Споделена история от Тинейджърски

Тя е уж искаше да сме приятели,а е потайна и това ме дразни
Здравейте ще се опитам най-кратко да обясня историята си и се надявам да ми отговорите точно за да знам какво да направя.
Когато обединиха моето и друго училище попаднах в нов клас и отначало никой не ми хареса като приятел, защото бяха пушачи, пиеха, ходеха на дискотеки общо взето имаше си и момчета кифли както и момичета. Но имаше и едно момиче което го мислих за свестно и, че ще бъде истинска приятелка, но се оказа безчувствствена и нищо не и пукаше нещо като стил метъл и тези странните от типа на филма ''Покана за приятелство'' тя не приличаше на това плашило от филма, но пък малко държанието и това което харесва и рисува си е плашещо, а и не ми хареса това, че си има такива приятели с такъв дяволски стил, но не ми беше чудно понеже тази груба музика превръща хората в такива не искам да обидя никой просто си е доказано както примерно, че пък чалгата е едната лоша крайност която води до разврат и прочее. И ето сега какво стана изведнъж съучениците ми ме питаха каква музика слушам и аз им отговорих тогава тя чу и започнахме да се разпитваме какво друго харесваме и уж се оказа, че имаме общо, но се оказа че ценностите и са други.. И я попитах дали иска да седне до мен, защото ми хареса и си мислех, че не е като другите, че мисли по зряло. И така след месеци тя само ме подвеждаше един път ми обръща внимание и друг път въобще дори не ме поздравява, и се чудех и си мислих тя пък толкова да я е срам и да не може да говори нормален разговор като да ме гледа в очите друго впечатление ми направи сега вече когато реши, че аз съм и по добрият избор за приятелка пред другите, които са си пълни интриганти и следват тълпата. Сега тя седи до мен и постоянно си гледа в телефона като хипнотизирана в тоя фейсбук, което много ме дразнеше не знам казваше ми, че държи на приятелството, а въобще не действаше така тя значи е лицемерка и от 8:00 когато ни започваше часът слуша музика на телефона си и никога не е инициатор да ме заговори да се интересува, а аз винаги се старая по всякакъв начин да и угодя да разбере, че няма от какво да се срамува да е по отворена и, че за да се опознаем трябва да говорим да се разпитваме, а не да мълчи и да се комлексира, и тя ми каза, че като влезем в гимназия щяла да става по отворено дете да бъде общителна и да покаже на другите хора, че не е някаква потайна страхлива която се усмихва подмолно, и се запитах та тя ако толкова много държеше да се промени щеше да го направи и сега дори и в това училище в което сме сега, нямаше да чака да се мине лятото и тогава да погледне себе си. И тя сега нищо не прави пак не ми обръща внимание освен, ако аз не я заговоря, а когато я питам нещо важно, което искам да знам за нея отговаря винаги ограничено не казва думи с, които да разбера що за човек е и с времето започвам да се уморявам, защото нямаше нищо от нейна страна и се чудих какво да направя, че да ми обърне внимание, купувах й понякога вкусни био десерти и й давах полезни съвети какво да яде понеже имаше гастрит и трябваше да яде определени храни, с които да се излекува казвах й да спортува и исках като добра приятелка за нея най-доброто, купих и много хубави подаръци за рождения й ден, от които и беше тениска на любимата и музикална група тя беше доволна и много ме харесваше, че бях щедра, но това не го казах като един вид натякване, че съм и купувала неща, а че ми пука за нея и се опитвам вече по всякакъв начин да я накарам вече да говори като примерно както си говоря свободно с сестра ми. А тя единствено говори за тая група все едно, че те са перфектни, че само, защото са известни ги харесва и съвсем се се вманиачила към тях и ме подразни и това и го казах: Ами тези които ги харесваш имат тежък живот като да ги е страх да излязат, защото имат миларди фенове, които ги чакат за да ги нападнат, освен това не ги познава като хора, че чак да казва, че ги обича а, ако се появи стойносттен човек в живота й няма да му обърне особено внимание, вече и за училище не и пука няма уважение към учителите, понеже си гледа в телефона постоянно не знам как не и писва няма ли да я заболи главата, дори вече не пише нищо, съвсем изглежда, че нищо не и пука, тогава питах майка ми и тя ми отговори, че според нея освен, че музиката я е превърнала в такава си има някакви проблеми в семейството, пък и от къде си е измислила, че била грозна и постоянно да се оплаква от външния си вид, като въобще не е така просто е много слаб характер и ми писна постоянно да мрънка ами се ще да си вдигне самочувствието, но пък и друго ми мина през главата може такъв да си й е характера потайна, съмнителна и още др. Тя нищо не прави.. ;(( Всичко правех за нея исках на вън да излизаме тя пак нямаше време за мен има време да седи вкъщи, ама на вън няма да излезе, и се ядосах егаси собствените ми врагове са навън и ги виждам с техните приятели, а моята да не може да излезе и вече незнам дали ми е приятелка. Според вас такава ли е или просто да я оставя да видя дали въобще ще звънне някога поне да ми честити рождения ден, или пък да ме попита как съм или да излезем някъде? С нея нито един път не сме излизали, а тя живее много близо до моя блок, което е гадно за мен, че пък чак да няма никакво време. Не искам повече да се изморявам и си мисля, че като отида в друго училище ще е по добре, защото мога да намеря най-после нормални хора. Съжелявам, ако за нещо обидих някого или пък да съм имала някакви правописни грешки, бързах. Моля модераторите да ми одобрят историята, защото ми трябват съвети.
Момиче 14 години

Коментари

1.   Слушам метъл и не знаех, че съм груба. О. о И въобще в метъла има много нежни песни като на Nightwish, много балади на Metallica, Accept, Scorpions, много песни на Epica и Bleak House, но то е доказано, че такива като теб знаят най- добре! Груба била музиката! Колко песни чу, че да изказваш некомпетентността си? !
Това, че "приятелката" ти е слабохарактерна и си бърше седалищитето с метъла, е нейн личен проблем, лошото е, че дава лош имидж на нас истинските фенове на тази музика. Много е тъпо да етикираш някой според музиката и всеки човек с поне средна интелигентност го знае. Аз слушам метъл от утробата на майка си и имам приятели, слушащи всякаква музика, включително и чалга, и ти гарантирам, че не са развратни! А най- близките ми приятелки никога не са харесвали метъла като цяло, но това никога не е представлявало проблем.
Колкото до твоята "приятелка" - седни и проведи един нормален човешки разговор с нея. Попитай я каква е причината да бъде такава, защото проблема може да е доста дълбок или сериозен. Има вероятност да в депресирана. Говори с нея за всичко, което те интересува, и от там ще направиш генерално заключение дали да продължите вашето приятелство. Има вероятност от нейна страна да няма желание за приятелство.

Black Sabbath

2.   До колкото забрлязвам от писането ти... ти се привързваш бързо към хората и учакваш да се държат както ти с тях така и те с теб. Това е невъзможно!! Остави момичето намира изглежда не я интересуваш и тя просто не иска да ти разбие сърцето и да те направи за подигравка!!

3.   Виж сега, ти просто си много обсебваща. Дап, правилно прочете. Това момиче явно е по - дръпнатия тип и очевидно е доста по - интровертна. Поставяш етикети на хората (, , Тая е кифла, тая е лицемерна'') и т. н, а не гледаш себе си. От прочетенето си мисля, че има голяма вероятност проблемът да е в самата ТЕБ.

4.   WTF?? Човек, не че нещо, ама знаеш ли колко егоистично звучиш? Еми като си толкова по - добра и по - зряла от съучениците си си стой сама. Никой не е длъжен да де дондурка..

5.   Ами ако от нейна страна виждаш, че няма желание най- добре я зарежи не да се измъчвате взаимно и двете!

6.   До номер едно
Така първо слушала съм метъл, ти какво си мислиш? Не мога прибързано да казвам мнението си за музика, която не съм слушала нали? Щеше да е глупаво знам ги повечето групи, и знам какво представляват, та ти и по самото ти говорене доказа, че си груба, то си се усети, била съм некомпететна :д, научи се да приемаш негативно мнение за '' музиката'' ти. Знам и за тая група Nigthwish знам и за Nirvana знам и за другите дерачи и сега много ясно, че като не си вярваща, ще мислиш така нали си от светските хора не се ѝ учудвам, това и очаквах. Всеки си има мнение, но не смятам, че е нужно да ме нападаш, заради това което изразих. И така опитвала съм да говорим с нея нормален разговор, но както казах тя говори ограничено не дава много информация, а като сме в началото на приятелството не ми с ще да я пришпорвам, лошото е, че трудно с нея се говори и си мислех дали има смисъл, не знам дали да я питам каква е причината за нейната прикритост, може да се разплаче, или пък да си каже:''Тя пък какво ми се бърка '', и не знам ще чакам още може да се промени. :)
Авторката

7.   Авторке, ясно си проличава твоята "компетентност" за моята Музика (с главно "М"), защото Нирвана не правят метъл, а гръндж РОК и къде чу да се "дерат"? А къде чу Найтуйш да се дерат, както и Скорпиънс, Блийк Хаус и Аксепт? Защото, скъпа авторке, вокалистите на тези групи никъде не се "дерат", а пеят, а етикетът на "дране" им го лепваш ти, точно защото изобщо не разбираш от тази музика и точно защото интелектът ти е доста под средното ниво, колкото и да ни загатваш в своята изповед, че си над своите връстници.
И да се биеш в гърдите, че "знаеш и другите дерачи", едва ли си чула повече от 5 песни на максимум 15 банди, а това далеч не е достатъчно да се нарече компетентност, предвид хилядите групи по света и всичките над 120 разновидности на метъла.. Във връзка с това, понеже си много запозната с нещата, само ще ти кажа, че не се нарича "дране", а screaming/ growling.

Как, скъпа авторке, разбра, че съм "светски човек" и че не съм вярваща? Ааа, интелектът ти (по- скоро липсата на такъв) те подвете да ми го кажеш, нали? Е, имам новина за теб и тя е, че не само, че СЪМ вярваща, а и че не пуша, не пия, не друсам и никога не съм се напивала, напушвала или надрусвала, а кръчмите изобщо не са по мой вкус. Определяйки ме по този грозен начин, заради музиката, говори само за твоя криворазбран и плосък мироглед. Интелигентен човек никога няма да си позволи подобно грозно етикиране на някой, който дори и не е виждал на снимка. Коя беше ти, че да определяш моят начин на живот и моите религиозни виждания?
И още нещо - много трудно някой ще бъде мил с теб, като ти преди да си го опознала, си го нарекла груб, само заради музикалните предпочитания. Повечето хора, колкото и да са приятелски настроени и отворени към света, биха се отдръпнали от подобно отношение и биха били малко или много груби с теб. Затова и аз съм груба с теб и всъщност цялата провокация идва от твоето "мнение" в поста ти. Отворена съм за всякакви мнения, но когато виждам, че отсрещната страна греши, го казвам директно. В замяна ще получа грозно етикиране, което говори за твоят отказ да приемеш чуждото мнение или хората, които са различни от теб.
Останалите коментиращи са прави, че звучиш егоистично. Ако си такава в отношението си към другите и по- специално към това момиче, нищо чудно да те държи на дистанция. По- добре я остави намира.

Black Sabbath

8.   До Black Sabbath- Не съм егоист и за твоите групи разбрах и дори чух, че не са лоши, но не трябваше да бързаш, защото тя не слуша тези групи, които ти слушаш, а BabyMetal, която сега не можеш да отречеш, че не са с дяволски облекла, самият стил им е такъв и от тях се бях настроила лошо към метъла, даже да ти кажа, че понякога човек в ядът си може да прекали с обидните думи, но дори аз слушам рок

като Skillet, но само определени песни, които имат смисъл и текстът и мелодията са хубави, но вие не разбирате в каква ситуация съм, не знам кое ми е егоистичното като не сте попадали на по странни хора може и да нямате опит не знам, но друго е по интернет да обясниш историята си, защото няма пълна информация нито пък знаете какъв човек съм, че Black Sabbath да ме нарича неинтелигентна само, защото не харесвам музиката й ами извинявай, но всеки има право на мнение и може да си го казва директно, и с това момиче се държа се нея по най- добрият начин и с нищо не съм я обидила просто няма как да не иска да сме приятели, а и като бях на училище всичко беше по различно и си личеше, че има желание да контактува с мен даже се смях ме, говорихме си и тя най- после ме разбра и всичко мисля, че се оправи тя ми каза, че повече няма да се срамува от мен и така и станс. Каза ми, че просто е искала малко време да размисли всичко и да може да се отпусне и, че просто е много срамежлива и, че иска да сме приятелки. Това много ме радва, . :)
И до номер три, бъди сигурна, че щом съм слагала етикети на хора от моя клас значи си има защо ти като не знаеш какви са и какви отвратителни неща правят щеше да си на същото мнение и никога не съдя преди да съм видяла човека в действие, такс, че не бих имала работа с хора които ще ме огорчават и постоянно да интриганстват такива не могат да бъдат приятели. И много добре съм се погледнала как съм и действията ми показват каква съм нито ме познаваш в реала нито нищо.
От авторката

9.   Луцифер нали бил създаден чрез музика. Музиката е един от мега-похватите за инфилтрация на населението, музиката може да създава или да разрушава ( Йерихон ) и това е доказано от множество съвременни изследвания. Така, че зад всяка музика на истина има дух, аз самия съм вярващ и авторката е права за това което каза, за метъла, защото истинския метъл който се състои във по агресивно пеене и облекла черни с черепи дрехи и клиповете с убийства си е баш сатанинско, не говоря за групи, които е описала Black Sabbath, защото те не ми изглеждат лоши или някакви ненормални, по скоро групи като Vampire Rock, както каза авторката BabyMetal има и други, които са ужасни, но темата не е за музиката, момичето искаше някой да и отговори зряло без заяждане тя си е по директна и е права, но явно някой хора лесно се обиждат, аз преди слушах беше отдавна една група, забравих името понеже беше преди години още в тинейджърските, и за малко да се превърна в чудовище метъла ме правеше лесно нервещ, ядосвах се лесно и така моята приятелка ме заразя, защото се държах гадно с нея за което много съжалявам и тогава се стегнах и видях, че нещо ми действа лошо. И благодаря много на мой приятел, че ми обясни всичко и сега съм спокоен и ходя редовно на църква и съм благодарен на Бог за това, че ме извади от калта.
И сега до Авторката мило момиче виждам, че се стараеш да си добра с твоята приятелка и продължавай, според мен и няма нищо и напротив иска да ти е приятелка просто има хора които са несигурни и се чудят какво да те питат, защото са срамежливи, но тази фаза отминава бързо и ще видиш как ще се подредят нещата виждам, че казваш, че нещата са стояли по по различен начин явно както казваш, наистина и е трябвало време да помисли малко, не се притеснявай имаше преди и при мен такава ситуация само, че с момиче което харесвах, мина време и започна да е отворена да си говорим нормално и всичко си се оправи, вярвам, че и с теб. Ти си готина, различна. Евала ти, че не си като другите, не слушай злобарите. :)

Мъж 24 год.

10.   Авторке, не съм казала, че си неинтелигентна, защото не харесваш музиката ми, а защото я определяш преди да си я проучила истински и защото ми лепваш етикет на невярващ и светски човек. Не можеш да слагаш над 120 разновидности на една музика с над 20 най- различни основни тематики, от които политика, литература, история, митология, легенди, фолклор, философия, общество, християнство, дяволопоклонничество и сатанизъм (има разлика между двете! ), антихристиянство и антирелигия, война, убийства и още доста под един знаменател. Мога да ти дам примери с още десетки други групи като руските Аркона, Epica, Lacuna Coil и Twisted Sister, в които няма нищо сатанинско, ; Iron Maiden са доста мелодични, а Manowar пеят основно за метъла, ако че те самите слагат доста големи разделения в музиката.

А тези разделения имат връзка и с Baby Metal, както и много други групи като Slipknot, Bring Me The Horizon, Chelsea Grin, Whitechapel и др., които вероятно твоята приятелка също слуша. Причината за тези разделения е че подобни групи правят метълкор и деткор и като цяло съвременен метъл, а за някои фенове метълкора и деткора представляват "позьорски" метъл и в техните очи повечето съвременни групи нямат талант, затова издигат групите от Старата школа, като Venom, Slayer, Megadeth, Testament и пр. Съществува така наречената война между стиловете, базирана на тези неща.
Аз също съм привърженик на Старата школа, но и много групи от Новата школа ми допадат и не си слагам подобни ограничения, защото е тъпо.
Колкото до Baby Metal - те са ми малко лигави и няма нищо сатанинско в дрехите им. По- скоро в групи като Mayhem има подобни нотки в облеклото и музиката. Чела съм, че хвърлят части от животни и поливат публиката с овча кръв, което стига да е вярно, е страшна глупост, но скандинавците си падат малко жестоки хора.

Има и една друга подробност. Съществуват групи като S. A. Slayer (подчертавам НЕ Slayer, а S. A. Slayer) и Original Sin, които са доста мелодични, но пеят за дявола, както и доста групи като Anno Universum или Pantera, които правят музика с тежко звучене, но като цяло няма нищо сатанинско в нея. Да не говорим за християнските блек метъл групи.

От тук ще отговоря и на номер 9. Казваш, че точно тези групи, които правят тежка музика и се обличат в черно, са сатанински? А какво ще кажеш за християнските БЛЕК МЕТЪЛ групи като Horde, Anseator и Holy Blood, които също се обличат в черно, правят музика с тежко звучене, но са християнски и текстовете им са базирани точно на религията? Затова и са християнски блек метъл. Чувала съм и че Fit For A King и August Burns Red също правят християнски метъл, поне един приятел християнин ги слуша.
Ще ти споделя и нещо друго, което съм го обсъждала с една от най- добрите ми приятелки - също християнка. Не дявола, а Бог е Създателят. Той е дал всеки един стил музика на света от метъл, през поп и рап до чалга, за да привлече хората към себе си, но сатанинското в цялата ситуация е че в музиката се променят един или няколко тона и това превръща самата музика от едно прекрасно изкуство в нещо уродливо. Това е вероятно около 80% от музиката и важи не само за метъла, а и за почти всеки един стил.
Преди няколко години и аз щях на да кажа "Да" на тъмната страна, но вярата ме спаси. И до днес религията не ме влече особено, защото не съм по тези неща, но слушам групите от онзи период и ги възприемам по доста различен начин, а всякакви помисли за дяволопоклонничество ме отвращават. Така, че зависи как ти самия приемаш музиката и дали търсиш добрата или лошата ѝ страна, да не говорим, че мен текстовете не ме вълнуват особено.
Мога да пиша с часове по темата, но спирам дотук.

Black Sabbath

11.   BABYMETAL са си много добре. Въобще.... омг... Те даже не пеят за демони. Не, не... Просто не. Тя може да има проблеми затова се държи така. Семейството е причина?

12.   Тук ставаме трима почитателите на BABYMETAL, за съжаление недостатъчно да дойдат в България, поне гледайте концертите в Мексико или Франция, снимани от фенове или официалните дивидита от Уембли и Токио, невероятни!