Споделена история от Тинейджърски

Просто аз (ненормалната)
Аз имах ужавсни детски години, сейството ми докарваше много стрес. Спомням си, че първи клас ми беше първото припадане, от страх. Първите две години в училище ( и 2 клас) бяха отвратителни. Бях обект на подигравки и огромно унижение.

Родителителите ми постоянно ми викаха и крещяха за всичко (още от малка), караха ме да се натъжавам. В трети клас се записях на плуване по искане на баща ми, а аз колкото и да са ме съсипали ги слушах и нямах думата. В училище никой не проявяваше интерес към мен, имах чувството, че ме мразвха учителите. Но защо? Аз съм толкова примерен ученик. Но с оценките бях зле... и знаете ли защото, защото бях под постоянно притеснение, злоба и нерви ( които получавах от вкъщи).

Минах си изпитите 4 клас. В пети беше още по гандно, никой не ме зачита, на никого не му пука за мен, всеки ме гледа на криво. Завъших с една 4 по математика, защото на контролните пак бях изнервена и притеснена.

За летата не ми се обяснва. Сега съм към края на 6 клас. Страх ме е, мъчно ми е, че няма да отида в хубава гимназия след 7-ми клас. Страх ме е за бъдещето ми. От 6 години не съм била радостна, не съм била поне малко щастлива.

Нямам никакви прители, с които мога да изляза, нито такива с които само мога да сиговоря. Страх ме да играях баскетбол (макар, цхе съм 1. 75). В началото на 6 клас с едни големи мъки и депресии, страх и притеснение успях да се откажа от плуването, на което ходих насила. Баща ми ме преследваше насила и всяка вечер правеше скандали. И всичко това в едни момент спря от тяхна страна. Сега обаче аз съм почредена психически и физически. Знам, че съм ненормална и харесвам мн. странни неща, но не ми пречи. Истинския ми проблм е че нямам прители, имам хубави оценки, но дори една задача не мога да реша. Цяола седмица само рева. Чувствам се излишна и искам да сложа край на жалкия си живот, не помня нещо хубаво от него.

Коментари

1.   Иди на психолог не е толкова страшно, там по добре ще ти помогнат за това. Успех

2.   Най-тъмно е преди зазоряване... Ще дойдат и твоите добри дни, не се отчайвай!

3.   Ти да не мислиш, че всички известни личностти (депутати, чалгаджийки, бодещи и т. н. ) са имали хубави оценки и за това са се издигнали? ! Ту първа ще срещнеш и разочерования от любовта и още много трудности, но трябва да ги преминеш и да се справиш. Ще видиш, че щастието ще дойде и за теб. В гимназията ще откриеш малко по различен свят, тогава ще пораснеш. Там нещата са малко по различни от началното училище. Не се отчаивай и гледай само напред ! ! ! Mary Jane

4.   Номет 1, а кой ще и плати психолога. Незнам какво да те посаветвам гледай по весело и ведро на всичко, мислиш негативно за всичко, опитай се да промениш мисленето си (не си казвай, че неможеш да решиш задачата а казвай АЗ МОГА)
Проблема ти е дошъл че родителите си нямат и на представа как трябва да се държът с едно дете и никаква идея как се гледа и възпитава. С извинение но родителите ти са малоумници. Всичките ти проблеми идват от тях. Дълбоко се съмнявам, че ще се променят... Затова се хващай в ръце кайи си че можеш всичко сядай си на задника и учи (7-ми клас е важн ако ще кандидатстваш сега) УСПЕХ

5.   Мило момиче, недей да се отчайваш, съсредоточи се върху важните за теб неща, мисли само позитивно и се харесвай и обичай, ако искаш съм сигурна, че можеш да си намериш приятели стига да имаш желание, сигурно имаш роднини, баба и дядо, посещавай ги, намери си близки хора, които да те обичат, когато получаваш любов, ще си щастлива и ще имаш стимул да учиш, мисли само за хубави неща и най -важното действаи, прави нещо което ти харесва, Успех ! ! ! :)))))))))))

6.   Аз също сега съм 7 клас и много се притеснявам. Психически се чувствам много зле. У нас страшно лошо ме депресират. Имам брат на вече 22 години, а още не се е изнесъл от вкъщи. Той постоянно ме съди за дребни нещица и прави от мухата слон. Понякога вече толкова ми дотяга, че започвам да викам и да му казвам какво мисля.

А аз по този начин съм го "дразнел" и ми вика че ще ме пребие. Аз съм много изнервен и емоционален човек точно заради това. От една страна е добре, защото не съм арогантен, жесток и т.н. Жал ми е за другите хора и не искам да се разстройват заради мен.

Има още много да говоря, обаче пиша много бавно на телефон и не мога да си следя мисълта. Вероятно не можете да ме разберете, но просто исках ей така да споделя нещо.. Понеже няма кой да ме изслуша..

7.   Родителите ти много грешат. Но ти трябва да мислиш от добрата страна спокоино някои ден и при тебе ще доиде радоста просто не се отчайваи.. и щом е така с родителите ти.. вземи живота в свой раце ако стила на обличане и прически не ти е добре и за това те отбягват промени го! ако си срамежлива и притеснителна недеи промени го! и вземи живота в свои раце защото каквото си направиш сам цяло село не може да ти го напраеи.. ако си сама на този сеят и никои не ти помага помагаи си сама направи нешо за себе си.. и не гоби кораш.

Aз те разбирам много добре наще не ми крещят постояно или нещо такова обаче никога не ми помагат никога не са като другите аз в момента живея в чужбина и гледам хората с каква култура са с какав начин на живот.. и ми е гадно докато наще С ЕДНА ДУМА ЗА МЕН НЕ ЖИВЕЯТ НОРМАЛНО! нито имат ред на нещо нито ядат здралословно и по реда си нито нищооо! и още един път не губи надежда.. ;]]