Споделена история от Тинейджърски

Ревнувам го от бившата
Здравейте,
прочетох доста от историите, които са споделени тук, доста от тях се доближаваха до моята, но не точно :-( Аз ходя с едно момче от почти година, както всяка връзка в началото всичко беше много красиво...цяло лято бяхме постянно заедно, не се разделяхме, но напоследък той доста учи, има изпити, и почти не се виждаме...говорим, и почти всеки разговор завършва със скандал...

Напоследък имам чувството, че връзката ни се гради на обещания и доказване...нищо повече! Аз почнах много да го ревнувам защото разбрах, че той се чува от време на време с бившата си приятелка, с която е бил почти 5 години...усещам, че тя е важна все още за него, защото когато му казах че не ми е приятно това, той ми каза..."аз не мога да спра хоратата да ме търсят"...ПРОСТО БЕЗ ДУМИ ОСТАНАХ...странно как мен не ме търсят бившите ми! Още около Коледа той си призна, че веднъж когато е излизал с негов приятел случайно са се засекли с нея в едно квартално кафе хахаха..."случайно"?! - поседяли 10 мин и си тръгнал...

Но това не е нищо...боли ме от това, че за него е най-важно как се чувства той, какво иска той, къде иска да отиде ТОЙ...всеки път когато нещо ме натъжи или се скараме, просто ми затваря телефона и си изключва телефона и го включва когато той си пожелае...когато искам да попитам нещо, и ако на него не му е приятна темата, веднага прекратяваме...

Бяхме се разделили за известно време...незнам, аз мисля че донякъде се чувствах доста по добре без него, но се събрахме...и сега кошмара се повтаря!!! Аз постоянно съм тъжна, не му вярвам, просто нищо не е както трябва!!! Понякога просто ми писва това постоянно да мисля за него, за това какво прави, къде е...скоро май ще почвам работа и просто се чудя какво ще правя...
Съвет?!?!

Коментари

1.   Разбирам те отлично и аз бях така, но почнах да се държа с него така както той с мен. И аз почнах да си изключвам телефона и да му правя на пук. Върни му и ти със същото, предизвикай някаква ревност в него, все ще измизлиш някоя женска хитринка, но ако не потрепне значи нещо наитина не е наред. За бившата му мисля, че не ти изневерява с нея, но тя го кара да се чувства объркан. Просто му кажи да и каже повече да не му звънни, защото това те наранява и да го направи пред теб.

2.   Здравей, може би си права... ще ми бъде адски трудно, но ще опитам да се държа на пук като него... въпреки че аз съм много чувствителна и добра, и вътрешно ми е гузно :-( Благодаря ти, че ме разбираш... а относно историята с бившата му, когато се събрахме, последният път, точно това му бях казала... че искам да говори с нея само пред мен... няколко пъти от тогава тя му беше звъняла, и той й каза, да не го търси, но тя го прави нарочно... ей така когато няма какво да прави, му звъни тайно, защото и тя си има приятел... и му говори некви приказки, от сорта да се видели тайно, да не ми казва... и дрън дрън... Толкова много мразя такива жени... но за съжаление ги има! Той много пъти ми е казвал, че тя е отминала тема за него, че тя последния човек, от който мога да се притеснявам, че може да има нещо, че там са изживяни нещата но знам ли... .
И сега ми е дал обещание, че ще ми казва когато тя му звъни и ще говори пред мен... нека видим! То рано или късно, всичко ще излезе на яве, сигурна съм! ! !

3.   Здравей! Моята първа връзка продължи 2 години и нещо, тогава бяхме малки бях на 13, както и той. Но аз бързах да порасна и един ден реших че той не е човека за мен, той не е момчето което искам, каквото кажех това ставаше, винаги се съгласяваше с мен. Имаше голяма децка любов. Все пак беше първото влюбване, а както знаеш първата любов ръжда не хваща, в повечето случаи е така. Преди 2-3 години ми липсваше това момче исках да го видя бяха минали повече от 4 години от както не сме заедно имаше моменти когато се карахме говорехме един срещу друг, децка му работа. Но така се стекоха обстоятелствата че се сдобрихме, бяхме си приятели, но аз не исках да го виждам защото знаех че тази така наивна децка любов още е жива у него. По онова време много го нараних, а тогава не осъзнавах какво правих с постъпките си. След тези 4 години аз реших че искам да го видя и да разбера дали нещо се е променило в него, дали е пораснал. Е, имаше лека промяна към положителна страна, виждахме се няколко пъти, когато бяхме на same всякъш всичко се повтори от едно време, дните когато бяхме по цял ден в стаята му и се натискахме и какво ли не. Но основната причина поради която го оставих беше, че той е затворен човек а и секса не беше от най-хубавите. Тогава познатите ни казваха че сме един за друг и че винаги ще сме щастливи заедно, така и беше. Сега ако реша пак бих могла да бъда с него, но аз вече съм различна, не харесвам това което преди години обичах и харесвах. Сега той е в друг град, да учи намерил си е момиче, за което аз много се радвам, защото ми беше мъчно да го гледам, че заради моите грешки той е наранен и не иска да допусне момиче до себе си, търси идеалната търси копие на мен. Понякога хората се променят, а понякога не. Все пак пишеш че са били заедно почти 5 години което си е много време, представи си моята връзка от 2 години какво е било за нас, а за тях какво е тяхната връзка, те винаги ще са обвързани един с друг, но с годините ще отмине, колкото повече расте един човек толкова повече той се променя. Може би момчето иска да си я върне и ти да си средство да я накара да ревнува,

4.   Здравей, почти съм сигурна, че той не иска да се върне при нея... много пъти съм го чувала, не от него, от други хора, че се държи адски грубо с нея... с него съм говорила също на тази тема и той много пъти ми е казвал причините поради които не би искал да се събере с нея... но знам ли
Аз също имах 5 годишна връзка, тя много се доближава до твоята, това беше първата ми истинска любов, много го обичах това момче... . но срещнах друг, и се влюбих отново... сега към този човек ме влече единствено любопитството, точно това дали се е променил... просто има някаква емоционална обвързаност между нас и винаги ще я има, предполагам и при него е така :)
По-скоро момчето с което съм в момента не умее да показва чувствата си, той е по-студен човек... не обича нежността, любовните откровения или поне така ми казва на мен... според мен пролема при нас е малко по-различен? !? !

5.   От №1 ! Това наистина е възмутително, как може да продалжава да му звани ?! Нека да не и вдига телефона, ако трябва и ти се намеси и кажи да спре да звани на твоето момче, защото сега е твое. Тя просто злобее и иска да ви развали връзката, може би още има чувства към него, но неможе да разбере, че всичко е приключило. Леле, много се дразня на такива !

6.   Уфф какво да ти кажа... аз също съм говорила с нея, но тя просто си е такава... доколкото знам и предишната му приятелка е имала същият проблем като мен с нея... незнам ама аз му казах, че той сам го допуска това... независимо че й казва да не го търси, според мен не е бил достатъчно КРАЕН! ! ! Много се дразня на такива жени, направо полудявам... и незнам какво още трябва да направя за да й покажа, че е излишна! ! !
и така...