Споделена история от Тинейджърски

Не съм щастлива!
Здравейте, пише ви едно момиче което не е щастливо от живота си. Постоянно ми е скучно, просто живея в малък град и няма много голям избор за развлечения. Нямам фейсбук, нито никаква социална мрежа, просто не искам да имам. Никога не съм била от много общителните в смисъл не съм от тези които имат много приятели и се разбират със всички (зодия скорпион съм), но когато намеря човек на който да се доверя и с който да си пасна съм отдадена напълно във връзката ни без значение дали е приятелка или гадже. Та така имах само 1 приятелка, хванах си гадже, така се случи че тя ми изневери с него... след това тя изобщо не ме потърси, той много съжаляваше чувстваше се страшно зле наистина, простих му. Но след това аз нямаше с кой да излизам освен с него и рядко с приятелите му. Скучно ми е.. от училище в къщи, вечер с него и това е. Не ми харесва този начин на живот, при положение че преди съм излизала всеки ден с часове. Моля ви посъветвайте ме нещо, някакво занимание или каквото и да било. Благодаря ви за времето което отделихте. (:

Коментари

1.   Запиши се на нищо от сорта на фитнес, танци или потърси за някакви кражоци в града ти към които би могла да се включиш ☺

2.   Направи си фейсбук, не си длъжна да качваш снимки, слагай някаква картинка по тъмблър с някакъв текст за профилна и си добави там стари приятели с които си излизала, хората от класа ти, училището ти и така постепенно ще завържеш нови контакти. И аз бях така, но аз не само че не исках фб и други социални мрежи, ами направо ненавиждах всички тези сайтове. Ама.. останах си и аз в скучното ежедневие и направих точно това което ти написах по-горе. Сега съм на 16 и имам фейсбук от повече от година и вече може да се каже, че съм друг човек, участвах в разни групи и ходех по организирани събития и организации, които ми излизаха във фейсбук и така се запознавах и с още хора и направо не знам защо толкова много мразех социалните мрежи. Всеки с особеностите си хД. Ще видиш как ще се променят нещата, това е временно. Айде успех.

4.   Според мен се раздели с приятеля си. Как така ще ти изневери с най-добрата ти приятелка и ти си ги приела обратно??? Раздели се и с двамата и си търси други приятели. Той направил ли го е веднъж, пак ще го направи. Поздравления за това, че не се занимаваш със социалните мрежи. Защо не се занимаваш с някакъв вид изкуство? Така ще ти е интересно, а и ще срещнеш нови хора.

5.   Вземи си домашен любимец..

7.   Като чета историята ти, ми се струваш самотна. Аз лично бих ти препоръчала ако имаш възможност, да започнеш да се занимаваш с нещо, където да се срещаш с повече хора. Например - запиши се на някакъв спорт. Така ще се запознаеш с нови хора, ще разшириш контактите си, а и е полезно за теб самата. Или си намери някакво хоби. Нещо, което да те прави щастлива. Ако не знаеш какво точно ти се иска - експериментирай. За всеки човек е различно. Пробвай да свириш на някакъв инструмент - приятно е и разтоварва, повярвай ми, свиря на два! Може пък и рисуването или писането да ти се отдава? Само ти можеш да отговориш на този въпрос, но пробвай! Просто пробвай нови неща и все ще откриеш нещо, което ти прави удоволствие. Мисля, че за теб ще е добре и да започнеш да се срещаш с повече нови хора. Но ако не си падаш много по компания, имаш милиарди възможни неща, които можеш да правиш сама. Например вземи някоя книга и я прочети. Мисля, че ще ти подейства добре. А и колкото и да е скучен градът ти, опитай се да промениш това. Излез навън и започни да се вглеждаш в малките неща. Открий неща, които не си виждала досега. Опитай да направиш снимка под по-особен ъгъл. Или просто си представи, че си там за първи път и тепърва го опознаваш. Надявам се, да откриеш нещо, което те прави щастлива!

8.   Мила, всеки сам си кове съдбата, прави това което ти доставя удоволствие, и не се оковавай в вериги който сама си поставяш, живота е един :) Не ни го определят другите а самите ние :)

9.   От авторката: Благодаря на всички за съветите ви, ще опитам!
До номер 4 аз приех само приятеля си, нея не.

10.   Не ти трябва фейсбук. Чети книги, не спирай да четеш, ще ти е от полза! Като завършиш иди да продължиш учението в по-голям град. Постави си цели, следвай ги, не се отказвай! Успех!