Споделена история от Тинейджърски

Защо според вас човек може да се почувства самотен?
Тука да пиша ми харесва, защото съм такава личност не мога да споделя на всеки проблемите си. Накрая съм на лице с предателсво или оставам неразбрана получила грешни съвети от приятели. Защо според вас човек може да се почувства самотен/на? Хах.. Доста самотна съм. Родителите ми са в чужбина най ми липсва мама, с която споделях мои проблеми. Както казах не мога лесно да се доверя на някого. Докато ги няма първо започнах да имам връзки просто ей така. Обаче от почти 2 години насам търся някой, с когото мога да споделя всичко, да е при мен когато имам нужда също така и аз да съм при него, да си споделяме всичко искам. С един започнах. Казах докато не ме остави той няма да го оставя. Продължи 3 седмици. Той ме остави, защото заради свои грешки попадна в кучкарник. Не можах да отида просто нямаше начин. Трябваше да намеря причина, за да пътувам до града. Аз не се отказах от него. Той продължи с други. Накрая пак беше сам. На басейн бяхме заедно миналото лято той поиска пак да сме заедно, но вече харесвах друг. За да го забравя излязох с друг. Не можах да разбера какво ми става тъй като към 2-рия (така ще го наричам) чувствата ми бяха много по-силни. Без туй 1-вия постоянно ми казваше че всъщност 40 км са ни проблем искаше постоянно да сме заедно. Пушеше и разпространяваше трева и не само.. Забъркваше се в двубои и т. н. С втория също не се получи той също пуши трева колкото и да отрича знам. С него живеем в един град поне. Не ми обръщаше внимание. Аз му пишех не ми отговаряше повече. Исках да се срещнем измисляше нещо. Един от приятелите му ме гледаше постоянно. После си помислих, че заради него се отдалечи повече от мен. За 2-ри път ме заболя и то доста. Казах си, че не ме иска и се срещнах с приятеля му. Знаех че не трябваше, но го направих. С очакването поне с него да се получи. Но сякаш не му пукаше и на него. Развалих си отношенията и с него. Претърпях тежка катастрова не ми се обади даже. След това слухове се пуснаха, че 3-тия (да го нарека) разправял за мене глупости. Намразих го. Изкарах го от приятели. Мина повече от месец търсех исках имах нужда от някого. Изведнъж се засили чувството ми към 2-рия. Но той не беше в България. Писах му отговори ми. Опитах се да му кажа че го харесвам. Направи се че не ме разбра. Прибра се в страната не след дълго. Пак му писах. Този път му казах направо че го искам, че беше грешно да се срещна с приятеля му и че човек греши понякога. Отговори ми че с мен нищо сериозно няма да се получи, аз съм знаела защо, само несериозно можело да бъде връзката между нас ( т. е. с**с). Намразих го и него. Ината ме хвана. Минаваше и ме гледаше най-нахално. След 2-3 месеца започнах да се закачам с него в опит да го дразня. Накрая се срещнахме пак но на сутринта замина за работа в чужбина. Връзка не се получи но поне му показах че когато искам аз мога. Уж нямаше да ми даде шанс. Хахх.. Откакто замина минаха почти 2 месеца. Обаче видях наскоро приятеля му (3-тия) който също беше на работа в друг град. Нещо ми натежа. Пратих му приятелство. Уви, прие. Писа ми. Попита ме защо след като ще му пратя прият. съм го изкарала. Отговорих че е имало причина. Попита каква е. Не му казах. Каза да му звънна да поговорим. Бях изтрила номера му. Написа го. Звъннах му. Разказах му всичко. Отказа, каза че не би казало нещо подобно за мен не би ме унижил. Не знам защо но му повярвах. Сега не мога да намеря никакъв изход. Кого искам? Какво да направя? Изобщо не знам. Очаквам съвети. Може и малко объркващо да съм написала, но дано разберете историята ми и да ми дадете съвети. :)

Коментари

1.   Аз мисля, че трябва да си намериш някой, който наистина да те поставя на първо място в живота си.
Освен това е добре, когато видиш, че с някой не ти се получава, просто да спреш да се занимаваш с него - да не се връщаш назад, а да гледаш само напред. Иначе само си хабиш енергията и така се тормозиш повече.
По - добре да си известно време сама, отколкото зле(неподходящо) придружена.

2.   Не пишеш на колко години си. Според мен и тримата не стават. Остави ги и се занимай с нещо -спорт, танци, езици и пр. Там може да срещнеш някой подходящ. Не е добре това, че в тази възраст родителите ти не са до теб. Нямаш ли баба, дядо, ня които да споделяш? Или с майка ти по скайп?
Както горе са ти казали, понякога е по-добре да си сама, отколкото зле придружена.

3.   На 18 съм. Имам да. Тя и баба ми каза да оставя на времето. На майка ми не и остава много време за да си разговаряме защото постоянно е на работа и то на нощна смяна са и двамата с баща ми. Искам някой до себе си. По принцип наистина не се връщам отново обаче наистина имам нужда от някого но не се получава. Благодаря ви за съветите. :)

4.   Щом си на 18 г. Запиши да учиш нещо, за да имаш професия. Там ще срещнеш нови хора, а може би и новият ти приятел. Не се вкопчвай в никого. Не се връщай назад. Тези не стават. Търси си друг. Гарантирам ти, че щом си на18 г. Няма да останеш дълго време сама. Давай спокойно, весели се, ходи по купони и се радвай на живота. Точният човек за теб ще се появи.