Споделена история от Тинейджърски

Как да помогна на приятел..
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 14 г. Имам най-Добър приятел, който има отчаяна нужда от помощ, но не знам как да му я окажа!
Той също е на 14 г. и сме комшии от деца, а майките ни са най-добри приятелки. За огромна жалост неговата майка си отиде твърде млада и той остана сам. За него по принцип се грижи леля му, но тя отиде уж да работи в друга държава и така не се грижи за него. Негов настойник сега е дядо му, който не е добре здравословно и моят приятел изцяло е извън контрол: прибира се по нощите, мисля, че вече пуши, а и най-страшното-отхвърлил е образованието настрана. Не искам да се мъчи като порасне. Не искам да бъде прост работник, защото знам, че той е много интелигентен и може много. Опитах да говоря с него на тази тема за мечтите му и той каза футболист. Това не е цел, а мечта.. Не го харесвам, той ми е много близък и не искам да си провали живота. Него всички го мразят, маршират го като боклук, нищожество. Гадно ми е да гледам тези неща, но за жалост такива децата в днешно време-мръсни, гадни и много отмъстителни. Кажете ми как да му помогна? Повечето ще кажат, че не мога, какво ли може да направи една 14 годишна "пикла"? Или къде са моите родители? Ами и ние не сме от най-богатите семейства. Може ли такова неща да стане с разговор или няма надежда? Не ми трябват съжаления, а съвети и идеи как да му помогна! Ще съм ви много благодарна, ако публикувате историята ми!

Коментари

1.   Миличка, са съжаление, ако той не желае сам да си помогне твоите усилия ще са напразни! Имах един такъв съученик - родителите му работеха в Кипър, а той по - големият му брат бяха оставени на грижите на баба им, а женицата накрая трудно се оправяше с две буйни момчета. Брат му тръгна по прав път след завършване на училище, обаче той в началото на 11 клас се събра с лоша компания от квартала си и започна бавно да деградира - тръгна да се занимава с незаконни далавери, някои от които свързани с продажба на наркотици и спря да идва на училище. Всички се опитваха да го убедят да се върне в правия път съученици, учители, класната ни дори ходи до тях на крака да го умолява. В края на 11 клас остана по 7 предмета на поправка и цялото му лято мина в училище. Издържа ги, обаче в 12 клас пак не идваше и учителите накрая вдигнаха ръце от него все пак вече беше пълнолетен и всичко си беше за негова отговорност. Той не завърши и пропадна още повече. За последно го видях миналата година в магазина и това беше не си казахме нищо. Ако мислиш, че ще имаш успех с това момче опитай може дори да разкажеш за него на социалните ама да знаеш промяната към добро първо трябва да дойде от него иначе напразни ще са всичките ти усилия!