Споделена история от Тинейджърски

Дори не зная какво искам!
Аскам да плача! Толкова съм слаба! Не съм наясно със себе си, а давам съвети на другите...Не знам какво ще стане от мен и на къде искам да вървя. Не знам дори да поискам, дали ще успея да тръгна на там. Не съм наясно с нищо от бъдещето си и сякаш съм се оставила по течението, надявайки се просто всичко да премине от самосебе си! 12 клас съм и ми предстои да кандидатствам, но дори не зная какво искам. Решила съм какви ще са ми матурите, уж се готвя, но все си мисля, че не е достатъчно, но не мога повече..все си мисля, че няма да се справя. Не знам и не съм решила какви и дали да полагам изпити, а времето си лети...исках да вляза с оценката от матурата, но ако се проваля и на нея?! Въобще не зная какво ще стане от мен...и наистина като се размисля започвам много да се притеснявам и депресирам, а в сл;едващия момент съм супер спокойна и си казвам "какво да се занимавам, то така или иначе ще стане..."

А дори не искам да уча! За какво ми е...нищо не ме влече...искам да създам семейство и да имам деца...това е целта ми в живота. Но всичко по реда си, нали..трябва да им осигуря бъдеще, така че трябва да уча...Излишни пари за корумпирано и фалшиво обучение....

Коментари

1.   Аз мисля че трябва да разбереш какво ти е приятно и да не се самосъжеляваш. Има хора, които нямат тази възможно да учат дори. Така че успех на матурите и мисли положително!

2.   Не се притеснявай толкова много. И аз много често съм се чувствала така, бях много депресирана. Ставах сутрин и си лягах вечер без да знам защо. Ходех на училище и попадах в рутината му, без да усещам някаква убеденост, че правя нещо смислено, нещо, което наистина желая.
Относно кандидатсването, не се притеснявай чак толкова. Мисълта, че ТРЯБВА да следваш нещо е насадена в главите ни и в повечто случай това не е вътрешна убеденост. След училище можеш да правиш толкова много неща. Според мен е много добра идея да си вземеш една година почивка, да участваш в различни младешки орагнизации, които се занимават със социални или екологични проекти и ти дават възможността да пътуваш в различни страни и да помагаш на места, където хората се нуждаят от теб. Потърси в интернет и ще намериш много различни организажии. След това ще имаш може би по-ясна представа какво искаш да правиш, ще си поставиш нови цели, нови мили ще влязат в главата ти.
Запознавайки се с млади активни хора винаги действа много положително и сигурно ще те мотивира да направиш нещо.
Не си внушавай, че си тъжна, депресирана, самотна и неразбрана. Отвори сетивата си и си помечтай кое би било най-прекрасното и за теб сега най-невъзможното нещо, което искаш да направиш. След това седни и помисли как можеш да го постигнеш, потърси помщот от хора, които имат опит.
Не стой сама вкъщи и не се самосъжалявай! Ти си млада, здрава и бъдещето е пред теб!