Споделена история от Тинейджърски

Проблем в училище
Здравейте, един мой съученик счупи един стол и един часовник и класната ни по математика иска всеки (! ) от класа да плати 15(! ) лева! Без изключение! Дори и тези, които не са го направили даже! Има ли право да го прави? При положение, че мога да си купя много по-важни неща за 15 лева, аз трябва да дам пари за някакъв си стол и часовник, а не аз го направих. А аз даже отсъствах тогава.

Коментари

1.   Не е права. Може би не е сигурна, че е той. Затова иска да платите всички.

2.   По принцип не но дефакто - да :)
Това да се накажат всички заради поведението на един е широко използван похват при управлението на групи. Целят се две неща:
- на нарушителя да му стане съвестно и да не прави повече така
- групата да "контролира" нарушителя (и други потенциални нарушители) и следващия път да го рестриктира защото всички останали ще знаят че трябва да търпят наказание само заради простоиите на"черната овца".

3.   Не мисля че може да те задължи

4.   Може да кажеш на родителите си, за да говорят те с учителката ти!

5.   Кажи на майка ти и да дойде на училище и да говори с учителката ти и да видиш как няма да платиш нищо.

6.   Хаха това е пълна глупост. Най-добре се организирайте и заявете на госпожата, че няма да й напълните джоба с 15 лв.

7.   Извинявай много, ама това е измамно. То вие в клас и 20 човека да сте.. 300 лева за стол и часовник ми се струва малко невъзможно. Пълна измама. Счупените вещи се заплащат от човека, който ги е счупил, като общата сума се плаща 3 пъти. Абсурдно е да дава всеки по 15 лева, те тези пари да не раснат по дърветата? Някои деца нямат възможност, какво си мислят тези хора не мога да разбера? Какви са тези златни часовници и столове.. Пълен абсурд! Търсете си правата хора. Всеки трябва да понася това, което заслужава и никой да не поема чужда вина. 15 лева.. тази история ме разби. Измамници такива!

8.   Не не е права да иска пари от останалите ! Който е счупил стола и часовника той трябва да ги купи !

9.   Няма право да те задължава !

10.   Един от класа ми беше счупил стол и само той плати за нов - 30 лв.

11.   Елементарно...
Теб те е нямало.. невинен си.. а класната ти иска да платиш..

следователно накарай и тя да плати 15 лева - дори да я е нямало не е оправдание нали така..? И щом не се справя като педагог да усмири един клас вината се хвърля върху нея.. още по - лошо ако е била там..
и тя е час от този клас един вид и щом и невинните трябва да се включат в това абсурдно мероприятие и да платят.. тогава и тя трябва !
Отстоявай си на правата - или учителката ви е алчна.. това са 15 лева все пак - освен ако ученикът ви не е повредил някоя часовникова кула със трон.. 15 x 20 (горе долу броя на един средностатистически клас) 250/300 лева може да излязат.. за някакъв прост китайски стенен часовник 10-15 лева и една "табуретка" за 30-40.. да не иска нещо алчната да ви изменти да прибере парата.. я я изкарайте пред съд.. това е недопустимо и несправедливо!

12.   Миличка, всички от класа споделете с родителите си как ви кара да плащате за нещо, което не сте повредили и подайте оплакване в дирекцията или в инспектората срещу нея. Който чупи купи! Няма всички да страдате заради един пикльо ебаси!