. Тогава всички разбраха. Всички бяха отвратени. Някои се опитаха да го вразумят и да му кажат, че само се трови така. На него пък не му дремеше. Писах му, че не е окей това което той го прави. А той се държеше супер безразлично. Повечето от класа го вразумяваха, ама той си знае неговото. Искамхе по някакъв начин да го спрем. Няма начин вече. Чудя се защо го прави. Дали иска да се направи на много голям, или просто го прави на пук? Нямам си вече на идея. Моля ви без хейт, наистина ми трябва съвет. Въпросът ми е как да го накараме да спре, защото никой не би искал да дружи с малък пушач като него...

Коментари

1.   ох какво се впрягаш толкова, 80 процента от учениците пушат и за ерагирах по същия начин в 5ти клас когато най-добрата ми приятелка пропуши... след това в 8ми реагирах по същия начин за друга близка приятелка и сега едната ги спря за сметка на нея аз ги почнах :D всеки си има глава на раменете не се меши

2.   Кажи на родителите му, все пак е за негово добро.

3.   Кажи на родителите му и им покажи видеото да вземат малко да го сложат в ред! Ще ти се сърди, но по - добре сега да ти се сърди отколкото по - натам да тръгне по лош път и в един момент да се осъзнае, че хората около него са били прави. Днес цигари, утре току виж ще пробва алкохол и наркотици за да се прави на "велик". Как така 11- 12 годишен сополанко ще си позволява да пуши? Това ако ми е син хубавичко да съм го ошамарила да видим той ще си позволява ли пак да пуши! Миналата или по - миналата година докато се разхождах с мой приятел се отвратих при вида на две момиченца и едно момченце г-д на същата възраст с цигари в устите.

5.   Сега ще ви кажа нещо, за което ще получа хейт
Аз пропуших ма неговата възраст, крих се от всички и един ден майка ме попита дали пуша, казах не.(в нас се пушеше преди, и двамата ми родители са пушачи). После взе че намери запалка и й признах. Нито ме е била, нито ми се карала. Каза ми просто, че не е ок с това. Цигарите не са гаранция за вземането на наркотици. Вече съм на 18, още пуша, но това не ме е направило лош човек, никога не съм докосвала наркотици, трева, а алкохол не пия. Нито съм тип "кифла", нито съм пропаднала, нито имам лоши оценки. Забраните ли нещо на децата си, те ще го направят с още по голяма страст от преди. Не казвам да им тикате цигарата в устата и да ги оставяте без контрол, но боя няма да доведе до никъде.